Рішення від 26.05.2022 по справі 140/3403/22

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 травня 2022 року ЛуцькСправа № 140/3403/22

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Андрусенко О. О.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про визнання дій протиправними щодо відмови у перерахунку та виплаті пенсії по інвалідності відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 “Про гpoшoвe забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, на підставі довідки Волинського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про розмір грошового забезпечення від 25 березня 2022 року №ХА21603; зобов'язання провести з 01 квітня 2019 року перерахунок та виплату пенсії по інвалідності відповідно до статей 43, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 “Про гpoшoвe забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” на підставі довідки Волинського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про розмір грошового забезпечення від 25 березня 2022 року №ХА21603, з урахуванням таких сум грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року: посадовий оклад - 3000,00 грн, оклад за військовим званням - 670,00 грн, надбавка за вислугу років- 917,50 грн, надбавка за особливості проходження служби- 2981,88 грн., премія- 3300,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та з 12.02.2021 отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон №2262-ХІІ). Позивач вказує, що Волинський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (далі - ІНФОРМАЦІЯ_1 ) підготував та направив до ГУ ПФУ у Волинській області нову довідку від 25 березня 2022 року №ХА21603 про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року, із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії, для проведення перерахунку основного розміру пенсії. Вказує, що звертався до ГУ ПФУ у Волинській області з заявою провести перерахунок та виплату пенсії на підставі вищевказаної довідки, проте відповідач відмовив у здійсненні такого перерахунку. Позивач вважає таку відмову відповідача протиправною, оскільки з 05 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2022 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі, ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

У відзиві на позовну заяву відповідач заперечує проти позову та вказує, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області як одержувач пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 12 лютого 2021 року. Зазначає, що після призначення пенсії позивачу з 12.02.2021 підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців не відбулося, відповідно підстави для перерахунку пенсії відсутні. Вважає безпідставними посилання позивача на норми постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (далі - Постанова №103), оскільки цією Постановою було передбачено перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ до 01 березня 2018 року (крім пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” (далі - Постанова №704). Оскільки пенсія позивачу вперше призначена з 12 лютого 2021 року, підстав для її перерахунку немає. Стосовно довідки Волинського ОТЦК та СП про розмір грошового забезпечення позивача від 25 березня 2022 року №ХА21603, то вказує, що така була направлена ГУ ПФУ у Волинській області всупереч положенням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі - Порядок №45), а отже, не створює жодних правових підстав для проведення перерахунку пенсії. Враховуючи наведене, підстав для перерахунку пенсії позивачеві з 01.04.2019 на підставі вказаної довідки немає. З наведених підстав відповідач просив у задоволенні позову відмовити повністю.

Інші заяви по суті справи від сторін не надходили.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.

Як вбачається з протоколу від 12 лютого 2021 року за пенсійною справою №0301008554, ГУ ПФУ у Волинській області з 12 лютого 2021 року призначено ОСОБА_1 пенсію по інвалідності відповідно до Закону №2262-ХІІ у розмірі 60 процентів грошового забезпечення з урахуванням таких складових: посадовий оклад - 3000,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням - 670,00 грн, відсоткова надбавка за вислугу років (25%) - 917,50 грн, надбавка за особливо важливі завдання (10%) - 458,75 грн., премія (107,3%) - 3218,00 грн, а всього розмір грошового забезпечення для призначення пенсії становить 8265,25грн, який визначено станом на день звільнення з військової служби - 10 червня 2015 року.

Волинський ОТЦК та СП виготовив та надіслав до ГУ ПФУ у Волинській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05 березня 2019 року. Відповідно до довідки від 25 березня 2022 року №ХА21603 розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за відповідною (аналогічною) посадою його останній штатній посаді станом на 05 березня 2019 року становить: посадовий оклад - 3000,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням - 670,00 грн, відсоткова надбавка за вислугу років (25%) - 917,50 грн, надбавка за особливості проходження служби (65%) - 2981,88 грн., премія (110%) - 3300,00 грн, а всього 10869,38 грн.

07 квітня 2022 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок та виплату пенсії з 12 лютого 2021 року на підставі вказаної вище довідки.

Листом від 11 квітня 2022 року №4148-3527/Б-02/8-0300/22 ГУ ПФУ у Волинській області повідомило позивача про відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії згідно довідки від 25 березня 2022 року №ХА21603, оскільки станом на дату звернення Кабінет Міністрів України не приймав рішень щодо проведення перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям та деяким іншим категоріям громадян; підстави для формування списків щодо видачі відповідних довідок відсутні.

Вважаючи бездіяльність відповідача щодо непроведення перерахунку пенсії протиправною, позивач звернувся до суду із цим позовом.

При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.

Закон №2262-ХІІ визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Частиною третьою статті 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Процитована норма статті 43 Закону міститься в розділі V “Обчислення пенсії”, тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій.

Згідно з пунктом другим статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-ХІІ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (далі - Закон №2011-ХІІ) до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (пункт третій статті 9 Закону №2011-ХІІ).

30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №704 (набрала чинності 01 березня 2018 року), пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Цією Постановою затверджено тарифні розряди за посадами, схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та їх розміри, розміри надбавки за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу.

Частина вісімнадцята статті 43 Закону №2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Порядок перерахунку пенсій врегульований розділом VIII Закону №2262-XII.

За приписами частин першої, другої та четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Як випечено пунктом 1 Порядку №45, пенсії, призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затверджений постановою Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за №135/13402 (далі - Порядок №3-1).

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Аналогічний порядок перерахунку пенсій визначений Порядком №45.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України.

Таким рішенням Кабінету Міністрів України є Постанова №103, прийнята відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-XII у зв'язку із зміною розмірів грошового забезпечення згідно з Постановою №704.

Так пунктом Постанови №103 визначено перерахувати з 1 січня 2018 року пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до Постанови №704.

Абзацом першим пункту 5 Порядку №45 в редакції Постанови №103 було визначено такі види грошового забезпечення, які використовуються під час перерахунку пенсій: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. При цьому Постановою №103 викладено у новій редакції додаток 2 до Порядку №45, яким затверджено форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій. Нова форма довідки не містила щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Разом з тим Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12 грудня 2018 року в адміністративній справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнав протиправними та нечинними не лише пункти 1, 2 Постанови №103, а й зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку №45, у зв'язку із чим з дня набрання законної сили рішенням у наведеній справі діє редакція додатка 2 до Порядку №45 до зазначених змін.

Таким чином, з 05 березня 2019 року - з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/3858/18 - виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.

Таким чином, з 05 березня 2019 року пенсіонери, яким пенсія призначена за нормами Закону №2262-ХІІ, мають право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.

Однак до моменту отримання належної довідки у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком (пункт 3 Порядку №45).

У розглядуваному випадку пенсія по інвалідності позивачу призначена з 12 лютого 2021 року.

Як визначено абзацом третім пункту 7 Порядку №3-1, для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подаються, зокрема, грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби.

Разом з тим позивач з військової служби був звільнений ще у 2015 році, коли розмір його грошового забезпечення при звільненні був визначений постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, яка втратила чинність 01 березня 2018 року на підставі Постанови №704.

Позивач звернувся із заявою про перерахунок пенсії з тих підстав, що розмір грошового забезпечення після його звільнення змінився згідно з Постановою №704 та право на перерахунок пенсії визначений частиною вісімнадцятою статті 43 Закону №2262-ХІІ: на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством. Зміна розміру грошового забезпечення дає підстави для призначення пенсії з урахуванням таких змін та/або нововведень чи перерахунку призначеної пенсії.

Підставою для такого перерахунку і є довідка того органу, з якого позивач був звільнений зі служби, - Волинського ОТЦК та СП від 25 березня 2022 року №ХА21603 про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою на день звільнення відповідно до Постанови №704 за формою, визначеною додатком 2 до Порядку №45, що була встановлена до змін, внесених Постановою №103, положення якої визнані протиправними і нечинними рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року (набрало законної сили 05 березня 2019 року).

Згідно з абзацами п'ятим та шостим пункту 2.6 розділу ІІ Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31 грудня 2014 року №937 (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 22 січня 2015 року за №73/26518), на обласні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП) покладаються: визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії<…>. У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний ТЦКСП складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою; складання та подання до органів, що призначають пенсії, довідок про розмір грошового забезпечення згідно з Порядком №45.

Суд зазначає, що позивачу Волинський обласний військовий комісаріат вперше видав довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, 26 березня 2021 року (за нормами, чинними на 01 березня 2018 року за прирівняною посадою на день звільнення) за такими видами грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років, тобто, за формою, визначеною додатком 2 до Порядку №45 із змінами, внесеними Постановою №103. Як уже зазначалося судом, після визнання протиправними та нечинними зазначених змін у судовому порядку, довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, крім основних, також передбачає щомісячні додаткові види грошового забезпечення. Саме за такою формою позивача видана довідка від 25 березня 2022 року №ХА21603.

Подання цієї довідки є підставою для перерахунку пенсії позивача (пункт 23 Порядку №3-1).

При цьому відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Суд наголошує, що приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, розмір якого вправі змінювати Кабінет Міністрів України. Такі зміни відбулися 01 березня 2018 року - після звільнення позивача зі служби (червень 2015 року) та до призначення йому у лютому 2021 року пенсії по інвалідності.

Враховуючи наведені положення нормативно-правових актів, встановлені обставини у справі, суд дійшов висновку про наявність у позивача права на здійснення перерахунку пенсії відповідно до виданої Волинським ОТЦК та СП довідки від 25 березня 2022 року №ХА21603 про розмір грошового забезпечення саме з дати призначення пенсії - 12 лютого 2021 року.

Отже, з урахуванням наданих статтею 245 КАС України повноважень, суд дійшов висновку, що позов підлягає до часткового задоволення шляхом прийняття рішення про визнання протиправною бездіяльності ГУ ПФУ у Волинській області щодо непроведення перерахунку та виплати пенсії позивача на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 25 березня 2022 року №ХА21603 та зобов'язання відповідача провести з 12 лютого 2021 року перерахунок та виплату пенсії позивача на підставі вказаної довідки (з урахуванням раніше виплачених сум), з урахуванням зазначених у ній сум та видів грошового забезпечення; у задоволенні решти позовних вимог в частині проведення перерахунку та виплати пенсії з 01 квітня 2019 року слід відмовити.

Зважаючи на відсутність документально підтверджених судових витрат, пов'язаних із розглядом справи, питання про їх розподіл судом не вирішується.

Керуючись статтями 243-246, 255, 262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо непроведення з 12 лютого 2021 року перерахунку та виплати пенсії по інвалідності ОСОБА_1 на підставі довідки Волинського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 25 березня 2022 року №ХА21603.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22-В, код ЄДРПОУ 13358826) здійснити з 12 лютого 2021 року перерахунок та виплату (з урахуванням раніше виплачених сум) пенсії по інвалідності ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на підставі довідки Волинського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 25 березня 2022 року №ХА21603, з урахуванням зазначених у ній сум та видів грошового забезпечення.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О. О. Андрусенко