Рішення від 09.05.2022 по справі 580/8003/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 травня 2022 року справа № 580/8003/21

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Руденко А.В., розглянувши у письмовому провадженні в спрощеному позовному провадженні без виклику учасників справи в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовною заявою до Управління соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації, в якій просить визнати протиправними дії відповідача та зобов'язати Управління соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації призначити з 01.01.2020 ОСОБА_1 компенсаційні виплати як особі, яка надає соціальні послуги з догляду за ОСОБА_2 на професійній основі.

Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що постійно проживає разом та здійснює догляд за хворою матір'ю ОСОБА_2 . Позивач перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації і отримує компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги, з 01.10.2020 по 20.10.2021. Проте зверталась до відповідача із заявою №767 від 03.03.2020 про призначення компенсації як фізичній особі, яка надає соціальні послуги, однак відповідач листом №ПІ-69/01-17 від 10.03.2021 повідомив позивача, що компенсацію по заяві від 03.03.2020 не призначено, оскільки до заяви не додано висновок лікарсько-консультативної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність до самообслуговування.

Позивач зазначає, що відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі» від 23.09.2020 №859, якою затверджено Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, вказана постанова застосовується з 01.01.2020 для осіб, які звернуться за призначенням компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі протягом 60 календарних днів із дня опублікування цієї постанови, і у зв'язку зі зверненням з відповідною заявою у визначений строк має право на призначення компенсації як фізичній особі, яка надає соціальні послуги, з вказаної дати.

Відповідач проти позову заперечив. 08.12.2021 надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що висновок лікарської комісії комунального некомерційного підприємства «Черкаська районна лікарня с. Мошни» №166 про те, що мати позивача потребує постійного стороннього догляду і не здатна до самообслуговування так як невиліковно хвора, складений 21.10.2020, також висновок про те, що позивач пройшла лікарсько-консультативну комісію і не має протипоказань для надання соціальних послуг складений 21.10.2020, отже саме з вказаної дати позивач має право на виплату компенсації. До заяви позивача, поданої 03.03.2020, додана довідка комунального некомерційного підприємства «Черкаський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Черкаської районної ради від 26.02.2020 №19 про те, що мати позивача потребує надання соціальних послуг, проте остання не є документом, який надає право на отримання компенсації з 01.01.2020. З вказаних підстав просив у задоволенні позову відмовити.

Ухвалою суду від 11.10.2021 позивачу поновлено строк звернення до суду, звільнено від сплати судового збору, прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без виклику учасників справи.

З'ясувавши доводи учасників справи, викладені у заявах по суті, дослідивши подані письмові докази, суд встановив наступне.

03.03.2020 позивач звернулась до Управління праці і соціального захисту населення Черкаської Районної державної адміністрації із заявою про призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, оскільки позивач постійно проживає та здійснює догляд за хворою матір'ю ОСОБА_2 .

До заяви позивач додала довідку лікуючого лікаря комунального некомерційного підприємства «Черкаський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Черкаської районної ради Шульги Л.Р. від 26.02.2020 №19, згідно якої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , потребує надання соціальних послуг. Дочка ОСОБА_4 може надати такі соціальні послуги.

Листом від 20.03.2020 №797/01-12 Управління праці і соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації повідомило позивача, що прийняття рішення про призначення компенсації чи відмову у призначенні відкладено до затвердження нового Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, який розроблено на виконання Закону України «Про соціальні послуги» від 17.01.2019 №2671-V111. Згідно роз'яснень Мінсоцполітики, зміни стосуються осіб, які звернулися за призначенням чи продовженням виплати компенсації з 01.01.2020. Після затвердження нового Порядку буде надана інформація про нові умови призначення компенсації та перелік необхідних для цього документів.

Листом Управління праці і соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації від 02.11.2020 підтверджується, що після затвердження постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 №859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі» Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі позивача повідомлено про необхідність подання документів відповідно до змін; прийняття рішення про призначення компенсації чи відмову у призначенні відбудеться після отримання повного пакету документів.

21.10.2020 позивач повторно звернулась до відповідача із заявою про призначення компенсації та подала висновок лікарської комісії комунального некомерційного підприємства «Черкаська районна лікарня с. Мошни» №166 про те, що мати позивача ОСОБА_2 21.10. 2020 пройшла лікарсько-консультативну комісію, якою встановлено, що вона потребує постійного стороннього догляду і не здатна до самообслуговування, так як невиліковно хвора, та висновок ЛК №167 про те, що позивач 21.10.2020 пройшла лікарсько-консультативну комісію, за висновком якої вона не має протипоказань для надання соціальних послуг.

Згідно довідки Управління соціального захисту населення №546/06-15 від 05.05.2021 позивачу призначено компенсацію на догляд за ОСОБА_2 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» від 23.09.2020 №859 з 21.10.2020 по 20.10.2021 у розмірі 2027,00 грн.

Не погоджуючись з призначенням компенсації з 21.10.2020, позивач неодноразово зверталась на урядову «гарячу лінію», проте відповідач листом №ПІ-69/01-17 від 10.03.2021 повідомив позивача, що компенсація їй призначена відповідно до Порядку надання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 №859, з 21.10.2020 по 20.10.2021 у розмірі 2027 грн. Компенсацію по заяві від 03.03.2020 не призначено, оскільки до заяви не додано висновок лікарсько-консультативної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність до самообслуговування відповідно до підпункту другого пункту 6 Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 №558. Замість зазначеного документу надано довідку сімейного лікаря.

Вважаючи не призначення компенсації особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі з 01.01.2020 протиправним, позивач звернулась до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим фактичним обставинам у справі, суд виходить з наступного.

Законом України «Про соціальні послуги» від 19 червня 2003 року

№ 966-IV (далі - Закон №966- IV) були врегульовані правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків, особам/сім'ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Статтею 7 вказаного Закону було передбачено, що суб'єкти, що надають соціальні послуги, здійснюють свою діяльність відповідно до статутних документів, цивільно-правових договорів (для фізичних осіб - підприємців), в яких визначено перелік соціальних послуг, категорії осіб, яким вони надаються, за наявності відповідної підготовки їх працівників, з дотриманням державних стандартів соціальних послуг, етичних, правових норм і принципів надання соціальних послуг; суб'єкти, що надають соціальні послуги, на договірних засадах можуть залучати для виконання цієї роботи інші підприємства, установи, організації, фізичних осіб, зокрема волонтерів (ч. 2); соціальні послуги державними та комунальними суб'єктами, а також іншими суб'єктами, що надають соціальні послуги із залученням бюджетних коштів, в обсягах, визначених державними стандартами соціальних послуг, безоплатно надаються громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв'язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу (ч. 6).

На виконання частини 6 статті 7 Закону № №966- IV постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 №558 був затверджений Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги (далі - Порядок №558), згідно пункту 1 якого непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата (далі - компенсація).

Згідно пункту 5 Порядку №558 компенсація призначається і виплачується структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської ради за місцем проживання, перебування особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з документами, зазначеними у пункті 6 цього Порядку.

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської ради видає заявнику розписку про прийняття заяв і документів із зазначенням дати їх прийняття.

Днем подання заяв для призначення компенсації вважається день реєстрації структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської ради заяв з необхідними документами.

У разі коли до заяв не додані всі необхідні документи, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської ради письмово протягом трьох днів повідомляє заявнику, які документи слід подати додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців з дня одержання такого повідомлення, днем подання заяв вважатиметься день їх прийняття або відправлення.

Згідно пункту 6 Порядку №558 для призначення компенсації подаються такі документи:

1) фізичною особою, яка надає соціальні послуги: заява про згоду надавати соціальні послуги; паспорт або інший документ, що посвідчує особу; висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги; копія трудової книжки, а у разі відсутності трудової книжки - письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи чи отримання доходів; заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (з урахуванням вимог Закону України "Про захист персональних даних");

2) особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною): заява про необхідність надання соціальних послуг; паспорт або інший документ, що посвідчує особу; копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма N 157-1/о, затверджена наказом МОЗ від 30 липня 2012 р. N 577); висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування (за винятком осіб з інвалідністю I групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду). Порядок видачі такого висновку та його форма затверджуються МОЗ.

За змістом вказаних приписів компенсація призначалась з дати подання заяви про її призначення разом з усіма необхідними документами; у разі відсутності всіх необхідних документів заявник мав їх надати протягом трьох місяців від дати отримання письмового повідомлення від структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської ради. У такому разі компенсація призначалась з дати подання заяви.

17 січня 2019 року був прийнятий Закон України “Про соціальні послуги” від № 2671-VIII (далі - Закон № 2671-VIII), який набрав чинності з 1 січня 2020 року.

Відповідно до пункту 17 статті 1 Закону № 2671-VIII соціальні послуги - дії, спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків для осіб/сімей, які в них перебувають. Особі/сім'ї можуть надаватися одна або одночасно декілька соціальних послуг. Порядок організації надання соціальних послуг затверджується Кабінетом Міністрів України.

Частинами 6 та 7 статті 13 вказаного Закону визначено, що фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цього Закону без здійснення підприємницької діяльності, можуть надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг отримувачам соціальних послуг з числа членів своєї сім'ї, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права і обов'язки та є: особами з інвалідністю I групи; дітьми з інвалідністю; громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями; невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися; дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежні), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги. Перелік зазначених тяжких захворювань, розладів, травм, станів дітей, яким не встановлено інвалідність, затверджує Кабінет Міністрів України.

Фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цього Закону без здійснення підприємницької діяльності, виплачується компенсація за догляд.

Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації за догляд затверджує Кабінет Міністрів України.

На виконання Закону № 2671-VIII постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» був затверджений Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (далі - Порядок №859).

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» передбачено, що ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 січня 2020 р. для осіб, які звернуться за призначенням компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, протягом 60 календарних днів із дня опублікування цієї постанови, крім підпункту 2 пункту 7 Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого зазначеною постановою, який набирає чинності з 1 січня 2021 року.

Відповідно до пунктів 2-4 Порядку №859 компенсація призначається і виплачується структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчим органом міської (міста обласного значення), районної в місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об'єднаної територіальної громади (далі - структурний підрозділ) за місцем проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Згідно пункту 6 Порядку №859 для отримання компенсації фізичною особою, яка надає соціальні послуги, подаються до уповноваженого органу заява про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та документи/відомості у паперовій або електронній формі, зазначені в пункті 7 цього Порядку.

Особою/законним представником особи, яка потребує надання соціальних послуг, подається заява про згоду отримувати соціальні послуги.

Центр надання адміністративних послуг, який приймає заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги з необхідними документами, реєструє такі заяви і не пізніше ніж наступного робочого дня засобами телекомунікаційного, зокрема електронного, зв'язку надсилає сформовану особову справу фізичної особи, яка надає соціальні послуги (у тому числі електронну), відповідному уповноваженому органу для прийняття рішення.

Згідно пункту 7 Порядку №859 призначення і виплата компенсації здійснюються уповноваженим органом з місяця подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, таких документів: у паперовій формі: заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі; заяви про згоду отримувати соціальні послуги; копії довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю); висновку лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ; висновку лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, за формою, затвердженою МОЗ та інші.

Копії поданих документів засвідчуються посадовими особами уповноваженого органу або центру надання адміністративних послуг, який прийняв заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та про згоду отримувати соціальні послуги;

Якщо до заяви не додано всіх необхідних документів, уповноважений орган протягом трьох робочих днів із дати отримання заяви надсилає на поштову адресу або адресу електронної пошти фізичної особи, яка надає соціальні послуги, повідомлення про те, що документи потрібно подати. Якщо документи подано не пізніше ніж через один місяць з дня отримання повідомлення, днем подання заяви вважається день її прийняття уповноваженим органом або відправлення поштою.

За змістом вказаних приписів заява компенсація призначається з місяця подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та необхідних документів. Якщо до заяви не додано всіх необхідних документів, і такі документи подані не пізніше ніж через один місяць з дня отримання повідомлення, компенсація призначається з дати подання заяви.

Відповідно до пунктів 10-12 Порядку компенсація призначається на 12 місяців і виплачується щомісяця.

Судом встановлено, що позивач звернулась до відповідача із заявою про призначення та виплату компенсації 03.03.2020, до якої не були надані висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан здоров'я позивача дозволяє постійно надавати соціальні послуги та висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність ОСОБА_2 до самообслуговування.

Проте відповідач не повідомив позивача письмово про надання вказаних висновків, передбачених Порядком №558, натомість листом від 20.03.2020 №797/01-12 повідомив, що прийняття рішення про призначення компенсації чи відмову у призначенні відкладено до затвердження нового Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, який розроблено на виконання Закону України «Про соціальні послуги» від 17.01.2019 №2671-V111. Згідно роз'яснень Мінсоцполітики, зміни стосуються осіб, які звернулися за призначенням чи продовженням виплати компенсації з 01.01.2020. Після затвердження нового Порядку буде надана інформація про нові умови призначення компенсації та перелік необхідних для цього документів.

Також відповідач у подальшому не прийняв жодного рішення за результатами розгляду заяви позивача від 03.03.2020, що підтверджується листом відповідача №ПІ-69/01-17 від 10.03.2021, згідно з яким компенсацію по заяві від 03.03.2020 не призначено, оскільки до заяви не додано висновок лікарсько-консультативної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність до самообслуговування відповідно до підпункту другого пункту 6 Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 №558. Замість зазначеного документу надано довідку сімейного лікаря.

Отже відповідач порушив вимоги чинного на час звернення позивача із заявою про призначення та виплату компенсації Порядку №558 щодо розгляду заяви позивача про призначення компенсації від 03.03.2020.

У подальшому позивач після усного повідомлення відповідача 21.10.2020 повторно звернулась із заявою про призначення компенсації та подала висновок лікарської комісії комунального некомерційного підприємства «Черкаська районна лікарня с. Мошни» №166 про те, що мати позивача ОСОБА_2 21.10. 2020 пройшла лікарсько-консультативну комісію, якою встановлено, що вона потребує постійного стороннього догляду і не здатна до самообслуговування, так як невиліковно хвора, та висновок ЛК №167 про те, що позивач 21.10.2020 пройшла лікарсько-консультативну комісію, за висновком якої вона не має протипоказань для надання соціальних послуг.

Враховуючи, що позивач звернулась за призначенням компенсації та надала всі необхідні документи протягом 60 календарних днів із дня опублікування постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі», компенсація має бути призначена позивачу з 01.01.2020.

Суд не погоджується з доводами відповідача про те, що компенсація призначається з дати складання висновку лікарської комісії комунального некомерційного підприємства «Черкаська районна лікарня с. Мошни» №166 про те, що мати позивача ОСОБА_2 потребує стороннього догляду і не здатна до самообслуговування, так як невиліковно хвора, оскільки Порядком №859 передбачено, що компенсація призначається з місяця подання заяви про призначення компенсації, а щодо заяв, поданих протягом 60 календарних днів із дня опублікування постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» - з 1 січня 2020 року.

Суд також враховує, що відповідач на виконання вимог пункту 5 Порядку №558 не повідомив позивача письмово про необхідність подання відповідних висновків протягом 3 днів після отримання заяви від 03.03.2020, внаслідок чого позивач була позбавлена можливості подати необхідні документи протягом трьохмісячного строку, встановленого пунктом 5 Порядку №558

Згідно ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з частиною 2 статті 77 КАС України в справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи, що позивач послідовно та у визначені Порядком №558 та Порядком №859 строки здійснила всі дії, необхідні для призначення компенсації, натомість відповідач допустив вищезазначені порушення, суд дійшов висновку, що дії відповідача щодо призначення компенсації з 01.10.2020 є протиправними.

Водночас відповідачем призначена виплата компенсації з 01.10.2020 по 20.10.2021, отже позовні вимоги є обгрунтованими і підлягають задоволенню частково за період з 01.01.2020 по 30.09.2020.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 72, 76, 90, 241-246, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації (вул. В.Чорновола, буд. 157, м. Черкаси, 18000, код ЄДРПОУ 03195926) щодо призначення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) компенсаційні виплати як особі, яка надає соціальні послуги з догляду за ОСОБА_2 на професійній основі з 1 жовтня 2020 року.

Зобов'язати Управління соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації (вул. В.Чорновола, буд. 157, м. Черкаси, 18000, код ЄДРПОУ 03195926) призначити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) компенсаційні виплати як особі, яка надає соціальні послуги з догляду за ОСОБА_2 на професійній основі з 1 січня 2020 року по 30 вересня 2020 року.

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо її не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційного суду за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання судового рішення.

Головуючий Алла РУДЕНКО