23 травня 2022 року м. Житомир справа № 240/38728/21
категорія 108080100
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Попової О. Г., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Арт-Експо" до Головного управління ДПС у Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Арт-Експо" звернулось до адміністративного суду з позовом в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Житомирській області №00092360706 від 01 жовтня 2021 року про застосування штрафу у розмірі 1218300,94 грн. та стягнути із Головного управління Державної податкової служби України у Житомирській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Арт-Експо" понесені судові витрати.
В обґрунтування позовних вимог зазначило, що Головним управлінням ДПС у Житомирській області проведена фактична перевірка ТОВ "Арт-Експо", за результатами якої складено акт перевірки від 10.09.2021 року, яким встановлено порушення п.12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у зв'язку із чим відповідачем було прийнято податкове повідомлення-рішення від 01 жовтня 2021 року №00092360706, яким до юридичної особи застосовані штрафні санкції у розмірі 1218300,94 грн. Позивач не погоджується з вказаним рішенням та вважає його протиправним, оскільки наявність надлишку скрапленого газу в спірному періоді зумовлена невідповідністю між кількістю скрапленого газу який обліковується фактично в резервуарі та паливом, яке приведене до температури 15°С та відображається в базі даних СЕРП та СЕ, а відтак посилання податкового органу у акті фактичної перевірки на надлишок скрапленого газу, який приведений до температури 15°С не є обґрунтованим, а відтак спірне рішення яке винесене на підставі вказаного акту є протиправним та підлягає скасування. Зазначає, що наказ про проведення фактичної перевірки є безпідставним та незаконним, так як обґрунтування для проведення перевірки є недостатнім.
Ухвалою судді від 29.11.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання у справі на 23 грудня 2021 року 11:00.
16.12.2021 від Головного управління ДПС у Житомирській області до суду подано відзив на позов, в якому представник просить відмовити в задоволенні позову. Зазначено, що згідно інформації вказаної у довідках про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу та залишків пального на акцизному складі пального, позивачем залишки пального на кінець зміни перевищували максимальну місткість, що свідчить про наявність необлікованого пального, в зв'язку з чим податковим органом правомірно встановлено порушення ведення порядку, встановленому законодавством обліку товарних запасів, а відтак спірне рішення яким до позивача застосовані штрафні санкції за подібне правопорушення є законним та не підлягає скасування. Крім того зазначив, що підприємством не надано жодних належних документів на підтвердження обліку нафтопродуктів та їх надходження, що реалізовувалися на АЗС, крім того не надано підтвердження факту зберігання надлишків пального, що за денними довідками становить перевищення.
22 грудня 2021 року позивачем подано до суду відповідь на відзив, згідно якої зазначив, що відповідач помилково вважає, що у підприємства є надлишки скрапленого газу, оскільки відповідач аналізуючи довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу та залишків пального на акцизному складі пального, не врахував той факт, що зазначаються об'єми палива у літрах, приведених до температури 15°С.
Протокольною ухвалою від 23.12.2021 закрито підготовче засідання і призначено справу до судового розгляду на 20.01.2022 року 14:00.
Протокольною ухвалою від 20.01.2022 в судовому засіданні оголошено перерву та призначено наступний розгляд справи на 08.02.2022 о 11:00.
04.02.2022 року телефонограмою повідомлено сторін по справі, що розгляд справи відкладено на 17.02.2022 о 12:20.
Протокольною ухвалою від 17.02.2022 суд, без виходу до нарадчої кімнати, заслухавши думку сторін, перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.
Згідно з частиною четвертою статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Частиною п'ятою статті 250 КАС України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Арт-Експо" зареєстроване як юридична особа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 16 квітня 2008 року за №12861450000000512 та як платник податків перебуває на обліку в Головному управління ДПС у Житомирській області, код ЄДРПОУ 35896047.
Основним видом діяльності згідно коду КВЕД 47.30 є роздрібна торгівля пальним.
На підставі наказу Головного управління ДПС у Житомирській області від 18.08.2021 року №1192-п "Про проведення фактичної перевірки ТОВ "Агро-Експо" з питань дотримання норм законодавства в частині обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та здійснення функцій, визначених закононодавством в сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального", відповідачем проведено перевірку підприємства.
За результатами фактичної перевірки Головного управління ДПС у Житомирській області, складено акт перевірки від 10.09.2021 року, що зареєстрований за №8943/06/07/рро/35896047 яким встановлено порушення пункту п.12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (а.с.10-11).
Контролюючим органом зроблений висновок про порушення платником податків вимог п.12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині порушення порядку обліку товарних запасів на складах та/або за місцем реалізації таких товарів.
За результатами вищевказаної перевірки винесене податкове повідомлення-рішення №00092360706 від 01 жовтня 2021 року яким до позивача застосовані штрафні санкції у розмірі 1218300,94 грн.
Не погоджуючись з винесеним податковим повідомленням-рішенням та вважаючи його протиправним, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Арт-Експо" здійснює діяльність з роздрібного продажу пальним, за адресою: вул. Могилівська, 3-А, с. Вересівка, Ємільчинський район, Житомирська область, 11245, код ЄДРПОУ 35896047, зареєстровано акцизний склад для зберігання газу скрапленого.
На момент проведення фактичної перевірки відповідачем було встановлено перевищення максимальної місткості зареєстрованого за позивачем резервуару для зберігання газу скрапленого, а саме:
-07.04.2021 00:00:00 перевищення - 4031,77 л.;
-08.04.2021 00:00:00 перевищення - 3265,55 л.;
-09.04.2021 00:00:00 перевищення - 2535,26 л.;
-10.04.2021 00:00:00 перевищення - 2026,09 л.;
-11.04.2021 00:00:00 перевищення - 1452,61 л.;
-12.04.2021 00:00:00 перевищення - 753,69 л.;
-23.04.2021 00:00:00 перевищення - 3750,76 л.;
-24.04.2021 00:00:00 перевищення - 2023,58 л.;
-26.04.2021 00:00:00 перевищення - 1269,70 л.;
-01.07.2021 00:00:00 перевищення - 1514,26 л.;
-02.07.2021 00:00:00 перевищення - 815,79 л.;
-12.07.2021 00:00:00 перевищення - 2164,39 л.;
-13.07.2021 00:00:00 перевищення - 1598,15 л.;
-14.07.2021 00:00:00 перевищення - 809,62 л.;
-22.07.2021 00:00:00 перевищення - 3516,36 л.;
-23.07.2021 00:00:00 перевищення - 2697,44 л.;
-25.07.2021 00:00:00 перевищення - 1302,92 л.;
-26.07.2021 00:00:00 перевищення - 801,13 л., у зв'язку із чим на думку податкового органу позивачем було порушено вимоги п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Відповідно до пункту 12 статті 3 Закону України № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон №265) передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Єдиний порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту, що використовується на газонаповнювальних станціях (ГНС), газонаповнювальних пунктах (ГНП), автогазозаправних станціях (АГЗС) та автогазозаправних пунктах (АГЗП), незалежно від форм власності встановлений Інструкцією про порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту, затвердженою наказом Міністерство палива та енергетики України від 03.06.2002 р. № 332, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.04.2003 р. за № 331/7652 (далі - Інструкція № 332).
Відповідно до п. 9.1. Інструкції на АГЗС проводиться оперативний контроль кількості скрапленого газу, результати якого використовуються для ведення обліку звіряння кількості отриманого і відпущеного скрапленого газу. Кількісний руху скрапленого газу на АГЗС ведеться за змінним звітом за формою X 14-ГС.
Відповідно до п. 4.1. Інструкції, скрапленого вуглеводневого газу на ГНС п здійснюється в одиницях маси (кілограм), а на АГЗС - в одиницях об'єму (літр). Для переводу з літрів в кілограми визначається густинною палива, яка напряму залежить від дійсної температури. Тобто, кількість пального не є сталою величиною та може змінюватись залежно від температури повітря - чим вища температура, тим менша густина і більший об'єм пального, та навпаки.
Згідно підпункту 230.1.3. пункту 230.1. статті 230 ПК України розпорядники акцизних складів зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С.
Відповідно до п. 232.1 ст. 232 ПК України у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового в розрізі платників податку - розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних та акцизних складів/акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та умовним кодом ведеться окремо облік обсягів пального або спирту етилового.
Відповідно до Наказу Міністерства фінансів України від 27.11.2018 №944 "Про затвердження формату даних, структури та форм електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі" було затверджено форму довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального.
Судом встановлено, що згідно довідок за період з 07.04.2021 по 26.04.2021 та з 01.07.2021 по 26.07.2021, позивачем відображено в базі даних СЕРП та СЕ перевищення кількості скрапленого газу, приведених до температури 15°С, на кінець звітної дати над максимальним об'ємом можливого зберігання в зареєстрованих резервуарах.
На момент проведення фактичної перевірки уповноваженим особами податкового органу та представником позивача було здійснено заміри реальних залишків пального в резервуарах позивача. На підставі вказаних замірів був складений опис пального, що знаходиться у місці здійснення господарської діяльності від 01 вересня 2021 року, згідно якого у позивача фактичний залишок скрапленого газу складає 8050 л. Перед початком замірів був надрукований Х-звіт, згідно якого залишок складає 8070,18 л.
З огляду на вищевикладене судом встановлено, що на момент замірів, була виявлена недостача скрапленого газу в межах похибки вимірювання 1% від залишку скрапленого газу.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 24 квітня №408 "Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового" з 1 липня 2019 року запрацювала система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового ( надалі СЕРП та СЕ).
Відповідно до п. 31 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого постановою КМУ від 24.04.2019 р. № 408, облік у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового для пального ведеться в літрах, приведених до температури 15° C.
При цьому обсяги відпущеного в місцях роздрібної торгівлі пального, на які отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, для цілей Порядку № 408 вважаються обсягами пального в літрах, приведених до температури 15° C.
Такі одиниці обліку для пального мають використовуватися в первинних бухгалтерських документах, акцизних накладних/розрахунках коригування до акцизних накладних, декларації з акцизного податку.
Згідно з п. 46 Порядку № 408 для визначення обсягів обігу (крім обсягу реалізації пального через паливороздавальні колонки) та залишків пального у літрах, приведених до температури 15° C, використовуються положення ДСТУ EN ISO 8973:2013 «Гази нафтові скраплені.
Розрахунковий метод визначення густини і тиску пари» (далі - ДСТУ EN ISO 8973:2013) та ДСТУ ГОСТ 8.599:2016 (ГОСТ 8.599-2010, IDT) «Метрологія. Густина світлих нафтопродуктів. Таблиці перерахунку густини до 15° C та 20° C і до умов вимірювання об'єму».
Відхилення між обсягами залишків пального за кожним кодом згідно з УКТЗЕД, що обліковуються в СЕАРП та СЕ платника акцизного податку за акцизним складом, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, та обсягами залишків пального в бухгалтерському обліку за кожним кодом згідно з УКТЗЕД за таким акцизним складом, які виникли внаслідок врахування в СЕАРП та СЕ літрів пального, відпущених через паливороздавальні колонки на такому акцизному складі, як літрів, що вважаються приведеними до температури 15° C без врахування впливу змін фактичної температури повітря, яка була за такого відпуску, є обліковою різницею, якщо її розмір наприкінці календарного року не перевищує 1 відс. обсягу реалізації пального за такий календарний рік в СЕАРП та СЕ окремо за кожним кодом УКТЗЕД (крім скрапленого газу, який у СЕАРП та СЕ обліковується за умовним кодом 2711), а для скрапленого газу, який у СЕАРП та СЕ обліковується за умовним кодом 2711, - якщо її розмір не перевищує 3 % обсягу реалізації в СЕАРП та СЕ за такий календарний рік (п. 47 Порядку № 408).
На обсяги пального, що не перевищують розміру облікової різниці, які обліковуються в СЕАРП та СЕ, платник акцизного податку має право скласти в одному примірнику та зареєструвати акцизну накладну в Єдиному реєстрі акцизних накладних не рідше одного разу на календарний рік на підставі бухгалтерської довідки не пізніше 31 січня наступного року.
Враховуючи вищевикладене, акцизні накладні на різницю між обсягами залишків пального, що обліковуються в СЕАРП та СЕ і фактичними залишками пального на акцизному складі, що виникла внаслідок впливу змін температури повітря складають платники акцизного податку, що є розпорядниками акцизних складів, які є місцем роздрібної торгівлі пальним не рідше одного разу на календарний рік на підставі бухгалтерської довідки не пізніше 31 січня наступного року на підставі бухгалтерської довідки у разі, якщо розмір такої різниці не перевищує 1 % обсягу реалізації пального за такий календарний рік в СЕАРП та СЕ окремо за кожним кодом УКТЗЕД або 3% для скрапленого газу, який у СЕАРП та СЕ обліковується за умовним кодом 2711.
Аналогічна правова позиція викладена у роз'ясненнях Державної податкової служби України.
З аналізу зазначених норм права, судом встановлено, що у разі похибки вимірювання, яка не перевищує 1% від залишку скрапленого газу, у позивача наявне право на підставі бухгалтерської довідки, скласти в одному примірнику та зареєструвати акцизну накладну в Єдиному реєстрі акцизних накладних не рідше одного разу на календарний рік на підставі бухгалтерської довідки не пізніше 31 січня наступного року.
Суд зазначає, що під час перевірки відповідач не встановив не облікованого палива. Довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального містять інформацію про приведене паливо до температури 15°С під час отримання постачальника, тому вони не є інформативними під час встановлення фактичного залишку палива.
Акт перевірки не містить даних щодо виявлення надлишку паливно-мастильних матеріалів на АЗС, в акті відсутнє дослідження первинних документів щодо оприбуткування позивачем палива на АЗС. Висновки перевіряючих базуються лише на даних в базі даних СЕРП та СЕ, які не містять інформації про фактичні залишки палива на АЗС.
За таких обставин, з урахуванням того, що на момент замірів, була виявлена недостача скрапленого газу в межах похибки вимірювання 1% від залишку скрапленого газу та того, що відповідачем не доведено наявність жодної різниці між документально відображеними та фактичними обсягами залишків скрапленого газу, податкове повідомлення-рішення №00092360706 від 01 жовтня 2021 року є протиправним та підлягає скасуванню.
Щодо доводів представника позивача, що наказ про проведення фактичної перевірки є безпідставним та незаконним, так як обґрунтування для проведення перевірки є недостатнім, то суд зазначає наступне.
Згідно із пунктом 80.1 статті 80 ПК України фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).
В силу пункту 2 статті 80 ПК України фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з обставин, передбачених пунктом 80.2 статті 80 Податкового кодексу України.
Так, відповідно підпунктів 80.2.2., 80.2.5. пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу України фактична перевірка може проводитися за наявності, наступних підстав:
- у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів;
- у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального.
З аналізу наведених норм права слідує, що податкове законодавство надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення фактичної перевірки за наявності відповідних на те підстав (у спірному випадку на підставі підпунктів 80.2.2., 80.2.5. пункту 80.2 статті 80 ПК України), та за умови прийняття відповідного наказу із зазначенням у ньому таких підстав на її проведення.
Судом встановлено, що Головним управлінням ДПС в області видано наказ від 18.08.2021 року №1192-п Про проведення фактичної перевірки ТОВ "Агро-Експо" зазначено, що відповідно до пп. 80.2.2, пп. 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України, провести фактичну перевірку суб'єкта господарювання ТОВ "Арт-Експо" за адресою: Житомирська область Ємільчинський район, с. Вересівка, вул. Могилівська, буд. 3/А, за період з 25.12.2020 по дату закінчення перевірки, як підставу для проведення документальної позапланової перевірки зазначено саме цю норму Податкового кодексу України, що і відповідає нормам чинного в Україні законодавства.
Як слідує із матеріалів справи, підставою для прийняття наказу від 18.08.2021 року №1192-п були лист ДПС України від 31.05.2021 №12379/99-00-07-05-03-07 та доповідна записка управління податкового аудиту від 17.08.2021 № 3189/06-30-07-06. Описова і мотивувальна частина такого листа містила пропозиції щодо необхідності проведення фактичної перевірки господарських одиниць, оскільки аналіз баз даних, свідчить про наявність залишків пального на кінець зміни на акцизних складах суб'єктів господарювання в кількості, що перевищує максимально можливий об'єм зберігання з урахуванням максимально допустимої похибки вимірювання. У додатку до листа визначено акцизні склади Товариства з обмеженою відповідальністю "Арт-Експо", як такі де залишки пального більші за максимально можливий об'єм зберігання в зареєстрованих резервуарах.
Відповідно до підпункту 1.2.2 пункту 1.2 Розділу І Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, затверджених наказом Державної фіскальної служби України 31.07.2014 за №22 (надалі по тексту також Методичні рекомендації) при організації проведення документальної позапланової або фактичної перевірки обґрунтовані пропозиції щодо необхідності її проведення оформлюються доповідною запискою (висновком) за підписом керівника відповідного структурного підрозділу, який має інформацію, що може слугувати підставою для проведення документальної позапланової або фактичної перевірки відповідно до чинного законодавства.
Доповідна записка (висновок) надається на розгляд керівника (його заступника або уповноваженої особи) органу ДФС, який приймає рішення про доцільність проведення такої перевірки та визначає підрозділ, який буде здійснювати (очолювати) цю перевірку, відповідати за її організацію, у тому числі направлення повідомлення до Інформаційно-аналітичної групи, координацію дій залучених до перевірки працівників інших структурних підрозділів та органів ДФС, а також реалізацію матеріалів перевірки.
Доповідна записка управління податкового аудиту від 17.08.2021 № 3189/06-30-07-06 за її формою і змістом є належною та достатньою підставою для проведення фактичної перевірки ТОВ "Арт-Експо" та прийняття наказу на проведення перевірки ід 18.08.2021 року №1192-п.
Вказане відповідає підпункту 80.2.5. пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу України, зокрема, отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального.
Таким чином, доводи позивача з приводу відсутності юридичних підстав для проведення фактичної перевірки, в тому числі при оформленні наказу від 18.08.2021 року №1192-п, суд вважає безпідставними.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 статті 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною першою статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з частиною першою статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Керуючись статтями 2, 9, 77, 90, 139, 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
вирішив:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Арт-Експо" (вул. Могилівська, 3-А, с. Вересівка, Ємільчинський район, Житомирська область, 11245, код ЄДРПОУ 35896047) до Головного управління ДПС у Житомрській області (вул. Ю. Тютюнника, 7, м. Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 44096781) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Житомирській області №00092360706 від 01 жовтня 2021 року
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління ДПС у Житомирській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Арт-Експо" 18274,52 грн сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.Г. Попова
23 травня 2022 р.