Ухвала від 26.05.2022 по справі 464/2033/22

Справа № 464/2033/22

пр.№ 1-кс/464/590/22

УХВАЛА

26 травня 2022 року м.Львів

Слідчий суддя Сихівського районного суду м.Львова ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , за участю сторін кримінального провадження слідчого СВ ВП №2 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м.Львові клопотання слідчого СВ ВП №2 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобовязання підозрюваному ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15, ч.4 ст.185 КК України,

УСТАНОВИВ:

слідчий СВ ВП №2 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області звернувся до суду з клопотанням, погодженим із прокурором Франківської окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_5 , про застосування запобіжного заходу - особистого зобов'язання підозрюваному у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15, ч.4 ст.185 КК України, з покладенням обов'язків: прибувати за першою вимогою до слідчого, прокурора та суду, у провадженні яких перебуватиме дане кримінальне провадження; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання. В обгрунтування клопотання покликається на те, що ОСОБА_4 , достовірно знаючи про те, що в Україні введено та діє правовий режим воєнного стану, 25.04.2022 у період часу з 10:30 год. до 10:40 год., перебуваючи в приміщенні супермаркету «Наш», що за адресою: м. Львів, вул. Сихівська, 12а, в якому свою підприємницьку діяльність здійснює фізична особа підприємець ОСОБА_6 , маючи умисел на таємне викрадення чужого майна, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів та з метою особистого збагачення, переконавшись, що за його діями ніхто із сторонніх осіб не спостерігає, шляхом вільного доступу, з торгівельних прилавків таємно викрав майно ФОП « ОСОБА_6 », а саме: гель для душу «Dove» відновлення рожева глина 250 мл. вартістю 79,32 грн., чоловічий дезодорант-спрей «Rexona» м'ята/кедр 150 мл. вартістю 75,01 грн., дезодорант спрей «Dove» заряд енергії 150 мл. вартістю 101,78 грн. та гель для душу «Palmolive» 500 мл. вартістю 180,54 грн., після чого з викраденим вийшов з торгового залу супермаркету, не здійснивши оплати за товар, однак був затриманий працівниками супермаркету.

16.05.2022 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15, ч.4 ст.185 КК України.

Слідчий у судовому засіданні клопотання підтримав з підстав, зазначених у ньому.

Підозрюваний у судовому засіданні не заперечив щодо застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.

Заслухавши думку учасників процесу, перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по них, слідчий суддя приходить до наступного висновку з огляду на таке.

Згідно з положеннями ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Згідно з ч.1 ст.179 КПК України особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.

Як вбачається з наданих суду клопотання про застосування запобіжного заходу та матеріалів до нього, наявна обґрунтована підозра у вчиненні ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15 ч.4 ст.185 КК України.

Враховуючи особу підозрюваного, його вік, стан здоров'я, сімейний і матеріальний стан, місце проживання та реєстрації, тяжкість інкримінованих йому злочину, такий може переховуватись від органів досудового розслідування, суду та може вчинити інші кримінальні правопорушення, а тому до нього слід застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання з покладенням обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України, який є найменш суворим із передбачених КПК України запобіжних заходів, оскільки доведено, що у даному випадку достатнім буде саме такий запобіжний захід, який зможе забезпечити виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обовязків та запобігти ризикам, визначеним ст.177 КПК України.

Окрім цього, на підозрюваного ОСОБА_4 слід покласти обов'язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України, а саме: прибувати за першою вимогою до слідчого, прокурора та суду, у провадженні яких перебуватиме дане кримінальне провадження; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.

Керуючись ст.ст.176-179,184,193-194,196,309,369-372,532 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

клопотання задовольнити.

Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Львова, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання з покладенням обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України, а саме:

1) прибувати за першою вимогою до слідчих СВ Сихівського ВП ГУ НП у Львівській області, прокурора та суду, у провадженні яких перебуватиме дане кримінальне провадження;

2) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

Строк дії ухвали в частині покладення обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України, - два місяці, а саме до 26.07.2022 включно.

Роз'яснити ОСОБА_4 , що в разі невиконання покладених на нього обов'язків до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Контроль за виконанням особистого зобовязання покласти на прокурора Франківської окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_5 .

Копію ухвали вручити підозрюваному та прокурору негайно після її оголошення.

Ухвала набирає законної сили з дня проголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
104482042
Наступний документ
104482044
Інформація про рішення:
№ рішення: 104482043
№ справи: 464/2033/22
Дата рішення: 26.05.2022
Дата публікації: 23.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Сихівський районний суд м. Львова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; застосування запобіжних заходів; особисте зобов'язання
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (04.08.2022)
Дата надходження: 14.06.2022
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЧОРНА СОФІЯ ЗІНОВІЇВНА
суддя-доповідач:
ЧОРНА СОФІЯ ЗІНОВІЇВНА
обвинувачений:
Петрик Олег Іванович