Справа №155/391/22
Провадження №3/155/214/22
26.05.2022 м. Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Сметана В.М. за участі особи, яка притягається до адміністративної справи ОСОБА_1 , розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , студента, за вчинення ним адміністративних правопорушень передбачених ч.2 ст.126, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Горохівського районного суду Волинської області з відділення поліції №2 (м.Горохів) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.126 та ч.1 ст.130 КУпАП.
Постановою судді від 26 травня 2022 року вирішено об'єднати в одне провадження справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч.1 ст.130 КУпАП, та справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч.2 ст.126 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №386928 від 09 травня 2022 року, вбачається, що ОСОБА_1 , 08 травня 2022 року о 22 годині 30 хвилин в селі Скобелка по вулиці Луцькій керував автомобілем марки ВАЗ, моделі 2101, державний номерний знак НОМЕР_1 , перебуваючи без посвідчення водія категорії «Б», тобто не маючи права керування таким транспортним засобом.
Крім того, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №386927 від 09 травня 2021 року, ОСОБА_1 , 08 травня 2022 року о 22 годині 30 хвилин, в селі Скобелка по вулиці Луцькій, керував, автомобілем марки ВАЗ, моделі 2101, державний номерний знак НОМЕР_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння. Огляд а стан сп'яніння, зі згоди водія у встановленому законом порядку в КП «Горохівська багатопрофільна лікарня».
ОСОБА_1 , в суді свою вину визнав повністю та щиро розкаявся у вчиненому. Суду пояснив, що дійсно керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння. Просив суворо не карати.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Не зважаючи на повне визнання винуватості, вина ОСОБА_1 , підтверджується також протоколами про адміністративні правопорушення серії ДПР18 №386927 від 09 травня 2021 року, серії ДПР18 №386928 від 09 травня 2022 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, за результатами якого встановлено, що ОСОБА_1 , перебував в алкогольному сп'янінні, в якому зазначено результат тесту 0.54%о, роздруківкою приладу DRAGER Alcotest 6820, прилад №ARNA-0337, в якій зазначено результат тесту 0.54%, а також DVD-R диском на якому наявний відеозапис, на якому зафіксовано події, які мали місце 08 травня 2022 року.
Відповідно до п.2.1 а ПДР, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі: посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Диспозицією ч.2 ст.126 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Згідно п.2.9 «а» Правил дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП, передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 252 КУпАП, визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
За таких обставин, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що своїми діями ОСОБА_1 , вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.126, ч.1 ст.130 КУпАП.
Отже, враховуючи доведеність матеріалами справи вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, суддя вважає за необхідне ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.126, ч.1 ст.130 КУпАП.
Як вбачається з копії паспорту громадянина України № НОМЕР_2 , дата видачі 19 липня 2018 року, ОСОБА_1 на час вчинення адміністративного правопорушення не досяг вісімнадцятирічного віку.
Відповідно до ст.12 КУпАП, адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.
Відповідно до ст.13 КУпАП, до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу. У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 121-127, частинами першою, другою і третьою статті 130, статтею 139, частиною другою статті 156, статтями 173, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Згідно з інформацією, яка зазначена у відгуку - характеристики виданої відділенням поліції №2 (м.Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області за №3039/50/2/2022 від 09 травня 2022 року ОСОБА_1 , не притягався до адміністративної відповідальності, за місцем проживання характеризується позитивно.
Також судом встановлено, що ОСОБА_1 , не працює, оскільки є студентом денної форми Державного професійно-технічного навчального закладу «Луцьке вище професійне училище будівництва та архітектури», проживає разом з батьками, фактично перебуває на їхньому утриманні, які мають мінливий характер доходу.
Відповідно до ст.36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Таким чином, з врахуванням особи правопорушника, який до адміністративної відповідальності раніше не притягався, характеризується позитивно, його віку та матеріального становища, суд приходить до висновку, що відносно ОСОБА_1 слід застосувати захід впливу у вигляді попередження.
Дана міра впливу, на думку суду, буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від скоєння нових адміністративних правопорушень.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 126, 130, 251, 252, 283, 284 КУпАП, -
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.126, ч.1 ст.130 КУпАП, та застосувати до нього захід впливу у вигляді попередження.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Горохівський районний суд Волинської області.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області В.М. Сметана