Справа № 683/1143/22
3/683/703/2022
18 травня 2022 року м. Старокостянтинів
Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Сагайдак І.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Велика Медведівка Красилівського району Хмельницької області, військовослужбовця в/ч НОМЕР_1 , солдата, гранатометника відділення охорони взводу охорони роти охорони батальйону охорони, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
07 травня 2022 року близько 20 години 50 хвилин військовослужбовець - солдат військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_1 в умовах дії особливого періоду перебував на території військової частини НОМЕР_1 у стані алкогольного сп'яніння, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 , який належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, не з'явився, в матеріалах справи міститься заява ОСОБА_1 про розгляд справи у його відсутності, вину свою визнає у повному обсязі.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
Відповідно до вимог ст.ст.251, 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд повинен з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, для чого дослідити і дати оцінку зібраним у справі доказам.
Відповідальність за ч.3 ст.172-20 КУпАП наступає за дії, передбачені ч.ч.1 або 2 цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Відповідно до ч.1 ст.172-20 КУпАП відповідальність настає за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно з наказом командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) №75 від 03 березня 2022 року солдата ОСОБА_1 призначено на
посаду гранатометника 2 відділення охорони 1 взводу охорони 2 роти охорони 1 батальйону охорони, ВОС - 103061А з 03 березня 2022 року, де він проходить військову службу.
Згідно Указу Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 року в Україні з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року введено військовий стан.
Вина ОСОБА_1 у вчинені інкримінованого йому адміністративного правопорушення, окрім визнання ним своєї вини, підтверджується наступними безпосередньо дослідженими судом доказами:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ЛВХ №202 від 08 травня 2022 року, згідно якого 07 травня 2022 року близько 20 години 50 хвилин військовослужбовець - солдат військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_1 в умовах дії особливого періоду перебував на території військової частини НОМЕР_1 у стані алкогольного сп'яніння;
- висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 07 травня 2022 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 07 травня 2022 року о 21 годині 55 хвилин у військовій частині НОМЕР_2 був оглянутий лікарем ОСОБА_2 , який встановив, що ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп'яніння;
- даними роздруківки з технічного приладу - газоаналізатора Алконт М, з якої видно, що особою, яку 07 травня 2022 року о 22 год. 01 хв. тестують, є ОСОБА_1 , результат тесту - 2,44 проміле;
- письмовими поясненнями свідка ОСОБА_3 - командира роти охорони батальйону охорони військової частини НОМЕР_1 від 08 травня 2022 року, у яких він вказує, що 07 травня 2022 року близько 21 години 00 хвилин під час шикування особового складу роти охорони він виявив у солдата ОСОБА_1 зовнішні ознаки алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з ротової порожнини. В подальшому солдата ОСОБА_1 було направлено до в/ч НОМЕР_2 для проведення медичного огляду на стан сп'яніння, й за результатами медичного огляду було встановлено, що ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп'яніння;
- письмовими поясненнями свідка ОСОБА_4 - заступника командира роти охорони з МПЗ батальйону охорони військової частини НОМЕР_1 від 08 травня 2022 року, у яких він вказує, що 07 травня 2022 року близько 21 години 00 хвилин під час спілкування із солдатом ОСОБА_1 він виявив у нього ознаки алкогольного сп'яніння, а саме запах алкоголю з ротової порожнини, нечітка мова. В подальшому солдата ОСОБА_1 було доставлено до в/ч НОМЕР_2 для проведення медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Вказані письмові докази є належними та допустимими та у своїй сукупності доводять винуватість ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Порушень вимог закону, які б ставили під сумнів доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, немає.
При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення у відповідності до вимог статті 33 КУпАП, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що ОСОБА_1 визнав свою вину, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Даний вид адміністративного стягнення буде необхідним і достатнім для попередження скоєння нових адміністративних правопорушень особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496 грн. 20 коп.
Керуючись ст.ст. 33, 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 215 (двісті п'ятнадцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655 грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави 496 грн. 20 коп. судового збору.
Постанову може бути оскаржено до Хмельницького апеляційного суду через Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: