Рішення від 23.05.2022 по справі 500/1042/22

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №500/1042/22

23 травня 2022 року м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Мартиць О.І. розглянувши у письмовому провадженні заяву про ухвалення додаткового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Кременецької міської ради Тернопільської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 25.04.2022 у даній справі позов задоволено повністю.

Визнано протиправним та скасовано рішення Кременецької міської ради від 31.08.2021 №2150 "Про розгляд заяви гр. ОСОБА_1 щодо надання дозволу на встановлення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності з укладенням договору сервітутного (обмеженого) використання земельної ділянки по АДРЕСА_1 ".

Питання про розподіл судових витрат судом не вирішувалося.

12.05.2022 до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла заява представника позивача адвоката Трачук З.І. про ухвалення додаткового судового рішення в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Кременецької міської ради Тернопільської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, в якій просить стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Кременецької міської ради Тернопільської області на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 992,40 грн.

В поданій заяві позивач ОСОБА_1 просив розглянути заяву без його участі та участі його представника.

За нормами частин четвертої, п'ятої статті 143 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) для вирішення питання про судові витрати суд призначає судове засідання, яке проводиться не пізніше п'ятнадцяти днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог. У випадку, передбаченому частиною третьою цієї статті, суд виносить додаткове рішення в порядку, визначеному статтею 252 цього Кодексу.

Ухвалою суду від 13.05.2022 призначено судове засідання для розгляду заяви адвоката Трачук З.І. про ухвалення додаткового судового рішення в адміністративній справі №500/1042/22 за позовною заявою ОСОБА_1 до Кременецької міської ради Тернопільської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії на 23.05.2022.

У судове засідання 23.05.2022 учасники справи не прибули.

Відповідно до частини третьої статті 252 КАС України суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може розглянути питання ухвалення додаткового судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

З урахуванням положень частини третьої статті 194, частини четвертої статті 229, частини третьої статті 252 КАС України, розгляд заяви проведено в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

При вирішенні заяви представника позивача про ухвалення додаткового судового рішення, суд виходить з наступного.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 252 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

Згідно пункту 10 частини третьої статті 2 КАС України, основними засадами (принципами) адміністративного судочинства є, зокрема, відшкодування судових витрат фізичних та юридичних осіб, на користь яких ухвалене судове рішення.

За нормами частини першої статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Судом при постановленні рішення у цій справі не вирішено питання про стягнення судового збору, тому суд вважає, що сплачений згідно квитанції №1029658105 від 11.02.2022 позивачем ОСОБА_1 судовий збір в сумі 992,40 грн, на користь якого ухвалене рішення, підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Кременецької міської ради Тернопільської області.

Таким чином заява про ухвалення додаткового судового рішення підлягає до задоволення.

Керуючись статтями 243, 252 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Заяву про ухвалення додаткового судового рішення про стягнення судових витрат - задовольнити.

Ухвалити додаткове судове рішення у справі №500/1042/22, яким стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Кременецької міської ради Тернопільської області на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 992,40 грн (дев'ятсот дев'яносто дві грн 40 коп.), сплачений згідно квитанції №1029658105 від 11.02.2022.

Додаткове рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на додаткове рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 );

відповідач:

- Кременецька міська рада Тернопільської області (місцезнаходження: вул. Шевченка, 67, м. Кременець, Тернопільська область, 47003, код ЄДРПОУ: 04058338).

Головуючий суддя Мартиць О.І.

Попередній документ
104428580
Наступний документ
104428582
Інформація про рішення:
№ рішення: 104428581
№ справи: 500/1042/22
Дата рішення: 23.05.2022
Дата публікації: 25.05.2022
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Тернопільський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері; землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них; з питань здійснення публічно-владних управлінських функцій з розпорядження земельними ділянками
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (14.02.2022)
Дата надходження: 14.02.2022
Предмет позову: визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії
Учасники справи:
суддя-доповідач:
МАРТИЦЬ ОКСАНА ІВАНІВНА
відповідач (боржник):
Кременецька міська рада
позивач (заявник):
Трачук Михайло Васильович
представник позивача:
Трачук Зоряна Ігорівна