Справа № 703/432/22
3/703/281/22
20 травня 2022 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Биченко І.Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , працюючу головою правління ОК «Оризон»,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.185-14 КУпАП,
До Смілянського міськрайонного суду Черкаської області надійшов для розгляду адміністративний протокол серії ЧК №014083 від 03 лютого 2022 року про адміністративне правопорушення, передбачене ст.185-14 КУпАП, відповідно до якого, голова правління ОК «Оризон» ОСОБА_1 03 лютого 2022 року о 10 годині 00 хвилин не допустила провідного інспектора ВЗНС ЧРУ ГУ ДСНС України у Черкаській області Лисенко І.В. до проведення планової перевірки ОК «Оризон» за адресою: м. Сміла, вул. Соборна, 93/39, яка проводилась відповідно до наказу Головного управління від 04 січня 2022 року №1, посвідчення №4726 від 31 січня 2022 року, тим самим створила перешкоду у діяльності уповноваженої посадової особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, пов'язаної х проведенням перевірки.
Особа, що притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 у судове засідання 20 травня 2022 року не з'явилася.
Суддя, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст.1 КУпАП).
Положення ст.7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справа про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду ( судді) стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушення - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, який складено відносно ОСОБА_1 , остання вчинила дії, які провідним інспектором ВЗНС ЧРУ ГУ ДСНС України у Черкаській області кваліфіковані за ст.185-14 КУпАП, 03 лютого 2022 року.
Справа про адміністративне правопорушення надійшла до суду 07 лютого 2022 року.
Відповідно до вимог ст.277 КУпАП та з метою недопущення порушення прав особи, справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 було призначено на 02 березня 2022 року та в подальшому, в зв'язку з її неявкою та ненадходження до суду доказів про вручення їй судової повістки, відкладена на 14 квітня 2022 року.
В зв'язку з неявкою особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 та ненадходження до суду доказів про вручення їй судової повістки, 14 квітня 2022 року та 27 квітня 2022 року розгляд справи було відкладено.
При цьому, суддя звертає увагу, що згідно ч.1 ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
За вказаних обставин, суддя був позбавлений об'єктивної можливості розглянути справу в термін, у який ОСОБА_1 може бути притягнута до адміністративної відповідальності, після вчинення зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення дій.
Згідно ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Стаття 247 КУпАП передбачає, що закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії. Після виключення провадження втрачається можливість здійснення будь-яких заходів, спрямованих на притягнення особи до адміністративної відповідальності та, відповідно, встановлення або не встановлення вини.
Отже, приписи 247 статті КУпАП є імперативними і чітко вказують, що суд повинен лише закрити провадження не вирішуючи при цьому жодних інших питань.
Таким чином, оскільки на день розгляду справи закінчився визначений законом строк накладення адміністративного стягнення, провадження в справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП судовий збір стягується лише в разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення. Оскільки адміністративне стягнення на ОСОБА_1 не накладається, то судовий збір не підлягає стягненню.
На підставі наведеного, керуючись ч.2 ст.38, ст.247, 283, 284 КУпАП, суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.185-14 КУпАП, закрити у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого ч.2 ст.38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, а в разі оскарження після розгляду справи апеляційним судом, якщо її не буде скасовано.
Суддя І.Я. Биченко