ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 909/337/22
25.05.2022 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Горпинюка І.Є., розглянувши матеріали заяви б/н від 16.05.2022 (вх. № 6437/22 від 20.05.2022) Приватного акціонерного товариства "Сегежа Оріана Україна" (вул. Заводська, 2, м. Калуш, Івано-Франківська область, 77300, ідентифікаційний код юридичної особи: 30721394) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна Компанія "Захід" (вул. Ковжуна, 4, м. Калуш, Івано-Франківська область, 77301, ідентифікаційний код юридичної особи: 33128826),
АТ "Сегежа Україна" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Будівельна Компанія "Захід".
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями Господарського суду Івано-Франківської області від 20.05.2022 для розгляду справи № 909/337/22 визначено суддю Горпинюка І.Є.
Частиною 1 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником у письмовій формі та повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи; ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); виклад обставин, що є підставою для звернення до суду; перелік документів, що додаються до заяви.
До заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів. До заяви кредитора - контролюючого органу, уповноваженого відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, іншого органу, який відповідно до закону здійснює контроль за справлянням інших обов'язкових платежів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів щодо стягнення (погашення) податкового боргу або іншої заборгованості у встановленому законодавством порядку (ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства).
Згідно п. 1 ч. 3 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства заява кредитора, крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, повинна містити відомості про розмір вимог кредитора до боржника із зазначенням окремо розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті.
Як зазначено в заяві заборгованість ТОВ "Будівельна Компанія "Захід" перед АТ "Сегежа Україна" становить 1831197,50 грн.
Борг підтверджено:
- рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 20.07.2020 у справі № 909/1367/19;
- постановою Західного апеляційного господарського суду від 11.02.2021 у справі № 909/1365/19;
- рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 22.12.2021 у справі № 909/768/21.
Дослідивши заяву АТ "Сегежа Україна" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Будівельна Компанія "Захід" з додатками, суд не вбачає підстав для відмови у прийнятті чи повернення заяви без розгляду, при цьому визнає, що поданих матеріалів достатньо для прийняття заяви до розгляду.
Частиною 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору.
Згідно п. 2-1 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених ч. 1 ст. 34, ч. 2 ст. 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим ч. 3 ст. 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Заява АТ "Сегежа Україна" про відкриття провадження у справі про банкрутство містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого - Босака Олега Євгеновича для виконання повноважень розпорядника майна.
Матеріали справи містять заяву арбітражного керуючого Босака Олега Євгеновича б/н від 16.05.2022 (вх. № 6438/22 від 20.05.2022) про участь у справі про банкрутство.
Керуючись ст. 2, 8, 28, 34-36 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
Заяву Приватного акціонерного товариства "Сегежа Оріана Україна" б/н від 16.05.2022 (вх. № 6437/22 від 20.05.2022) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна Компанія "Захід" - прийняти до розгляду.
Підготовче засідання по розгляду заяви призначити на 08.06.2022 об 11:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 8.
Заявнику надати суду інформацію щодо пред'явлення до виконання виконавчого документа з примусового виконання рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 22.12.2021 по справі № 909/768/21.
Боржнику надати суду:
- оригінал і належним чином засвідчені копії статуту, свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи станом на час прийняття заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду;
- відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство та докази його направлення заявнику. У відзиві боржника зазначити: заперечення боржника щодо вимог заявника; загальну суму заборгованості боржника перед кредиторами за зобов'язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), з виплати заробітної плати; відомості про наявне у боржника майно, а також про всі його рахунки в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків; відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать товариству у депозитарних установах, їх реквізити; відомості про проведення ним діяльності, пов'язаної з державною таємницею; докази необґрунтованості вимог заявника (за наявності). До відзиву також додається довідка органів приватизації (органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності) про наявність або відсутність на балансі підприємства, щодо якого відкрито провадження у справі, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до статутного капіталу боржника.
Приватному виконавцю Безрукому Олегу Васильовичу надати суду довідку про проведені виконавчі дії та актуальний стан щодо усіх виконавчих проваджень, боржником у яких виступає Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Захід".
Арбітражному керючому Босаку Олегу Євгеновичу надати суду копію документа про оплату страхового платежу за договором № ДЦВАК/374/21 добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого за шкоду, яку може бути завдано у зв'язку з виконанням його обов'язків.
Учасникам у справі про банкрутство при направленні в судове засідання своїх представників, останнім мати при собі, відповідно до ст. 60 ГПК України, документи, що підтверджують повноваження представників.
Учасники у справі про банкрутство можуть:
- брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (тобто дистанційно (з дому, офісу, іншого власного приміщення), не прибуваючи до суду) за допомогою власних технічних засобів (комп'ютеру, телефону, що має камеру, тощо), через сервіс "EasyCon" - https://vkz.court.gov.ua/ (інструкція користувача: https://vkz.court.gov.ua/InstructionsForParticipationInTheCourtSession.pdf);
- подавати та отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в підсистемах (модулях) "Електронний суд", "Електронний кабінет" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системі та зареєструвати офіційну електронну адресу за посиланням http://cabinet.court.gov.ua/.
Учасникам судового процесу прохання повідомити суду свої офіційні електронні адреси, зареєстровані на доменному імені "mail.gov.ua" з метою направлення судом процесуальних документів у справі в електронній формі згідно ст. 120 та 242 ГПК України (за відсутності створити такі електронні адреси).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Дата підписання: 25.05.2022.
Суддя І.Є. Горпинюк