Постанова від 19.05.2022 по справі 539/1056/22

Справа № 539/1056/22

Провадження № 3/539/475/2022

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2022 року м. Лубни

Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Алтухова О.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ,-

ВСТАНОВИВ:

09.04.2022 о 16 год 48 хв ОСОБА_1 в м. Лубни по вул. Грушевського,36 Полтавської області, керував автомобілем VOLKSWAGEN LT 35, д.н.з. НОМЕР_2 , з явними ознаками наркотичного сп'яніння: звужені зінниці очей, які не реагують на світло. Від проходження огляду на стан сп'яніння в установленому законом порядку ОСОБА_1 відмовився.

Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України.

Крім того, 20.04.2022 близько 12 години 25 хвилин ОСОБА_1 по проспекту Володимирському, 105 в м. Лубни керував автомобілем MERCEDES-BENZ 311, д.н.з. НОМЕР_3 в стані наркотичного сп'яніння. Огляд на стан наркотичного сп'яніння проводився лікарем -наркологом згідно висновку №11 від 20.04.2022.

Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив п. 2.9А Правил дорожнього руху України

ОСОБА_1 та його захисник адвокат Замула І.А. в судовому засіданні пояснили, що ОСОБА_1 09.04.2022 та 20.04.2022 в м.Лубнах керував транспортним засобм в стані наркотичного сп'яніння. Просили об'єднати справи в одне провадження.

Заслухавши учасників справи, дослідивщи матеріали справи приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушень, передбачених ч.1 ст. 130 КУпАП, з таких підстав.

Пункт 2.5 Правил дорожнього руху України передбачає, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Пункт 2.9-а) Правил дорожнього руху України передбачає, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Частиною 1 ст.130 КУпАП передбачено, що адміністративна відповідальність за даною статтею в тому числі настає за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Під час дослідження адміністративного матеріалу встановлено, що ОСОБА_1 дійсно скоїв адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 130 КУпАП, що підтверджується протоколоми про адміністративне правопорушення серії ААБ № 006299 від 09.04.2022 та серії ААБ № 006328 від 20.04.2022,

Факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння 09.04.2022 підтверджується відеозаписом події, де зафіксовано, що ОСОБА_1 керував автомобілем та був зупинений працівниками поліції за порушення ПДР України. Під час спілкування працівник поліції звернув увагу на стан ОСОБА_1 та запропонував пройти огляд на встановлення стану сп'яніння в медичному закладі, від проходження якого він категорично відмовився.

Винуватість ОСОБА_1 окрім протоколів про адміністративне правопорушення підтверджується висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану наркотичного сп'яніння № 11 від 20.04.2022, та відеозаписами з бодікамер.

Процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - огляд), і проведення такого огляду визначена Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. №1103, та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена спільним Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 № 1452/735.

Таким чином, працівниками органу поліції під час складання протоколів про адміністративне правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП від 09.04.2022 та 20.04.2022 та, було дотримано вимоги ст. 266 КУпАП та вищевказаних нормативно-правових актів, що регулюють порядок огляду водіїв під час складання протколів запропоновано ОСОБА_1 пройти перевірку на стан наркотичного сп'яніння в медичному закладі, з чим він погодився і який він пройшов під час складання другого протоколу та відмовився під час складання першого протоколу.

З протоколу серії ААБ № 006299 від 09.04.2022 також встановлено, що у ОСОБА_1 вилучено посвідчення водія НОМЕР_4 , виданий тимчасовий дозвіл на право керування тз DT 317116.

Згідно ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст.19 Закону України «Про міжнародні договори України», ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини'стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов'язкова до застосування судами як джерело права.

У рішенні по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати (далі Суд) постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, що сформульовані у п. 43 рішення від 14.02.2008 року у справі «Кобець проти України» (з відсиланням на п. 282 рішення у справі «Авшар проти Туреччини»), згідно яких «доказування, зокрема, має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою, а за відсутності таких ознак не можна констатувати, що винуватість обвинуваченого доведено поза розумним сумнівом».

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З огляду на наведене, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП та вважає за необхідне застосувати до останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі одної тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Згідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розміру 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 40-1, 130, 268, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, ЗУ «Про судовий збір», суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі одної тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

На підставі частини другої статті 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови, органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду через Лубенський міськрайонний суд Полтавської області в порядку, визначеному ст. 294 КУпАП.

Суддя Лубенського

міськрайонного суду О.С. Алтухова