Постанова від 10.05.2022 по справі 494/537/22

Березівський районний суд Одеської області

10.05.2022

Справа № 494/537/22

Провадження № 3/494/331/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 травня 2022 р. м. Березівка

Суддя Березівського районного суду Одеської області Лебединський С.Й. розглянувши справу про адміністративне правопорушення за протоколом серії ВАВ №478800 від 04 травня 2022 р. складеним поліцейським ДОП СП Березівського РВП ГУНП в Одеській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у скоєнні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.173-2 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

На розгляд суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення відповідно до якого ОСОБА_1 13 квітня 2022 р. о 21 годині 48 хв. знаходячись по АДРЕСА_1 виражався нецензурною лайкою в бік своєї співмешканки ОСОБА_2 в наслідок чого остання почувала себе в емоційно пригніченому стані чим могла бути завдана шкода психологічному здоров'ю, чим вчинив дрібне хуліганство за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.173-2 КУпАП.

Проте, адміністративна справа не може бути предметом судового розгляду, з наступного.

Згідно ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Згідно п.2 ст.278 КУпАП суддя перевіряє правильність складання протоколу та інших матеріалів по адміністративній справі.

Вивчивши матеріали справи, суд не може зробити висновок хто саме є потерпілим.

Так, в протоколі прізвище потерпілої зазначено як ОСОБА_2 , в поясненнях особи як ОСОБА_3 , а у рапорті начальнику Березівського РВП ГУ НП в Одеській області як ОСОБА_4 , при цьому в матеріалах адміністративної справи відсутня копія паспорту.

Також не встановлений час вчинення адміністративного правопорушення.

Як свідчить з протоколу про адміністративне правопорушення, час вчинення правопорушення зазначений о 21 годині 48 хвил., але як свідчить з рапорту начальнику Березівського РВП ГУНП в Одеській області заявник дзвонила на лінію «102» з повідомленням про правопорушення о 21 годині 47 хвил., що є суперечливим.

Крім наведеного слід звернути увагу на те, що пояснення, які містяться в матеріалах справи відібрані поверхнево, не об'єктивно, та неохайно складені.

За таких обставин адміністративний матеріал слід повернути до Березівського РВП ГУНП в Одеській області для здійснення дооформлення, для подальшого об'єктивного судового розгляду.

В ході проведення дооформлення необхідно:

визначити правильне прізвище потерпілої, із доданням копії паспорту;

встановити час вчинення адміністративного правопорушення;

відібрати пояснення у осіб зазначених у матеріалах адміністративної справи з повним та об'єктивним з'ясуванням причин виникнення конфлікту, обставин події, дій кожного з учасників, наслідків, та інших фактичних обставин події;

направити матеріали до суду.

Керуючись ст.256, п.2 ч.1 ст.278 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за ч.1 ст.173-2 КУпАП повернути до Березівського РВП ГУНП в Одеській області для дооформлення.

В ході проведення дооформлення необхідно:

визначити правильне прізвище потерпілої, із доданням копії паспорту;

встановити час вчинення адміністративного правопорушення;

відібрати пояснення у осіб зазначених у матеріалах адміністративної справи з повним та об'єктивним з'ясуванням причин виникнення конфлікту, обставин події, дій кожного з учасників, наслідків, та інших фактичних обставин події;

направити матеріали до суду.

Роз'яснити положення ч.1 ст.366 КК України, за якою підставою для притягнення службової особи до кримінальної відповідальності може бути внесення доповнень, або виправлень у протоколі про адміністративне правопорушення після прийняття судом рішення про повернення протоколу на до оформлення.

Постанова суду оскарженню не підлягає.

Суддя: _______________________________________________