Рішення від 19.05.2022 по справі 480/7385/21

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2022 року Справа № 480/7385/21

Сумський окружний адміністративний суд у складі судді Воловика С.В., розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду в місті Суми адміністративну справу № 480/7385/21 за позовом ОСОБА_1 до Буринської міської ради, третя особа яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 , про скасування рішень, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернулася з позовною заявою до Буринської міської ради (далі - відповідач, Буринська МР), третя особа яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 (далі - третя особа, ОСОБА_2 ), у якій, з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог, просить суд:

- визнати протиправними та скасувати рішення Буринської МР від 11.08.2021 про утворення виконавчого комітету Буринської міської ради восьмого скликання та затвердження його персонального складу, а також, про затвердження заступників міського голови в частині затвердження ОСОБА_2 на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів;

- поновити позивача на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів;

- стягнути з відповідача середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржувані рішення відповідача є протиправними і підлягають скасуванню, оскільки, по-перше, обставини, вказані у статті 79 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” не виникли, у зв'язку з чим, ОСОБА_3 мав повноваження Буринського міського голови; а по-друге, проведена 11.08.2021 сесія була скликана з порушенням встановленого порядку, і рішення на ній приймались без дотримання визначеної процедури.

Позивач зауважив на тому, що за змістом статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Регламенту Буринської міської ради, окрім міського голови, сесію ради має право скликати лише визначене коло осіб у певних випадках. Так, право скликання сесії секретарем ради виникає лише у разі не скликання головою сесії у строки, встановлені законом, та не скликання сесії у двотижневий строк після надходження пропозиції не менш як однієї третини депутатів і лише у випадку відсутності мотивованої відмови у такому скликанні.

Крім того, позивач звернув увагу на те, що скликання, відкриття та ведення сесій, підписання рішень ради, подання пропозицій щодо кількісного і персонального складу виконавчого комітету відповідної ради, належить до виключної компетенції міського голови, в той час, коли сесія 11.08.2021 скликалась, проводилась та рішення прийняте за її результатами підписувалось ОСОБА_4 .

За таких обставин, ОСОБА_1 вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Ухвалою суду від 13.08.2021, позовна заява прийнята до розгляду, відкрито провадження у справі № 480/7385/21, підготовче засідання призначено на 26.10.2021 об 11 год. 20 хв., встановлені строки для подання заяв по суті справи.

Не погоджуючись з позовними вимогами, Буринська МР у відзиві (а.с. 73-76) зазначила, що з 29.07.2021 ОСОБА_3 втратив статус і повноваження Буринського міського голови, про що також зазначалось на офіційному сайті Центральної виборчої комісії. У зв'язку з цим, 03.08.2021 депутатами Буринської міської ради до апарату міської ради надсилався лист щодо скликання на 04.08.2021 о 10 год. 00 хв. позачергової сесії, до порядку денного якої включити питання про утворення лічильної комісії для проведення таємного голосування по виборах секретаря Буринської міської ради та про обрання секретаря Буринської міської ради.

Так, за результатами розгляду пропозиції 14-ти депутатів щодо обрання секретарем ради ОСОБА_4 , останнього рішенням міської ради від 04.08.2021 обрано на посаду секретаря Буринської міської ради.

Після цього, 10.08.2021 ОСОБА_4 було видано розпорядження про продовження ІІ пленарного засідання 11.08.2021 о 10.00 годині, яке доводилось до відома депутатів, оприлюднювалось на офіційному сайті та розміщувалося на інформаційному стенді в адміністративному приміщенні ради. Проекти рішень також доводились до відома депутатів, оприлюднювались на офіційному сайті та розміщувалися на інформаційному стенді. Крім того, ці проекти рішень розглядались депутатською комісією, яка надала рекомендації щодо винесення їх на розгляд сесії міської ради.

З вищезазначених підстав, Буринська МР вважає оскаржувані рішення правомірними, прийнятими на підставі та у спосіб, передбачені законом, а позовні вимоги вважає не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Ухвалою суду від 26.10.2021, у зв'язку з неприбуттям у підготовче засідання представників сторін, розгляд справи відкладено на 15.11.2021 об 11 год. 20 хв.

Ухвалами суду від 15.11.2021, до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, залучено ОСОБА_2 , в задоволенні клопотання про об'єднання справ в одне провадження відмовлено, підготовче засідання відкладено на 01.12.2021 о 12 год. 00 хв.

Ухвалами суду від 01.12.2021, Буринську МР зобов'язано надати докази по справі, в задоволенні клопотання про залучення ОСОБА_4 третьою особою яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача відмовлено, підготовче засідання відкладено на 20.12.2021 об 11 год. 50 хв.

Ухвалами суду від 20.12.2021, в задоволенні клопотання третьої особи про зупинення провадження у справі відмовлено, Буринську міську раду зобов'язано надати додаткові докази по справі, підготовче засідання відкладено на 19.01.2022 о 12 год. 30 хв.

Ухвалою суду від 19.01.2022, відповідача зобов'язано надати додаткові докази по справі, підготовче засідання відкладено на 02.02.2022 об 11 год. 30 хв.

Ухвалою суду від 02.02.2022 підготовче засідання відкладено на 17.02.2022 об 11 год. 30 хв., а ухвалою від 17.02.2022 - підготовче провадження по справі № 480/7385/21 закрито, справа призначена до розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 22.03.2022 об 11 год. 40 хв.

В судове засідання 22.03.2022 сторони, належним чином повідомленні про час та місце розгляду справи, в судове засідання не прибули, про причини неприбуття суд не повідомили.

Відповідно до клопотань від 18.04.2022, у зв'язку із введенням на території України воєнного стану та з метою недопущення загрози життю та здоров'ю учасників справи, від позивача та відповідача надійшли клопотання про розгляд справи № 480/7385/21 в письмовому провадженні.

Згідно з ч. 1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті. Частиною 9 цієї статті встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

На виконання вимог ч. 13 ст. 10 та ч. 1 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (ч. 4 ст. 229 КАС України).

Таким чином, з огляду на наведене, фіксування судового засідання по справі не здійснювалось, справа розглянута в письмовому провадженні.

Дослідивши подані матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи та об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті в їх сукупності, суд встановив наступне.

Рішенням Буринської міської ради від 24.11.2017 ОСОБА_1 затверджено на посаді заступника міського голови Буринської міської ради з питань діяльності виконавчих органів на строк повноважень Буринської міської ради, а рішенням від 24.05.2018 - його включено до складу виконавчого комітету (а.с.45-47).

Постановою Буринської міської територіальної виборчої комісії Конотопського району Сумської області № 10 від 04.12.2020, ОСОБА_3 зареєстровано Буринським міським головою Конотопського району Сумської області, а на першій сесії Буринської міської ради 24.12.2020, після оголошення результатів виборів та складання присяги - він набув повноважень міського голови. (а.с. 40-43).

За результатами розгляду позовної заяви ОСОБА_5 про визнання протиправними дій Буринської міської територіальної виборчої комісії щодо реєстрації ОСОБА_3 міським головою та скасування постанови про його реєстрацію, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 05.04.2021 по справі 480/8849/20 в задоволенні позовних вимог було відмовлено.

Втім, постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 27.07.2021 по справі № 480/8849/20, дії Буринської міської територіальної виборчої комісії Конотопського району Сумської області щодо реєстрації ОСОБА_3 міським головою визнані протиправними, постанова № 10 від 04.12.2020 “Про реєстрацію міського голови” скасована, Буринську міську територіальну виборчу комісію Конотопського району Сумської області зобов'язано розглянути питання щодо визнання ОСОБА_3 таким, що відмовився від посади Буринського міського голови, і призначення повторних виборів Буринського міського голови Конотопського району Сумської області.

На виконання вказаного рішення суду, 29.07.2021 Буринською міською територіальною виборчою комісією прийнята постанова № 3 про визнання ОСОБА_3 таким, що відмовився від посади Буринського міського голови, визнання виборів Буринського міського голови такими, що не відбулися, призначення повторних виборів та оголошення про початок виборчого процесу повторних виборів Буринського міського голови Конотопського району Сумської області.

У зв'язку з цим, 03.08.2021 9-ма депутатами Буринської міської ради, що становить не менш як 1/3 від загального складу ради, на адресу апарату міської ради надано лист щодо скликання на 04.08.2021 о 10 год. 00 хв. позачергової сесії на порядок денний якої поставити питання про утворення лічильної комісії для проведення таємного голосування та визначення його результатів по виборах секретаря Буринської міської ради та про обрання секретаря Буринської міської ради. За результатами проведеної сесії, рішенням Буринської міської ради від 04.08.2021, секретарем Буринської міської ради обрано ОСОБА_4 .

Після обрання секретарем міської ради, 10.08.2021 ОСОБА_4 видано розпорядження № 127-ОД про продовження ІІ пленарного засідання першої сесії міської ради восьмого скликання 11.08.2021 о 10 год. 00 хв. в приміщенні Буринської міської ради (а.с. 77). Так, 11.08.2021 Буринською міською радою прийняті рішення про затвердження заступників міського голови, зокрема, про затвердження ОСОБА_2 на посаді засітпника міського голови з питань діяльності виконавчих органів, а також про утворення виконавчого комітету Буринської міської ради та затвердження його персонального складу (а.с. 195-197).

Постановою Верховного Суду від 18.11.2021 по справі № 480/8849/20, постанова Другого апеляційного адміністративного суду від 29.07.2020 скасована, рішення Сумського окружного адміністративного суду від 05.04.2021 про відмову у задоволенні вимог щодо визнання протиправними дій та скасування реєстрації ОСОБА_3 міським головою, залишено без змін.

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 01.12.2021 по справі № 480/7004/21, задоволено позовні вимоги ОСОБА_3 , постанова Буринської міської територіальної виборчої комісії № 3 від 29.07.2021 про визнання ОСОБА_3 таким, що відмовився від посади Буринського міського голови, визнання виборів Буринського міського голови такими, що не відбулися, призначення повторних виборів та оголошення про початок виборчого процесу повторних виборів Буринського міського голови Конотопського району Сумської області, визнана протиправною та скасована.

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 21.12.2021 по справі № 480/7132/21, задоволено позовну заяву ОСОБА_3 , визнано протиправними та скасовані рішенні від 04.08.2021 про утворення лічильної комісії для проведення таємного голосування та визначення його результатів по виборах секретаря Буринської міської ради, а також, про обрання секретаря Буринської міської ради.

Розпорядженням Буринського міського голови № 536-к від 28.12.2021, ОСОБА_1 поновлено на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів з 29.12.2021 (а.с. 194).

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися між сторонами, та вирішуючи спір по суті, суд зазначає таке.

На виконання частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Правовий статус, відповідальність, засади організації та діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування, визначаються Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Відповідно до частин першої-третьої статті 46 вказаного Закону, міська рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 цього Закону. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів відповідно сільського, селищного, міського голови. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання та новообраного сільського, селищного, міського голови відповідно до статті 42 цього Закону головує на пленарних засіданнях ради першої сесії новообраний голова.

Наступні сесії ради скликаються: сільської, селищної, міської - відповідно сільським, селищним, міським головою; районної у місті, районної, обласної - головою відповідної ради (частина четверта ст. 46 Закону).

Згідно з частиною п'ятою статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.

Частина шоста статті 46 Закону передбачає, що у разі немотивованої відмови сільського, селищного, міського голови або неможливості його скликати сесію ради, сесія сільської, селищної, міської ради скликається секретарем сільської, селищної, міської ради.

У цих випадках сесія скликається:

1) якщо сесія не скликається сільським, селищним, міським головою у строки, передбачені цим Законом;

2) якщо сільський, селищний, міський голова без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених частиною сьомою цієї статті.

Системний аналіз вказаних норм, дає підстави дійти висновку, що право скликати сесії міської ради, окрім першої, належить міському голові або секретарю, які реалізують це право на свій розсуд в будь-який час по мірі необхідності, але не рідше ніж одного разу на квартал, а з деяких питань - не рідше одного разу на місяць.

При цьому, право ініціювати (вимагати) скликання сесії ради, у секретаря виникає виключно у разі немотивованої відмови сільського, селищного, міського голови або неможливості його скликати сесію ради, а також, за наявності однієї з умов: якщо сесія не скликається сільським, селищним, міським головою у строки, передбачені цим Законом; якщо сільський, селищний, міський голова без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених частиною сьомою статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (отримання пропозиції про скликання сесії не менш як від однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради)

Тобто, обов'язковою передумовою для реалізації секретарем ради свого права скликати сесію, є немотивована відмова сільського, селищного, міського голови або неможливість його скликати сесію ради у визначені строки. В іншому випадку, таке право у секретаря міської ради відсутнє.

На виконання частини десятої статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Згідно з частиною одинадцятою статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, сесію сільської, селищної, міської ради відкриває і веде відповідно сільський, селищний, міський голова, а у випадках, передбачених частиною шостою цієї статті, - секретар ради.

Частинами дванадцятою, шістнадцятою статті 46 Закону встановлено, що сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради. Протоколи сесій сільської, селищної, міської ради, прийняті нею рішення підписуються особисто сільським, селищним, міським головою, у разі їх відсутності - відповідно секретарем сільської, селищної, міської ради.

Відповідно до частини п'ятнадцятої статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування”, порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.

Оскільки регламенту Буринської міської ради восьмого скликання не приймалось, чинним є регламент Буринської міської ради сьомого скликання, затверджений рішенням другої сесії сьомого скликання Буринської міської ради від 15.12.2017 (далі - Регламент).

Згідно із статтею 11 Регламенту, позачергова сесія скликається у тижневий термін після надходження пропозиції про її скликання за наявності достатніх підстав та питань, що потребують негайного вирішення і знаходяться у виключній компетенції міської ради. Пропозиція про скликання позачергової сесії може бути подана міським головою (секретарем міської ради), депутатами міської ради, що становлять не менш, як 1/3 від загального складу ради, виконавчим комітетом. У випадку скликання сесії з ініціативи інших осіб, крім міського голови чи секретаря міської ради, до апарату ради надсилаються підписані ініціатором мотивовані пропозиції щодо скликання позачергової сесії із зазначенням питань, розгляд яких пропонується, проекти рішень ради, оформленими згідно з вимогами глави 2 цього Регламенту. Якщо у міського голови є обґрунтовані заперечення щодо необхідності скликання позачергової сесії, то вони протягом трьох робочих днів в письмовому вигляді доводяться ініціаторам скликання позачергової сесії. У разі згоди із висновками міського голови, ініціатори офіційно відкликають свої пропозиції протягом трьох робочих днів. У разі немотивованої відмови міського голови скликати позачергову сесію, вона скликається секретарем міської ради в межах строків, передбачених частиною першою цієї статті. У разі нескликання позачергової сесії міським головою чи секретарем міської ради, вона може бути скликана депутатами міської ради, які становлять не менш як 1/3 від загального складу міської ради.

Відповідно до статті 12 Регламенту, розпорядження міського голови про скликання позачергової сесії оприлюднюється на офіційному сайті міської ради не пізніше, ніж за один день до її відкриття із зазначенням питань, що пропонуються на розгляд позачергової сесії міської ради. Матеріали до позачергової сесії міської ради надаються депутатам не пізніше, ніж за один день.

Отже, за змістом вказаних норм, депутати міської ради повинні бути повідомлені про дату, час та місце скликання сесії міської ради не менше ніж за день до її проведення, у цей же строк вони мають бути ознайомлені з переліком питань, які пропонуються для вирішення на сесії, а також мають отримати проєкти рішень з цих питань.

У цій справі судом установлено, що 04.08.2021 міським головою Буринської міської ради прийнято розпорядження № 125-ОД про продовження ІІ пленарного засідання першої сесії міської ради восьмого скликання 12.08.2021 о 10 год. 00 хв. в приміщенні Буринської міської ради (а.с. 21).

Розпорядженням № 127-ОД від 10.08.2021, прийнятим від імені міського голови секретарем Буринської міської ради Євгенієм Рябоконем, ІІ пленарне засідання першої сесії Буринської міської ради восьмого скликання продовжено 11.08.2021 о 10 год. 00 хв. в приміщенні Буринської міської ради (а.с. 77).

Суд констатує, що стверджуючи про дотримання порядку скликання і проведення сесії, відповідач фактично не надає жодних доказів повідомлення усіх депутатів Буринської міської ради про дату, час та місце скликання сесії, так само, як і доказів надання матеріалів до сесії, в тому числі і проєкту рішення. Відсутні в матеріалах справи і докази завчасного оприлюднення (розміщення) інформації щодо скликання сесії та проєктів рішень, не наданий протокол проведеної 11.08.2021 сесії Буринської міської ради.

Крім того, суд враховує ту обставину, що сесія Буринської міської ради 11.08.2021 скликалась секретарем ради, в той час, коли належних та достатніх доказів виникнення у секретаря права скликати сесію, зокрема, доказів наявності немотивованої відмови сільського, селищного, міського голови або доказів неможливості скликати сесію ради у визначені строки, відповідач не надав.

Суд приймає до уваги також і те, що постановою Верховного Суду України від 18.11.2021 по справі № 480/8849/20 скасована постанова Другого апеляційного адміністративного суду від 27.07.2021, на виконання якої Буринською міською територіальною виборчою комісією 29.07.2021 приймалась постанова про визнання ОСОБА_3 таким, що відмовився від посади міського голови, визнання виборів Буринського міського голови такими, що не відбулися, призначення повторних виборів та оголошення про початок виборчого процесу; а рішеннями Сумського окружного адміністративного від 01.12.2021 по справі № 480/7004/21 та від 21.12.2021 по справі № 480/7132/21 визнані протиправними та скасовані згадана постанова Буринської міської територіальної виборчої комісії від 29.07.2021, а також, рішення Буринської міської ради від 04.08.2021 про утворення лічильної комісії для проведення таємного голосування та про обрання секретаря Буринської міської ради.

На виконання частин першої, другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, за наведених обставин, суд робить висновок про не доведення відповідачем дотримання порядку скликання сесії 11.08.2021 та порядку її проведення, внаслідок чого, прийняті на цій сесії оскаржувані рішення, не можуть вважатись правомірними, тобто такими, що відповідають встановленим частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям.

У зв'язку з цим, позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування рішень Буринської міської ради від 11.08.2021 про утворення виконавчого комітету Буринської міської ради восьмого скликання та затвердження його персонального складу, а також про затвердження заступників міського голови в частині затвердження ОСОБА_2 заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Разом з тим, позовні вимоги ОСОБА_1 про поновлення на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів, суд вважає такими, що не підлягають задоволенню, оскільки матеріалами справи підтверджено, що розпорядженням міського голови Буринської міської ради № 536-к від 28.12.2021, ОСОБА_1 було поновлено на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів з 29.12.2021 (а.с. 194).

Втім, враховуючи приписи статті 235 Кодексу законів про працю України, згідно з якими, у разі звільнення без законної підстави, працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір з виплатою середнього заробітку за час вимушеного прогулу, позовні вимоги про стягнення середнього заробітку за період з 12.08.2021 по 29.12.2021 підлягають задоволенню.

Як убачається з матеріалів справи, а саме з довідки від 06.12.2021 (а.с. 145), розмір середнього заробітку ОСОБА_1 за місяць складає 22 166, 97 грн., відповідно, розмір середнього заробітку за день складає: 22 166, 97 грн. / 22 робочих дня = 1 007, 59 грн.

Отже, за час вимушеного прогулу у період з 12.08.2021 по 29.12.2021 (всього 4 місяці і 12 робочих днів), на користь позивача підлягає стягненню середній заробіток в сумі 100 758, 96 грн. грн.: (22 166, 97 грн. х 4 місяці) + (1 007, 59 грн. х 12 робочих днів) = 88 667, 88 грн. + 12 091, 08 грн. = 100 758, 96 грн.

Пунктами 2, 3 частини 1 статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що рішення суду про присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби у межах суми стягнення за один місяць, підлягають негайному виконанню.

У зв'язку з цим, суд вважає за необхідне допустити до негайного виконання рішення в частині стягнення на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за один місяць в сумі 22 166, 97 грн.

Керуючись статтями 3, 6-10, 132, 241, 242, 243, 244, 245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Буринської міської ради, третя особа яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 , про скасування рішень, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку - задовольнити частково.

Визнати протиправними та скасувати рішення Буринської міської ради від 11.08.2021 "Про утворення виконавчого комітету Буринської міської ради восьмого скликання та затвердження його персонального складу" та “Про затвердження заступників міського голови” в частині затвердження ОСОБА_2 заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів.

Стягнути з Буринської міської ради (41700, Сумська область, м. Буринь, вул. Першотравнева, 1, код 04058025) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іпн. НОМЕР_1 ) середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 100 758, 96 (сто тисяч сімсот п'ятдесят вісім) грн. 96 коп.

Допустити до негайного виконання рішення суду в частині стягнення з Буринської міської ради на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за один місяць в сумі 22 166, 97 грн.

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про поновлення на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.В. Воловик