Ухвала від 23.05.2022 по справі 420/6937/22

Справа № 420/6937/22

УХВАЛА

23 травня 2022 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Іванова Е.А. розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеської митниці ДФС, треті особи на стороні відповідача Одеська митниця Держмитслужби, Одеська митниця, як відокремлений підрозділ державної митної служби України про визнання протиправними та скасування наказів, стягнення та поновлення,-

ВСТАНОВИВ:

17.05.2022 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеської митниці ДФС, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати наказ відповідача від 28.07.2021 року №8-0 «Про попередження посадових осіб Одеської митниці ДФС про наступне звільнення» в частині попередження ОСОБА_1 про наступне звільнення з посади заступника начальника митного поста - начальника відділу митного оформлення №4 митного поста «Чорноморський» Одеської митниці ДФС;

- визнати протиправним та скасувати наказ відповідача «Про припинення державної служби та звільнення ОСОБА_1 » №16-о від 23.12.2021 року, котрим позивача, звільнено 30.12.2021 року з посади заступника начальника митного поста - начальника відділу митного оформлення №4 митного поста «Чорноморський» Одеської митниці ДФС та припинено державну службу;

- поновити позивача з 30.12.2021 року на державній службі та на посаді заступника начальника митного поста - начальника відділу митного оформлення №4 митного поста «Чорноморський» Одеської митниці ДФС або на посаді, що є рівнозначною (рівноцінною) посаді, з якої звільнено;

- стягнути з відповідача на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу з 30.12.2021 року по дату набрання рішенням по справі законної сили з врахуванням обов'язкових податків і зборів.

Згідно ч. 1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши зміст позовної заяви та доданих до неї матеріалів, суддя встановив наявність підстав для залишення позову без руху, оскільки позов поданий із порушенням вимог встановлених ст.ст.106-161 КАС України.

Згідно з положеннями ч. ч. 1, 2 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Отже, КАС України передбачає можливість встановлення цим Кодексом та іншими законами спеціальних строків звернення до адміністративного суду, які мають перевагу в застосуванні порівняно із загальним шестимісячним строком, визначеним у частині другій статті 122 цього Кодексу.

Таким спеціальним строком для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби є місячний строк, встановлений частиною п'ятою статті 122 КАС України.

Як встановлено судом позивач просить суд визнати протиправними та скасувати накази відповідача датовані 28.07.2021 року №8-0 та від 23.12.2021 року №16-о.

Разом з тим позивач звернувся до суду з позовом 17.05.2022 року, тобто поза межами встановленого законом місячного строку звернення до суду.

Як видно зі змісту позову, позивач зазначає, що зазначені вище накази йому не вручалися, отримані лише на запит адвоката Чирки О.О. 06.05.2022 року, а тому строк є не пропущеним.

Суд зазначає, що днем, коли особа дізналась про порушення свого права, - є день, коли позивач дізнався про рішення, дію чи бездіяльність, внаслідок якої відбулося порушення її прав, свобод чи інтересів.

Враховуючи той факт, що позивача звільнено відповідним наказом ще 30.12.2021 року, суд вказує позивачу на необхідність надання ним пояснень щодо того, де саме він перебував у період з 30.12.2021 року по день подання ним позовної заяви, що заважало подати позовну заяву в межах строку та чому він не був обізнаний про факт його звільнення з займаної ним посади, враховуючи що згідно наведених обставин позивачем у позові (щодо не обізнаності про наявність оскаржуваних наказів) він повинен був продовжувати свою державну службову діяльність.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.

За таких обставин позов має бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків позовної заяви.

Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до Одеського окружного адміністративного суду письмових пояснень про які йдеться в даній ухвалі суду.

При цьому, суд вважає за доцільне зазначити, що у разі своєчасного виконання ухвали суду, та направлення необхідних документів засобами поштового зв'язку, позивачу, з метою попередження повернення судом позовної заяви з підстав невиконання вимог ухвали суду про залишення адміністративного позову без руху, необхідно завчасно повідомити суд відповідними засобами зв'язку (телефон, факс, електрона пошта, тощо) про надіслання матеріалів, оскільки згідно з п.1 розділу ІІ Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень, затверджених Наказом Міністерства інфраструктури України від 28 листопада 2013року №958, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28.01.2014 року за №173/24950, нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку): місцевої - Д+2; у межах області та між обласними центрами України - Д+3, пріоритетної - Д+1, де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання; 2, 3 - кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 122, 171 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеської митниці ДФС, треті особи на стороні відповідача Одеська митниця Держмитслужби, Одеська митниця, як відокремлений підрозділ державної митної служби України про визнання протиправними та скасування наказів, стягнення та поновлення - залишити без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою та повідомити позивача про необхідність протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути, визначенні даним судовим рішенням недоліки, та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві відповідно до приписів п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 КАС України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Е.А. Іванов