3/130/590/2022
130/1001/22
25.05.2022 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Вернік В.М., розглянув матеріали, які надійшли від Військової частини НОМЕР_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , старшого стрільця військової частини НОМЕР_1 ,
- за ч.3 ст.172-20 КУпАП,
23.05.2022 року на розгляд Жмеринському міськрайонному суду надійшли матеріали адміністративної справи щодо вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, за ознаками того, що він о 19 годин 20 хвилин 20.05.2022 року, знаходячись на території військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_2 , при виконанні службових обов'язків перебував в стані алкогольного сп'яніння.
При підготовці справи до розгляду в порядку, передбаченогму ст.278 КУпАП, встановлено, що розгляд даної адміністративної справи не належить до компетенції Жмеринського міськрайонного суду.
Так, згідно ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст.257 КУпАП протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Положеннями 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
У відповідності до вимог ч.1 ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 року №807-ІХ "Про утворення та ліквідацію районів" відбулася зміна адміністративно-територіального устрою України - з 490 районів утворено 136 нових районів.
Натомість пунктом 3-1 розділу ХІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про судоустрій та статус суддів" наразі визначено, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17.07.2020 року №807-IX, але не пізніше 01.01.2023 року
Таким чином, до зміни беспосередньо системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Справа про адміністративне правопорушення, яке вчинене на території ліквідованого Барського району Вінницької області, не належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області, а належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Барського районного суду Вінницької області.
Отже, матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 належить повернути Військовій частині НОМЕР_1 для направлення їх до суду, в межах територіальної юрисдикції якого вчинене дане адміністративне правопорушення.
Керуючись ст. 221, 252, 276, 278, 280, 283, 284 КУпАП України,
Матеріали адміністративної справи стосовно ОСОБА_1 за ознакою вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, повернути Військовій частині НОМЕР_1 для вирішення питання щодо їх направлення до належного суду відповідно до положень ст.276 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Вернік В.М.