Справа №498/131/22
Провадження по справі№3/498/139/22
19 травня 2022 року смт.Велика Михайлівка Одеська область
Суддя Великомихайлівського районного суду Одеської області Ткачук О.Л., при секретарі судового засідання Козачінській Л.Г., за участю прокурора Арікової Ю.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Новопетрівка Великомихайлівського району Одеської області, громадянина України, депутата Великомихайлівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області VІІІ скликання, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 357/2022 від 16 лютого 2022 року, складеного старшим оперуповноваженим 6-го відділу (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Яковлевим І.В., ОСОБА_1 , будучи депутатом Великомихайлівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області VІІІ скликання, який відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом декларування та відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав 18.04.2021 року об 11 год. 33 хв. щорічну електронну декларацію осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного адміністративного правопорушення визнав, суду пояснив, що він дійсно є депутатом Великомихайлівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області VІІІ скликання, знав, що потрібно подавати е-декларацію не пізніше 31.03.2021 року включно, але подав - 18.04.2021 року, поважних причин несвоєчасності подачі декларації за 2020 рік у нього не було. Щиро кається в скоєному.
Прокурор в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією стосовно ОСОБА_1 підтримала, просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення від 16.02.2022 року за №357/2022; рапортами старшого оперуповноваженого 6-го відділу (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Яковлева І.В. від 16.02.2022 року про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; витягами з офіційного сайту НАЗК «Декларації», роздруківкою з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: щорічної електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2020 рік ОСОБА_1 , копією постанови Великомихайлівської селищної територіальної виборчої комісії Роздільнянського району Одеської області №69 від 20.11.2020 року, копією рішення Великомихайлівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області №2- VІІІ від 25.11.2020 року «Про визнання повноважень депутатів Великомихайлівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області», згідно якого ОСОБА_1 наділено повноваженнями депутата зазначеної селищної ради; письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено дату подачі декларації ОСОБА_1 за 2020 рік: 18.04.2021 року, тобто несвоєчасно.
Приміткою до ст. 172-6 КУпАП визначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі за текстом - Закон) визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до частини 1 статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 ч.1 ст. 3 Закону на депутата Великомихайлівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області VІІІ скликання ОСОБА_1 поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Положенням ч. 2 ст. 19 Конституції України визначено, що посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Причин, які б свідчили про поважність несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, під час розгляду справи не встановлено.
При цьому, як зазначено вище, строк подання шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством починається з 01.01.2021 року до 01.04.2021 року.
Обставина, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 - щире каяття, обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, під час розгляду даного матеріалу судом не встановлено.
Враховуючи обставини вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь його вини, суддя приходить до висновку про наявність правових підстав до визнання ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КпАП України та накладає на нього стягнення в межах санкції, зазначеної статті у вигляді штрафу на користь держави.
У відповідності до ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, суддя стягує з правопорушника на користь держави судовий збір.
Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст. 33, 283, 284, 40-1 КУпАП, суддя, -
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) грн. 20 коп. до спеціального фонду Державного бюджету України:
- стягнення судового збору на користь держави:
Отримувач коштів ГУК в Од.обл./отг смт В.Мих./22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA718999980313141206000015582
Код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до вимог ст. 307, 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу ця постанова надсилається для примусового виконання, у порядку якого стягується з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 1700,00 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Л.Ткачук