137/387/22
25.05.2022
Літинський районний суд Вінницької області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
особи, відносно якої розглядається подання ОСОБА_3
представника ДУ «Літинська ВК № 123» ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в смт. Літин подання начальника Державної установи Літинської ВК-123 ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Косанове, Гайсинського району Вінницької області, мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, із повною середньою загальною освітою, неодруженого, засудженого 17.12.2020 Гайсинським районним судом Вінницької області за ч.1 ст.121, ч.1 ст.289, ст.71 КК України до 5 років 6 місяців позбавлення волі, застосовано ч.5 ст. 72 КК України та зараховано строк попереднього ув'язнення 2р. 8м. 20дн., з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі,
До Літинського районного суду Вінницької області надійшло вказане подання у якому начальник ДУ «Літинської ВК-123» ОСОБА_6 просить встановити адміністративний нагляд засудженому ОСОБА_3 після звільнення з установи, за місцем проживання, а також застосувати обмеження передбачені ст. 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", з огляду на те, що останній підпадає під п. "б" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", оскільки його поведінка під час відбування покарання свідчила, що він не бажає стати на шлях виправлення.
Представник Державної установи «Літинська ВК № 123» ОСОБА_4 подання підтримав та просив його задовольнити, встановивши відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 1 рік.
Засуджений ОСОБА_3 у судовому засіданні заперечив проти застосування обмежень запропонованих у поданні. Вважає вчинені ним порушення малозначними, оскільки вчиненні через порушення порядку дня, що не може бути підставою для застосування адміністративного нагляду.
Заслухавши пояснення осіб присутніх у судовому засіданні, дослідивши матеріали подання, суд дійшов висновку про можливість задоволення подання, виходячи із наступного.
Із вироку Гайсинського районного суду Вінницької області від 17.12.2020 (а.с.6-7) встановлено, що ОСОБА_3 засуджено за ч.1 ст.121, ч.1 ст.289, ст.71 КК України до 5 років 6 місяців позбавлення волі. На підставі ч.5 ст. 72 КК України ОСОБА_3 зараховано строк попереднього ув'язнення 2р. 8м. 20дн., з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.
Із характеристики начальника відділення соціально-психологічної служби ДУ «Літинська ВК №123» від 06.05.2022 відносно засудженого ОСОБА_3 та із довідки по особовій справі відносно засудженого ОСОБА_3 вбачається, що за час відбування покарання у ДУ «Літинській ВК №123» останній характеризувався негативно: допустив 6 порушень вимог режиму відбування покарання у ДУ «Літинська ВК №123»; мав 6 стягнень; заохочень не мав (а.с.4,5).
Згідно п.14 ч.1 ст.537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.
Згідно із ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України від 01.12.1994 року "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до ст. 3 п."б" Закону України від 01.12.1994 року "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Відповідно до ст. 5 Закону, у поданні про встановлення адміністративного нагляду мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів.
Згідно ч.2 ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Дослідивши матеріали подання, врахувавши думку засудженого, судом встановлено, що ОСОБА_3 вчинив тяжкий злочин та його поведінка під час відбування покарання свідчила, що він не бажає стати на шлях виправлення, оскільки в судовому засіданні встановлено, що засуджений ОСОБА_3 , перебуваючи в місцях позбавлення волі, характеризується негативно, допустив шість порушень вимог режиму відбування покарання у ДУ «Літинська ВК №123», наявний ризик вчинення повторного кримінального правопорушення, а тому, з метою запобігання вчинення будь-яких інших правопорушень, суд вважає, що подання підлягає до задоволення і відносно ОСОБА_3 необхідно встановити адміністративний нагляд.
Керуючись ст.158 КВК України, ст. 3, 5,10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст. 371-372, 395, 537, 539 КПК України, суд
Подання задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 1 (один) рік.
Застосувати до ОСОБА_3 на час адміністративного нагляду такі обмеження:
- заборона виходу з будинку у період часу з 23:00год до 06:00год наступного дня;
- заборона виїзду в особистих справах за межі району без дозволу органів поліції;
- реєстрація в органах поліції за місцем проживання один раз на місяць (остання п'ятниця кожного місяця).
Згідно із ч.3 ст.6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" - термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя:ОСОБА_1