Справа № 354/579/22
Провадження № 3/354/539/22
23 травня 2022 року м.Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Ваврійчук Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, стрільця 3-ї роти, 4-го батальйону охорони в/ч НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.4 ст.172-11, ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем не з'явився вчасно без поважних причин на службу з відпустки та вчинив появу на території військової частини в нетверезому стані, в умовах особливого періоду, за наступних обставин.
Так, згідно наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) №25 від 23.03.2022 року солдат ОСОБА_1 перебуває в зоні територіальної оборони №5, на об'єкті охорони за №61 та за №62. На період часу, з 13.05.2022 по 15.05.2022 року солдат ОСОБА_1 перебував у відпустці за сімейними обставинами, та був зобов'язаний повернутись в розташування батальйону 15.05.2022 року о 20.00 год, однак у встановлену годину солдат ОСОБА_1 не повернувся. В ході проведення розшукових заходів, було встановлено, що солдат ОСОБА_1 перебував за місцем реєстрації в стані алкогольного сп'ягніння, після чого останній був доставлений в розташування батальйону.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.4 ст.172-11 КУпАП.
Окрім цього, згідно наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) №25 від 23.03.2022 року солдат ОСОБА_1 перебуває в зоні територіальної оборони №5, на об'єкті охорони за №61 та за №62. З 13.05.2022 по 15.05.2022 року солдат ОСОБА_1 перебував у відпустці за сімейними обставинами, та був зобов'язаний повернутись в розташування батальйону 15.05.2022 року о 20.00 год, однак у встановлену годину солдат ОСОБА_1 не повернувся. В ході проведення розшукових заходів, солдата ОСОБА_1 було доставлено до пункту дислокації батальйону, з цього моменту останній перебував на службі в стані алкогольного сп'яніння. Факт перебування в стані алкогольного сп'яніння підтверджується довідкою КНП «Прикарпатський наркологічний центр Івано-Франківської обласної ради» №143 від 15.05.2022 року.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
У судовому засіданні, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав повністю, погодився з обставинами, які викладені в протоколі про адміністративне правопорушення серії в/т Т0910 №56 від 20 травня 2022 року та в протоколі про адміністративне правопорушення серії в/т Т0910 №57 від 20 травня 2022 року, вказав, що дійсно у визначений йому час -до 20.00 год. 15.05.2022 року не прибув у розташування військової частини, оскільки перебував у стані алкогольного сп'яніння, в подальшому був доставлений на службу та пройшов медичний огляд на стан алкогольного сп'яніння, результат якого був позитивним. Просив його суворо не карати, пообіцяв, що подібних ситуацій більше не повториться.
У відповідності до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи - ст. 280 КУпАП.
Положеннями ст.ст.254, 279 КУпАП визначено, що суд здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення та вирішує питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення складеного щодо неї.
Відповідно до статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно зі ст.252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року введено воєнний стан в Україні. Указом Президента України №69/2022 оголошено та проведено загальну мобілізацію.
Відповідно до статті 1 Закону України Про оборону України, з моменту введення в дію Указу Президента України Про загальну мобілізацію від 24.02.2022 року № 69/2022 в Україні діє особливий період.
Окрім власного визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, повністю доведена матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: відомостями, які зафіксовані у протоколі про адміністративне правопорушення серії в/т Т0910 №56 від 20 травня 2022 року, відповідно до якого згідно наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) №25 від 23.03.2022 року солдат ОСОБА_1 перебуває в зоні територіальної оборони №5, на об'єкті охорони за №61 та за №62. На період часу, з 13.05.2022 по 15.05.2022 року солдат ОСОБА_1 перебував у відпустці за сімейними обставинами, та був зобов'язаний повернутись в розташування батальйону 15.05.2022 року о 20.00 год, однак у встановлену годину солдат ОСОБА_1 не повернувся. В ході проведення розшукових заходів, було встановлено, що солдат ОСОБА_1 перебував за місцем реєстрації в стані алкогольного сп'яніння. Після чого, солдата ОСОБА_1 було доставлено в розташування батальйону; відомостями, які зафіксовані у протоколі про адміністративне правопорушення серії в/т Т0910 №57 від 20 травня 2022 року, відповідно до якого згідно наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) №25 від 23.03.2022 року солдат ОСОБА_1 перебуває в зоні територіальної оборони №5, на об'єкті охорони за №61 та за №62. З 13.05.2022 по 15.05.2022 року солдат ОСОБА_1 перебував у відпустці за сімейними обставинами, та був зобов'язаний повернутись в розташування батальйону 15.05.2022 року о 20.00 год, однак у встановлену годину солдат ОСОБА_1 не повернувся. В ході проведення розшукових заходів, солдата ОСОБА_1 було доставлено до пункту дислокації батальйону, з цього моменту він перебував на службі в стані алкогольного сп'яніння; витягом з наказу Державної спеціальної служби транспорту №25 від 23.03.2022 року, згідно якого солдата ОСОБА_1 вважати таким, що вибув 23 березня 2022 року на важливі об'єкти і комунікації державного значення національної транспортної системи України з метою здійснення їх охорони та оборони: зона територіальної оборони №5, об'єкти за №61 та за №62 згідно Плану участі у територіальній обороні, особовий склад 1 взводу охорони 3 роти охорони 4 батальйону охорони; рапортом командира 1 відділення 1 взводу 3 роти охорони 4 батальйону охорони ОСОБА_2 від 15.05.2022 року, згідно якого стрілець 1 відділення охорони 1 взводу охорони 3 роти охорони, солдат ОСОБА_1 не прибув у розташування 3 роти охорони у встановлений йому час 20 год 00 хв 15.05.2022 року; рапортом командира 3 роти охорони 4 батальйону охорони М.Пелеш від 15.05.2022 року, згідно якого, стрілець 1 відділення охорони 1 взводу охорони 3 роти охорони, солдат ОСОБА_1 не прибув у розташування 3 роти охорони у встановлений йому час 20 год 00 хв 15.05.2022 року; рапортом командира 1 взводу охорони 3 роти охорони 4 батальйону охорони ОСОБА_3 від 15.05.2022 року, згідно якого стрілець 1 відділення охорони 1 взводу охорони 3 роти охорони, солдат ОСОБА_1 не прибув у розташування 3 роти охорони у встановлений йому час 20 год 00 хв 15.05.2022 року; рапортом старшого солдата ОСОБА_4 від 15.05.2022 року, згідно якого 15.05.2022 року о 21 год було здійснено виїзд по місцю проживання стрілець 1 відділення охорони 1 взводу охорони 3 роти охорони, солдата ОСОБА_1 , оскільки останній не повернувся вчасно з розташування 3 роти охорони. Під час виїзду було встановлено, що солдат ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп'яніння, тому було прийнято рішення відвезти його до в КНП «Прикарпатський наркологічний центр Івано-Франківської обласної ради» ддля проведення дослідження на стан алкогольного сп'яніння. Згідно довідки №143 ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп'ягніння; довідкою КНП «Прикарпатським наркологічним центром Івано-Франківської обласної ради» №143 від 12.05.2022 року, згідно якої ОСОБА_1 за результатами огляду проведеного о 21.46 год. 15.05.2022 року перебуває в стані алкогольного сп'яніння, вміст алкоголю становить 1,46 проміле;
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме- нез'явлення військовослужбовця вчасно без поважних причин на військову службу з відпустки, тривалістю до десяти діб, вчинене в умовах особливого періоду та адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме- поява військовослужбовця на території військової частини в нетверезому стані, в умовах особливого періоду, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення.
Накладаючи адміністративне стягнення суд враховує характер вчинених правопорушень, особу винного, визнання ним своєї вини, його матеріальний та сімейний стан, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, а тому вважає, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу.
У відповідності до вимог ст.40-1 КУпАП слід стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у сумі 496 грн. 20 коп.
Керуючись ст.ст. 27, 33, 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.4 ст.172-11, ч.3 ст.172-20 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 3655 (три тисячі шістсот п'ятдесять п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в сумі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 коп.(отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України(ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області.
Суддя: Т. Л. Ваврійчук