Постанова від 19.05.2022 по справі 498/132/22

Справа №498/132/22

Провадження по справі№3/498/140/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2022 року смт. Велика Михайлівка Одеська область

Суддя Великомихайлівського районного суду Одеської області Ткачук О.Л, з участю секретаря судового засідання - Козачінської Л.Г., прокурора - Арікової Ю.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Оленівка Фрунзівського району Одеської області, громадянина України, не одруженого, з вищою освітою, працюючого на посаді виконуючого обов'язки завідувача приймально діагностичного відділення КНП «Великомихайлівська багатопрофільна лікарня» зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , будучи депутатом VІІІ скликання Великомихайлівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області, являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно з пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України, будучи обізнаним щодо обов'язку, способу, терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, подав відповідну щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, лише 02.04.2021 року о 21:07 год., чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного адміністративного правопорушення визнав в повному обсязі, суду пояснив, що він дійсно є депутатом VІІІ скликання Великомихайлівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області. Разом з тим, працює на посаді виконуючого обов'язки завідувача приймально діагностичного відділення. Наміру подання несвоєчасно е-декларації у нього не було. Вказав, що вчасно не подав декларацію у зв'язку з тим, що не мав фізичної можливості, оскільки були значні емоційні та фізичні навантаження на роботі, що зумовлено організацією надання первинної медичної допомоги в умовах реалізації в державі карантинних заходів зумовлених захворюваннями населення на COVID-19 та значною кількістю прийому хворих в КНП «Великомихайлівська багатопрофільна лікарня». На нього, як на керівника, було покладено, крім особистого прийому безмежної кількості хворих як лікарем, організація цілодобового прийняття хворих та організація їх прийому та лікування. Зазначив, що щиро розкаюється у вчиненому, зобов'язується в подальшому закон не порушувати, просив суд суворо не карати та застосувати до нього ст.22 КУпАП.

Прокурор в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винним та застосувати до нього адміністративне стягнення, визначене санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши в судовому засіданні пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора та дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до наступних висновків.

Під час розгляду справи встановлено, що відповідно до рішення Великомихайлівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області № 2-VIII від 25.11.2020 року «Про визнання повноважень депутатів Великомихайлівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області», зокрема, ОСОБА_1 наділено повноваженням депутата Великомихайлівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області VIII скликання.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених економ випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 ЗУ "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Згідно приписів ч.1 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в" і "г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Так, відповідно до даних Національного агентства з запобігання корупції, які були розміщені на офіційному сайті агентства вбачається, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2020 рік несвоєчасно, а саме 02 квітня 2021 року об 21 год. 07 хв., тобто через 1 день після закінчення строку його подання.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: Несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП в повній мірі підтверджується: витягом з інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ІТС Реєстр), протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 356/2022 від 16 лютого 2022 року, складеного старшим оперуповноваженим 6-го відділу (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Яковлєвим І.В., письмовими поясненнями ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи, які долучені до протоколу.

Разом з тим, при вирішенні питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вищевказане адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, суд бере до уваги наступне.

Суд враховує, що в результаті вчинення вищевказаного адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, наслідків у вигляді суспільної шкідливості не завдано, як і не завдано значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам і свободам інших осіб. Крім того, суд враховує причину несвоєчасного подання ним електронної декларації, відсутність умислу на ухилення від подання декларації чи несвоєчасне її подання.

Суд також надає належну правову оцінку характеризуючим даним особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, зокрема тим обставинам, що ОСОБА_1 вперше притягається до адміністративної відповідальності, характеризується позитивно, має постійне місце роботи, працює лікарем в КНП «Великомихайлівська багатопрофільна лікарня», тож в останнього дійсно були значні емоційні та фізичні навантаження на роботі, що зумовлено організацією надання первинної медичної допомоги, значною кількістю особистого прийому та лікування хворих, очолюваного ним закладу охорони здоров'я під час пандемії, тобто дією карантину в державі зумовленого захворюваннями населення на COVID-19, які є загальновідомі.

Згідно ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

При вирішенні питання про застосування положень ст.22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд вирішує з урахуванням Узагальнення практики Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України та узагальнення судової практики Верховного Суду України щодо розгляду судами справ про адміністративні правопорушення де зазначено, що визначення малозначного правопорушення законодавчо не закріплено. Проте, у кожному конкретному випадку судом має вирішуватися питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не представляють суспільної шкідливості, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.

На підставі викладеного, беручи до уваги відсутність посягання на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, відсутність завданої шкоди й суспільної шкідливості, обставини справи, обставини при яких вчинено правопорушення, а також малозначність вчиненого, оскільки, вказані дії не тягнуть за собою тяжких правових чи будь-яких інших наслідків, хоча й невчасно подав декларацію, а саме, наступного дня після закінчення строку її подання, враховуючи також, що останній раніше не притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічних адміністративних правопорушень, суд вважає можливим застосувати до ОСОБА_1 ст.22 Кодексу України про адміністративні правопорушення і провадження по даній справі закрити, звільнивши ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Так як, відносно правопорушника виноситься постанова про закриття провадження у зв'язку із малозначністю вчиненого правопорушення та обмеження усним зауваженням, а не про накладення адміністративного стягнення, судовий збір з нього відповідно до положень ст.40-1 КУпАП не стягується.

Керуючись ст.ст. 22, 172-6, 280, 283, 284 КпАПУкраїни суд,-

ПОСТАНОВИЛА:

Визнати ОСОБА_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Провадження по справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 - закрити.

Звільнити ОСОБА_1 на підставі ст.22 КУпАП від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду через Великомихайлівський районний суд Одеської області.

Суддя О.Л.Ткачук