Ухвала від 25.05.2022 по справі 517/253/22

Справа № 517/253/22

Провадження № 1-в/517/5/2022

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2022 року смт. Захарівка

Фрунзівський районний суд Одеської області

в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

представника ВП № 2 Роздільнянського

РВП ГУНП в Одеській області - дільничного інспектора поліції ОСОБА_3 ,

особи щодо якої розглядається подання ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Захарівка подання начальника ВП № 2 Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого, -

- 07.11.2014 Фрунзівським районним судом Одеської області за ч.1 ст.162, ч. 2 ст.185, ч.2 ст.190, 70 КК України на 4 роки позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки;

- 30.04.2015 Великомихайлівським районним судом Одеської області за ч. 3 ст. 185 КК України на 3 роки позбавлення волі;

- 26.05.2015 Білгород-Дністровським міськрайонним судом Одеської області за ст. 395 КК України на 3 місяці арешту, на підставі ч. 4 ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання за цим вироком більш суворим за вироком Великомихайлівського районного суду Одеської області від 30.04.2015 та остаточно до відбуття призначено 3 роки позбавлення волі;

- 19.02.2016 Фрунзівським районним судом Одеської області за ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст.190, ч.4 ст.70 КК України на 3 роки 1 місяць позбавлення волі. Звільнений 26.11.2016 по відбуттю покарання;

- 18.12.2018 Красноокнянським районним судом Одеської області за ч. 2 ст. 185, ст. 71 КК України на 4 роки 1 місяць позбавлення волі, звільнений умовно-достроково від відбування покарання 13.05.2021, -

ВСТАНОВИВ:

До Фрунзівського районного суду Одеської області надійшло подання начальника ВП № 2 Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .

Подання мотивоване тим, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення на шлях виправлення не став, систематично порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями. Схильний до вчинення правопорушень. За останні 11 місяців ОСОБА_4 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності: 07.06.2021 за ч. 1 ст. 178, ч. 2 ст. 44-3 КУпАП, 11.06.2021 за ч. 1 ст. 175-1, за ч. 5 ст. 121, за ч. 2 ст. 126, за ч. 6 ст. 121, за ч. 2 ст. 122 КУпАП, 13.06.2021 за ст. 125 КУпАП, 16.11.2021 за ч. 1 ст. 127 КУпАП, 26.06.2021 за ч. 3 ст. 109 КУпАП, 29.06.2021 за ч. 3 ст. 44-3, за ч. 2 ст. 178 КУпАП, 08.04.2022 за ст. 177 КУпАП, 09.05.2022 за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП, 17.05.2022 за ст.ст. 176, 177 КУпАП. Вказане зумовило звернення із поданням про встановлення обмежень адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 .

Також 09 травня 2022 року ОСОБА_4 здійснив крадіжку грошей та документів у ОСОБА_6 та в даний час подія внесена до ЄРДР за ч. 4 ст. 185 КК України.

Під час розгляду подання по суті дільничний офіцер Відділення поліції № 2 Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 підтримав подання та просив його задовольнити з підстав зазначених в останньому.

ОСОБА_4 не заперечив проти задоволення подання про встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

Суд, заслухавши пояснення представника ВП № 2 та особи, відносно якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду, дослідивши матеріали подання дійшов висновку про його обґрунтованість та наявність підстав для задоволення.

Згідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закону) адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Під час судового розгляду встановлено, що ОСОБА_4 є особою раніше неодноразово судимою за вчинення нетяжких та тяжких умисних злочинів. З матеріалів подання слідує, що ОСОБА_4 вироком Красноокнянського районного суду Одеської області від 18.12.2018 був засуджений за ч. 2 ст. 185, ст. 71 КК України на 4 роки 1 місяць позбавлення волі, звільнений з місць позбавлення волі 13.05.2021 умовно-достроково від відбування покарання з ДУ Голопристанська ВК Херсонської області (№7) з невідбутою частиною покарання 1 рік 2 місяці 29 днів, що підтверджується вимогою про судимість від 12.05.2021.

Згідно доказів у справі ОСОБА_4 протягом 2021-2022 років неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 07.06.2021 за ч. 1 ст. 178, ч. 2 ст. 44-3 КУпАП, 11.06.2021 за ч. 1 ст. 175-1, ч. 5 ст. 121, ч. 2 ст. 126, ч. 6 ст. 121, ч. 2 ст. 122 КУпАП, 13.06.2021 за ст. 125 КУпАП, 16.11.2021 за ч. 1 ст. 127 КУпАП, 26.06.2021 за ч. 3 ст. 109 КУпАП, 29.06.2021 за ч. 3 ст. 44-3, ч. 2 ст. 178 КУпАП, 08.04.2022, ст. 177 КУпАП, 09.05.2022 за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП, 17.05.2022 за ст. 176 та ст. 177 КУпАП. Вказане зумовило звернення із поданням про встановлення обмежень адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 . Також 09.05.2022 ОСОБА_4 здійснив крадіжку грошей та документів у ОСОБА_6 та в даний час подія внесена до ЄРДР за ч. 4 ст. 185 КК України.

Зазначені адміністративні правопорушення вчинив незважаючи на неодноразові попередження органів внутрішніх справ про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

Вказаним підтверджено, що ОСОБА_4 , будучи неодноразово засудженим до позбавлення волі в тому числі за тяжкі злочини, звільнений умовно-достроково від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення.

Таким чином, суд перевіривши матеріали подання дійшов висновку, що ОСОБА_4 доцільно встановити адміністративний нагляд у відповідності до вказаного Закону, оскільки судимість у ОСОБА_4 не знята та не погашена у встановленому законом порядку, на шлях виправлення він не став, протягом 2021-2022 років багаторазово вчиняв адміністративні правопорушення, порушуючи громадський порядок, а тому враховуючи зазначене, суд вважає за можливе встановити адміністративний нагляд.

Вирішуючи питання про вид обмежень, суд приймає до уваги, що п. «г» ч.1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що суд може встановити обмеження у виді реєстрації в поліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Таким чином, суд вправі встановити лише періодичність реєстрації в органах поліції та позбавлений права встановлювати конкретні дні та години вказаних реєстрацій.

Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про часткове задоволення подання.

Керуючись п. «в» ст. 3, ст. 6, ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника ВП № 2 Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити частково.

Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на один рік з наступними обмеженнями:

а) знаходитись за постійним місцем проживання, що за адресою: АДРЕСА_1 з 22 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин ранку наступного дня;

б) заборонити виїзд в особистих справах за межі с. Загір'я Роздільнянського району Одеської області без дозволу керівництва Відділення поліції № 2 Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області;

в) заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів, де реалізуються спиртні напої на розлив;

г) зобов'язати з'являтися на реєстрацію у кабінет № 22 дільничного офіцера поліції ВП № 2 Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області два рази на місяць у години та дні, визначені начальником територіального органу внутрішніх справ.

Строк адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали судді про встановлення адміністративного нагляду.

Копію ухвали направити начальнику Відділення поліції № 2 Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області, для організації виконання.

Ухвала суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Фрунзівський районний суд Одеської області протягом 7 днів з моменту її постановлення.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя: