Справа № 675/760/22
Провадження № 1-в/675/66/2022
"26" травня 2022 р. м. Ізяслав
Ізяславський районний суд Хмельницької області в складі головуючого -
судді ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
представника поліції ОСОБА_3 ,
особи, відносно якої встановлюється адміністративний нагляд, ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань в м. Ізяславі подання начальника відділу поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянину України,
ОСОБА_6 засуджений 03 жовтня 2017 року Апеляційним судом Хмельницької області за ст. ст. 185 ч. 3, 389 ч. 2, 70 КК України до 3 років позбавлення волі. Раніше судимий: 06.08.2009 Ізяславським районним судом Хмельницької області за ст. 187 ч.1 КК України до 3 років позбавлення волі; 28.07.2015 Ізяславським районним судом Хмельницької області за ст. 125 ч.2 КК України до 200 годин громадських робіт. Звільнений з виправної установи 13 грудня 2019 року умовно-достроково на підставі ухвали Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 10 грудня 2019 року на невідбутий строк 1 місяць 28 днів.
Начальник відділення поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , мотивуючи тим, що він на шлях виправлення нестає, систематично скоював адміністративні правопорушення, після чого йому виносились попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду, по місцю проживання характеризується посередньо, ніде не працює, зловживає спиртними напоями, веде аморальний спосіб життя, а тому підлягає адміністративному нагляду.
Вислухавши пояснення ОСОБА_4 , який не заперечив проти задоволення даного подання, представника відділення поліцейської діяльності № 2 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , перевіривши матеріали подання, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню.
Як встановлено в судовому засіданні, вироком Апеляційного суду Хмельницької області від 03 жовтня 2017 року ОСОБА_6 був засуджений за скоєння умисного тяжкого злочину до позбавлення волі, яке він відбував реально.
Встановлено, що після звільнення ОСОБА_6 систематично скоює адміністративні правопорушення, а саме:
- 23.09.2021 року постановою відділення поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 187 ч. 1 КУпАП, до стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.;
- 23.11.2021 року постановою відділення поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 187 ч. 2 КУпАП, до стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 5 діб;
- 26.11.2021 року постановою відділення поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 ч.2 КУпАП, до стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.;
- 28.12.2021 року постановою відділення поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 ч.2 КУпАП, до стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.;
- 14.01.2022 року постановою відділення поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 175-1 ч.1 КУпАП, до стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн.;
- 14.01.2022 року постановою відділення поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 178 ч.2 КУпАП, до стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн.
Згідно п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що відносно ОСОБА_7 слід встановити адміністративний нагляд з обмеженнями, запропонованими у поданні.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 539 КПК України,
II ОСТ А Н О В И В :
Продовжити адміністративний нагляд ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 6 місяців і обмеження щодо поведінки піднаглядного:
1) з'являтись на реєстрацію до дільничного офіцера поліції 5, 10, 25 числа кожного місця, а в разі його відсутності - до оперативного чергового відділення поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області;
2) заборона відвідувати заклали торгівлі, де дозволено реалізацію спиртних напоїв на розлив з метою їх вживання;
3) заборона виходу з помешкання по місцю фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_1 з 22.00 год. до 6.00 год.;
4) заборона виїзду за межі Шепетівського району без дозволу начальника відділення поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.
Постанову суду може бути оскаржено до Хмельницького апеляційного суду через Ізяславський районний суд Хмельницької області протягом семи днів з дня її оголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1