Справа №521/5546/22
Номер провадження 3/521/4548/22
25 квітня 2022 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду Одеської області Крижановський О.В. розглянувши матеріал який надійшов від Військової частини НОМЕР_1 про адміністративне правопорушення відносно майора ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Мельники, Канівського району, Черкаської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою АДРЕСА_2 , місце служби: начальник групи планування військової частини НОМЕР_2 , паспорт НОМЕР_3 ОВС 5112 від 29.11.2017 року, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст.172-20 КпАП України, суд
22.04.2022 року в умовах дії Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року, 22 квітня 2022 року майор ОСОБА_1 був виявлений за місцем дислокації підрозділу в стані алкогольного сп'яніння, в умовах воєнного стану.
На підставі викладеного командиром в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_2 , було складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення А7382 №12 від 23.04.2022 року за ч.3 ст.172-20 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засідання провину в скоєному правопорушенні визнав в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, а його вина в здійсненні даного правопорушення доведена протоколом про адміністративне правопорушення серії А7382 №12 від 23.04.2022 року, актом огляду, поясненнями, лікарським висновком
Вирішуючи питання про накладення стягнення, суд, виходячи із мети адміністративного стягнення, характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, вважає можливим накласти на правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Відповідно до ст.40-1КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
При визначенні виду і розміру стягнення, враховуючи суспільну небезпеку скоєного правопорушення, особу яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави.
Відповідно до п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків підлягають звільненню від сплати судового збору.
На підставі ст. 40-1, ч. 3 ст. 172-20, ст.ст. 280-284 КУпАП, суд З матеріалів справи про військове адміністративне правопорушення встановлено наступне.
22.04.2022 року в умовах дії Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року, 22 квітня 2022 року майор ОСОБА_1 був виявлений за місцем дислокації підрозділу в стані алкогольного сп'яніння, в умовах воєнного стану.
Відповідно до висновку на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу від 22.04.2022 року солдат ОСОБА_1 перебував в станi алкогольного сп'яніння (результат 2,55 проміле).
За даним фактом відносно ОСОБА_1 було складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення А7382 №12 від 23.04.2022 року за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінюючи зібрані в справі докази в їх сукупності, судом фактично встановлено.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Так, обставини правопорушення повинні бути викладені в протоколі конкретно, з належним формулюванням складу адміністративного правопорушення у відповідності до змісту диспозиції статті (частини статті) КУпАП, що передбачає відповідальність за його вчинення.
Так, протоколом про адміністративне правопорушення А7382 №12 від 23.04.2022 року за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП встановлено фактичні обставини правопорушення, вчиненого гр. ОСОБА_1 .
Оцінюючи наданий доказ, суд вважає його належним та допустимим, оскільки він складений уповноваженою особою, його зміст відповідає вимогами ст. 256 КУпАП, вказаний протокол містить підписи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та особи, яка його склала, у тому числі й відомості про роз'яснення ОСОБА_1 змісту ст. 63 Конституції України та його прав, передбачених ст. 268 КУпАП. Протокол складено уповноваженою особою військової частини НОМЕР_1 .
Диспозицією ч. 3 ст.172-20 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Вiдповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» №1932-XII від 06.12.1991 та ст. 1 Закону України «Про мобiлiзацiйну підготовку та мобiлiзацiю» No3543-XII вiд 21.10.1993 особливий період - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і органiзацiй, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рiшення про мобiлiзацiю (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобiлiзацii чи з моменту введення военного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобiлiзацiї, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Указом Президента України «Про часткову мобілізацію» № 303/2014 вiд 17.03.2014 року, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобiлiзацiю» №1126-VII вiд 17.03.2014 року, відповідно до п. п. 1, 17, 20 ч. 1 ст.ст. 106, 112 Конституції України та ст. ст. 4, 11 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобiлiзацiю» № 3543-XII вiд 21.10.1993 року на території України оголошено про проведення часткової мобілізації, та Указом Президента України від 24.02.2022 року № 65/2022 «Про загальну мобiлiзацiю», затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію» № 2105-IX вiд 03.03.2022 року
Відповідно до Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року, Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 15.03.2022 року, з 24 лютого 2022 року на території України запроваджено воєнний стан.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення за правопорушення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення у виді накладення штрафу у розмірі 215 (двохсот п'ятнадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вимогами п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», передбачено, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.
Керуючись ст. 12 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 172-20, 221, 252, 283, 284 КУпАП та Законом України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 року та Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року, Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 15.03.2022 року, суд
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 3655 (три тисячі шістсот п'ятдесят п'ять) гривень.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від сплати судового збору при накладенні адміністративного стягнення на підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», як військовослужбовці, пов'язаного з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Малиновський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Крижановський О.В.