Ухвала від 23.05.2022 по справі 675/630/22

Справа № 675/630/22

Провадження № 2-а/675/38/2022

УХВАЛА

"23" травня 2022 р. Ізяславський районний суд Хмельницької області в складі головуючої - судді Янішевської О. С., з секретарем Беліцею М. О.,

з участю представника позивача Каруна В. П.,

представника відповідача Бєлової В. А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Ізяславі у режимі відеоконференції у підготовчому провадженні адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі,

ВСТАНОВИВ:

06 травня 2022 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі.

06 травня 2022 року ухвалою судді Ізяславського районного суду Хмельницької області вказаний позов прийнятий до розгляду та відкрито провадження у справі.

12 травня 2022 року до Ізяславського районного суду Хмельницької області надійшло клопотання відповідача про залучення у якості другого відповідача згідно п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України поліцейського офіцера громади СВГ відділення поліції Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області Ткачука Олега Миколайовича.

У судовому засіданні представник відповідача заявлене клопотання підтримала.

Представник позивача Карун В. П. проти заявленого клопотання заперечував.

Вислухавши позиції сторін, дослідивши клопотання, суд прийшов до наступних висновків.

Відповідно до ч. 4 ст. 46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Згідно вимог ч. 1 ст. 1 Закону України «Про Національну поліцію» Національна поліція України (поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

За положеннями ч. 1 ст. 13 Закону України «Про Національну поліцію» систему поліції складають:

1) центральний орган управління поліції;

2) територіальні органи поліції.

Відповідно ч. 1 ст. 15 Закону України «Про Національну поліцію» територіальні органи поліції утворюються як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи у межах граничної чисельності поліції і коштів, визначених на її утримання.

Згідно п. 8 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» поліція відповідно до покладених на неї завдань у випадках, визначених законом, здійснює провадження у справах про адміністративні правопорушення, приймає рішення про застосування адміністративних стягнень та забезпечує їх виконання.

За вимогами п. 2 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський зобов'язаний, зокрема, професійно виконувати свої службові обов'язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва.

Представник позивача, заперечуючи проти залучення до участі у справі в якості співвідповідача поліцейського офіцера громади СВГ відділення поліції Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області Ткачука О. М., послався, зокрема, на постанову Верховного Суду від 26 грудня 2019 року у справі № 724/716/16-а.

Згідно Постанови КАС ВС від 26 грудня 2019 року у справі № 724/716/16-а (№ в ЄДРСР 86636182) висловлена правова позиція про те, що державні інспектори відповідного органу діють не як самостійний суб'єкт владних повноважень, а від імені центрального органу виконавчої влади.

Згідно з ч. 5 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» висновки про застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

За вимогами ч. 2 ст. 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.

Поліцейський офіцер громади СВГ відділення поліції Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області Ткачук О. М. має спеціальне звання капітана поліції.

Відповідно до ч. 4 ст. 48 КАС України якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача.

У даному випадку відповідач не ставить питання про заміну відповідача, а ставить питання про залучення до участі у справі другого відповідача, який безпосередньо виносив оскаржувану постанову.

За таких обставин суд приходить до висновку, що клопотання Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 46, 48, 294 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про залучення до участі у справі другого відповідача задовольнити.

Залучити до участі у справі в якості другого відповідача поліцейського офіцера громади СВГ відділення поліції Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області Ткачука Олега Миколайовича.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Янішевська О. С.