Справа № 523/4269/22
Номер провадження 3/523/3387/22
"24" травня 2022 р.
Суддя Суворовського районного суду міста Одеси Середа І.В., розглянувши матеріали справи, що надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працює, проживає та зареєстрована за адресою проживання: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення , передбаченого ч.3 ст. 156 КУпАП,
15.04.2022 р приблизно о 15.30 годині ОСОБА_1 перебуваючи на робочому місці у магазині «BEER Clock» ФОП ОСОБА_2 , код НОМЕР_1 , здійснила продаж алкогольних напоїв, а саме пива під час заборони уповноваженим органом та дії воєнного стану на забороненій території, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.3 ст. 156 КУпАП.
За вказаними обставинами складено протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 737151.
ОСОБА_1 в судовому засіданні підтвердила вказані в протоколі обставини та зазначила, що не услідкувала за часом через завантаженість по роботі. При цьому, щиро розкаялася посилаючись на свою неуважність просила суворо не карати. Також просила звернути увагу на те, що на теперішній час не працевлаштована.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшла наступного висновку.
Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ч.1ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 3 ст.156 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за торгівлю пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння з рук, з лотків, у приміщеннях або на територіях, заборонених законом.
Відповідно до п.13 ч.1 ст.8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такий захід правового режиму воєнного стану як забороняти у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, торгівлю зброєю, сильнодіючими хімічними і отруйними речовинами, а також алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі.
Згідно з наказом Одеської обласної державної адміністрації №2 від 30.03.2022 року заборонено в Одеській області до завершення дії військового стану в установленому порядку торгівлю алкогольними напоями (крім алкогольних напоїв із вмістом етилового спирту до 30 відсотків об'ємних одиниць в період з 09.00 години до 15.00 години).
Як видно з письмових пояснень ОСОБА_3 наданих 15.04.2022 р. він придбав два літри пива, на вимогу співробітників поліції проїхав в управління, пиво було вилучено та передано продавцю на зберігання, а грошові кошти повернуто йому.
Заслухавши ОСОБА_1 та проаналізувавши надані докази, а саме протокол про адміністративне правопорушення, розписку про зберігання пива, рапорт о/у УСР в Одеській області ДСР НП України Звягіна С., довідку про результати розгляду матеріалів ЖЄО, письмові пояснення ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , фото пляшки з пивом, витяг з реєстру платників податку ліцензії на право Роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пивом), додатку до ліцензії, суддею встановлено, що ОСОБА_1 після 15.00 год. продала пиво в кількості 2 л, чим порушила наказ Одеської обласної державної адміністрації №2 від 30.03.2022 року, тому її своїми діями вчинила адміністративне правопорушення за ч.3 ст.156 КУпАП.
Обставинами які пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення є повне визнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненому адміністративному правопорушенні, її щире каяття, ставлення до скоєного діяння, яке свідчить про усвідомлення своєї вини ОСОБА_1 .
Призначаючи вид адміністративного стягнення, суд враховує характер і міру громадської небезпеки скоєного, особу правопорушника, щире каяття, майновий стан особи, що вчинила діяння, яке не має великої суспільної небезпеки, її діями не спричинена будь-яка значна шкода цивільним інтересам, а також те, що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності притягується вперше, на даний час не працює, джерела доходу не має, тому знаходиться у важкому матеріальному стані, суд вважає можливим на підставіст.22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності в силу малозначності правопорушення.
Керуючись ст.ст.22,156,283,284 КУпАП ,-
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого ним адміністративного правопорушення і оголосити їй усне зауваження.
В силу ст.284 ч.2 КУпАП провадження відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненому ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 156 КУпАП, закрити.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд м. Одеси шляхом подання апеляційної скарги або протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: