19 травня 2022 року м. Кропивницький Справа № 340/642/21
Кіровоградський окружний адміністративний суду у складі судді Черниш О.А.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
позивач: фізична особа-підприємець ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
відповідач: Головне управління ДПС у Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55, код ЄДРПОУ 43142606)
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (надалі - ФОП ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до Головного управління ДПС у Кіровоградській області (надалі - ГУ ДПС у Кіровоградській області) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №00007290901 від 04.12.2020 року, №00007300901 від 04.12.2020 року.
Позов мотивовано тим, що спірні податкові повідомлення - рішення про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів прийняті ГУ ДПС у Кіровоградській області на підставі матеріалів кримінального провадження №12019120020002639 від 04.04.2019 року. Позивач стверджує, що контролюючий орган всупереч нормам Податкового кодексу України не проводив жодних перевірок та не складав ніяких актів про порушення вимог законодавства, яке регулює обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а матеріали кримінального провадження не можуть бути підставою для винесення податкових повідомлень-рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій. Посилаючись також на невідповідність між порушеннями, виявленими контролюючим органом, та застосованою відповідальністю, просить суд визнати спірні рішення протиправними та скасувати їх.
Ухвалою судді від 24.02.2021 року відкрито провадження у справі та прийнято рішення здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Представник відповідача подав відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову, мотивованими тим, що у липні 2020 року від ГУ ДФС у Кіровоградській області до управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Кіровоградській області надійшли матеріали кримінального провадження, внесеного до ЄРДР №12019120020002639 від 04.04.2019 року. Під час досудового розслідування установлено факти протиправної діяльності ФОП ОСОБА_1 , який здійснював зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв та зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку. Виявлені порушення стали підставою для застосування фінансових санкцій, передбачених Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального". Доводячи правомірність спірних податкових повідомлень-рішень, просив суд у задоволенні позову відмовити.
Розглянувши справу в порядку спрощеного позовного провадження за наявними у ній матеріалами, суд установив такі обставини та дійшов до таких висновків.
ОСОБА_1 з 03.04.2017 року зареєстрований як фізична особа - підприємець за адресою: АДРЕСА_2 , яка є його податковою адресою, за якою він перебуває на обліку як платник податків.
Видами економічної діяльності ФОП ОСОБА_1 є: роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (КВЕД 47.11), обслуговування напоями (КВЕД 56.30), інші види роздрібної торгівлі поза магазинами (КВЕД 47.99); інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах (КВЕД 47.19).
Господарську діяльність позивач здійснює у магазині " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", розташованому за адресою: АДРЕСА_3 , на яку з 28.04.2017 року зареєстрований реєстратор розрахункових операцій (фіскальний номер РРО 3000320114).
Також на цю адресу торгівлі ФОП ОСОБА_1 23.05.2019 року видано ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями терміном дії з 28.05.2019 року по 28.05.2020 року (реєстраційний номер 11080308201900752).
У липні 2020 року до управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Кіровоградській області від ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшли матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019120020002639 від 04.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.199, ч.1, ч.3 ст.204 КК України, для вирішення питання про притягнення до фінансової відповідальності ФОП ОСОБА_1 за незаконне придбання з метою збуту, зберігання з цією метою та збут алкогольних напоїв.
На підставі цих матеріалів начальником ГУ ДПС у Кіровоградській області прийняті податкові повідомлення-рішення форми "С":
- №00007290901 від 04.12.2020 року, яким за порушення абзацу 3 частини 4 статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" на підставі абзацу 19 частини 2 статті 17 цього Закону, підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України до ФОП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 17 000 грн. - за зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв (а.с. 4)
- №00007300901 від 04.12.2020 року, яким за порушення частини 1 статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" на підставі абзацу 19 частини 2 статті 17 цього Закону, підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України до ФОП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 17 000 грн. - за зберігання алкогольних напої з підробленими марками акцизного податку (а.с. 5)
Не погоджуючись з цими рішеннями, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи спір, суд виходив з того, що основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України визначає Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" №481/95 від 18.12.1995 року (надалі - Закон №481/95, у редакції, чинній нам момент виникнення спірних правовідносин).
У статті 1 Закону №481/95 вказано, що у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
- алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об'ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу "живого" бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД;
- фальсифікація алкогольних напоїв та тютюнових виробів - умисне, з корисливою метою виготовлення алкогольних напоїв та тютюнових виробів з порушенням технології чи з неправомірним використанням знака для товарів і послуг, чи копіюванням форми, упаковки, зовнішнього оформлення, а так само прямим відтворенням товару іншого підприємця з самовільним використанням його імені.
У статті 11 Закону №481/95 наведені вимоги щодо маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Згідно з частиною 1 статті 11 Закону №481/95 маркування алкогольних напоїв (крім продукції, зазначеної у частині другій цієї статті), які реалізуються в Україні, здійснюється відповідно до Закону України "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів" з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Відповідно до абзацу 3 частини 4 статті 11 Закону №481/95 алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Згідно з частиною 1 статті 17 Закону №481/95 за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Відповідно до абзацу 19 частини 2 статті 17 Закону №481/95 до суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.
Частиною 4 статті 17 Закону №481/95 передбачено, що рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються податковими органами та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та пальним, зберігання пального, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Механізм застосування цих фінансових санкцій визначає Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790 (надалі - Порядок №790).
Згідно з пунктами 2, 3, 4 Порядку №790 фінансові санкції застосовуються за порушення, передбачені статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
До суб'єктів господарювання, винних у вчиненні порушень, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, передбачених Законом.
Посадові особи і громадяни, які не є суб'єктами господарювання, за порушення норм Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами несуть відповідальність згідно із законодавством.
Відповідно до пункту 5 Порядку №790 підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є:
- акт перевірки додержання суб'єктом господарювання встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства;
- результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок суб'єкта господарювання, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
- матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами господарювання вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Пунктом 6 Порядку №790 передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (ДФС та її територіальні органи, Мінекономрозвитку), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Держстату, Держспоживінспекції відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством.
Порядок і строки розгляду матеріалів, які є підставою для застосування фінансових санкцій, та прийняття рішення щодо їх застосування встановлюються зазначеними органами відповідно до їх компетенції.
Згідно з частиною 1 статті 16 Закону №481/95 контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Пунктом 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України (надалі - ПК України, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що контролюючі органи виконують такі функції: 19-1.1.13. здійснюють ліцензування діяльності суб'єктів господарювання з виробництва спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, оптової торгівлі спиртом, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами та контроль за таким виробництвом; 19-1.1.14. здійснюють контроль у сфері виробництва, обігу та реалізації підакцизних товарів, контроль за їх цільовим використанням, забезпечують міжгалузеву координацію у цій сфері; 9-1.1.16. здійснюють заходи щодо запобігання та виявлення порушень законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та пального; 19-1.1.17. проводять роботу щодо боротьби з незаконним виробництвом, переміщенням, обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та пального.
Контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи (підпункт 20.1.19 пункту 20.1 статті 20 ПК України).
Згідно зі статтею 109 ПК України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Вчинення платниками податків, їх посадовими особами та посадовими особами контролюючих органів порушень законів з питань оподаткування та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами України.
Статтею 111 ПК України передбачено, що за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності: фінансова; адміністративна; кримінальна.
Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з цим Кодексом та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.
Згідно з пунктом 112 ПК України притягнення до фінансової відповідальності платників податків за порушення законів з питань оподаткування, іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не звільняє їх посадових осіб за наявності відповідних підстав від притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності.
Відповідно до пункту 113.3 статті 113 ПК України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
За правилами статті 116 ПК України у разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення - рішення.
Отже матеріали правоохоронних та податкових органів щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, зокрема матеріали кримінальних проваджень, є самостійною підставою для прийняття рішення про застосування штрафних санкцій, передбачених статтею 17 Закону №481/95. Воднораз, ці матеріали повинні належним чином фіксувати об'єктивну та суб'єктивну сторону правопорушень, відповідальність за які передбачена статтею 17 Закону №481/95. Застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема за порушення вимог Закону №481/95, здійснюється шляхом прийняття контролюючим органом податкових повідомлень-рішень.
Суд установив, що підрозділом податкової міліції у складі ДФС, а саме слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019120010000068 від 29.11.2019 року, щодо ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та інших невстановлених осіб за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.204 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що протягом 2019 року ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та інші особи за попередньою змовою між собою, неодноразово, будучи охоплені єдиним умислом, здійснювали придбання у невстановлених досудовим розслідуванням осіб спирту етилового, води, ємностей різних розмірів, інше обладнання, за допомогою якого на території домоволодіння за адресою: АДРЕСА_2 здійснювали незаконне виготовлення алкогольних напоїв, що становлять загрозу для життя та здоров'я людей, які у подальшому реалізовували мешканцям Кіровоградської області, в тому числі з приміщення магазину за адресою: АДРЕСА_3 , а також шляхом розвезення замовникам на автомобілі Mitsubishi Outlander, д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 .
Під час розслідування вказаного кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді Ленінського районного суду м. Кіровограда від 21.12.2019 року проведено обшук магазину " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , який використовує ФОП ОСОБА_1 . Під час обшуку, проведеного у присутності продавця ОСОБА_5 , у підсобному приміщенні магазину зокрема виявлено: 39 скляних пляшок ємністю по 0,5 л під виглядом алкогольних напоїв "Горілка пшенична", з марками акцизного податку; 4 скляні пляшки ємністю по 0,25 л під виглядом алкогольних напоїв "Горілка пшенична" з марками акцизного податку. Вказані речі вилучені та направлені до ГУ ДФС у Кіровоградській області, про що складено протокол обшуку від 20.01.2020 року. (а.с. 28зв.- 30)
Крім того, на підставі ухвали слідчого судді Ленінського районного суду м. Кіровограда від 21.12.2019 року проведено обшук належного ОСОБА_1 домоволодіння за адресою: АДРЕСА_2 , за якою він зареєстрований як фізична особа-підприємець. Під час обшуку домоволодіння виявлено та вилучено: 406 скляних пляшок ємністю по 0,5 л під виглядом алкогольних напоїв "Горілка Пшенична" з марками акцизного податку; 10 скляних пляшок ємністю по 0,5 л під виглядом алкогольних напоїв "Горілка Кришталева" з марками акцизного податку; 14 скляних пляшок ємністю по 0,5 л під виглядом алкогольних напоїв "Горілка Олександрія" з марками акцизного податку; 20 скляних пляшок ємністю по 0,5 л під виглядом алкогольних напоїв "Горілка Житня сльоза" з марками акцизного податку; 30 скляних пляшок ємністю по 0,25 л під виглядом алкогольних напоїв "Горілка Житня сльоза" з марками акцизного податку, про що складено протокол обшуку від 20.01.2020 року. (а.с. 31 - 33)
Згодом було відібрано експериментальні зразки та проведено експертні дослідження вилученої рідини та марок акцизного податку.
Відповідно до висновку експерта №1108-1118/20-24 від 10.03.2020 року за результатами судової експертизи речовин, матеріалів та виробів, проведеної Чернігівським відділенням Київського НДІСЕ Міністерства юстиції України, надані на дослідження рідини, вилучені під час обшуків у домоволодінні за адресою: АДРЕСА_2 та у приміщенні магазину за адресою: АДРЕСА_3 (об'єкти №№ 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10), є водними розчинами етилового спирту, які не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 "Горілки і горілки особливі. Технічні умови", є такими, що виготовлені непромисловим способом і не відповідають заводським нормам виготовлення горілчаних виробів. (а.с. 35 - 44)
Відповідно до висновку судової технічної експертизи документів №27 від 10.02.2020 року, проведеної Кіровоградським НДЕКЦ МВС України, марки акцизного податку з пляшок алкогольної продукції, які були вилучені під час проведення вищезазначених обшуків, не відповідають аналогічним маркам акцизного податку, що знаходяться в офіційному обігу на території України, графічні зображення даних марок виготовлені поліграфічним способом з використанням технології плоского друку, зазначені марки акцизного податку збігаються між собою за способом виготовлення, кодом регіону, місяцем та роком виготовлення, сумою акцизного збору та локалізацією захисних волокон. (а.с. 44 - 55)
Постановою прокурора від 23.02.2020 року матеріали досудового розслідування №32019120010000068 від 29.11.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.204 КК України, об'єднано з матеріалами досудового розслідування №12019120020002639 від 04.04.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.199 КК України. (а.с. 56)
Саме матеріали цього кримінального провадження стали підставою для прийняття відповідачем податкових повідомлень-рішень про застосування до позивача як до суб'єкта господарювання фінансових санкцій за порушення норм Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", а саме за зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв та за зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку, відповідальність за що передбачена абзацом 19 частини 2 статті 17 Закону №481/95.
Статтею 234 КПК України передбачено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
При обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Другий примірник протоколу обшуку разом із доданим до нього описом вилучених документів та тимчасово вилучених речей (за наявності) вручається особі, у якої проведено обшук, а в разі її відсутності - повнолітньому членові її сім'ї або його представникові.
При проведенні обшуку на підприємстві, в установі або організації другий примірник протоколу вручається керівнику або представникові підприємства, установи або організації.
Згідно зі статтею 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, яких залучають сторони кримінального провадження або слідчий суддя за клопотанням сторони захисту у випадках та порядку, передбачених статтею 244 цього Кодексу, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Суд вважає, що протоколи обшуку від 20.01.2020 року та висновки експертів від 10.02.2020 року від 10.03.20920 року, складені відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України, містять необхідні відомості, які доводять, що ФОП ОСОБА_1 20.01.2020 року за місцем провадження ним господарської діяльності та за місцем податкової адреси здійснював зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв та алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку.
Суд зазначає, що виходячи зі змісту абзацу 19 частини 2 статті 17 Закону №481/95 такі діяння суб'єктів господарювання як зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв і зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку становлять окремий склад господарського правопорушення, за кожне з яких Законом №481/95 передбачена відповідальність у вигляді штрафу.
Тож відповідач, приймаючи податкові повідомлення-рішення форми "С" №00007290901 від 04.12.2020 року, №00007300901 від 04.12.2020 року, правомірно застосував до позивача штрафи за виявлені порушення (зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв та зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку) у мінімальному розмірі, установленому абзацом 19 частини 2 статті 17 Закону №481/95, а саме у розмірі 17000 грн. за кожне з цих порушень.
У ході судового розгляду справи відповідач довів правомірність спірних податкових повідомлень-рішень, а підстави для визнання їх протиправним та скасування відсутні. Тож у задоволенні адміністративного позову слід відмовити.
Оскільки позивачу відмовлено у задоволенні позову, тому суд не вбачає підстав для стягнення на його користь судових витрат.
Керуючись статтями 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. Черниш