Ухвала від 18.05.2022 по справі 337/1439/22

Провадження №1-в/337/51/2022

ЄУН № 337/1439/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2022 року Хортицький районний суд м. Запоріжжя

у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря - ОСОБА_2 ,

розглянувши подання начальника ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Запоріжжя, який має середню освіту, не одружений, на утриманні малолітніх або неповнолітніх дітей не має , офіційно не працевлаштований, який зареєстрований та мешкає за адресою : АДРЕСА_1 , раніше судимого :

28.10.2014 року Ленінським районним судом м Запоріжжя за ч.1 ст. 213 КК України до 100 годин громадських робіт;

07.05.2015 року Хортицьким районним судом м. Запоріжжя за ч.2 ст.389 КК України до 1 року обмеження волі, з іспитовим строком на 1 рік;

25.08.2015 року Хортицьким районним судом м. Запоріжжя за ч.3 ст. 15, ч.3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим стром на 1 рік 6 місяців;

14.09.2016 року Хортицьким районним судом м. Запоріжжя за ч.2 ст.15, ч.2 ст.186 КК України до 4 років 1 місяця позбавлення волі;

16.11.2016 року Хортицьким районним судом м. Запоріжжя за ч.1 ст. 122, ч.4 ст. 296 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі.

ВСТАНОВИВ:

16.11.2016 року ОСОБА_3 засуджений за вироком Хортицького районного суду м. Запоріжжя за ч.1 ст.122, ч.4 ст.296, ст.70 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі. Відбував покарання в ДУ «Біленьківська ВК №99».

Відповідно до ухвали Запорізького районного суду Запорізької області від 25.05.2020 року ОСОБА_3 , було встановлено адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік з реєстрацією в органах поліції один раз на місяць, забороною виходу з кватири з 21.00 години до 05.00 години ранку щодобово, забороною виїзду в особових справах за межі населеного пункту в якому мешкає без узгодження з органами МВС України, та забороною перебування в розважальних закладах, де реалізуються алкогольні напої на розлив.

01.07.2020 року ОСОБА_3 звільнився з ДУ «Біленьківська ВК №99» та на підставі ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» був поставлений на облік в ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області. При постановці на облік гр. ОСОБА_3 під підпис був ознайомлений з правами, обов'язками і обмеженнями, що були встановленні по відношенню до нього згідного ухвали Запорізького районного суду Запорізької області від 25.05.2020 року. Також, був попереджений про те, що в разі допущення адміністративних та кримінальних правопорушень на протязі строку перебування під адміністративним наглядом, то ВП №5 ЗРУП буде ініціювати подання до Хортицького районного суду про продовження адміністративного нагляду.

Однак перебуваючи на профілактичному обліку були допущені ряд адміністративних правопорушень, в зв'язку з чим 26.05.2021 року ОСОБА_3 ухвалою Хортицького районного суду м. Запоріжжя було продовжено адміністративний нагляд строком на 6 місяців, заборонивши вихід з будинку (квартири) з 21.00 до 05.00 ранку наступного дня без отримання письмового дозволу відділу Національної поліції, зобов'язавши явкою на реєстрацію в відділ (відділення) поліції НП України (за місцем мешкання) в призначений день тижня 1 раз на місяць; заборонивши перебування у розважальних закладах, де алкогольні напої реалізуються на розлив.

Однак перебуваючи на профілактичному обліку ОСОБА_3 були допущені ряд адміністративних правопорушень, в зв'язку з чим 19.11.2021 року ОСОБА_3 ухвалою Хортицького районного суду м. Запоріжжя було продовжено адміністративний нагляд строком на 6 місяців зі встановленням ряду обмежень, передбачених ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

На протязі строку перебування під продовженим адміністративним наглядом зі ОСОБА_3 під підпис, постійно проводилися бесіди, щодо недопущення порушень перебування під адміністративним наглядом та перевірки за місцем мешкання, однак за час перебування під адміністративним наглядом ОСОБА_3 допустив 23 (двадцять три) адміністративних правопорушень, що свідчить про його небажання стати на шлях виправлення та характеризує його як особу схильну до вчинення правопорушень. У зв'язку з чим він потребує контролю правоохоронних органів, тому ВП«№5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області звертається до суду з поданням про продовження встановленого адміністративного нагляду, строк якого спливає, на 6 місяців зі встановленням обмежень, передбачених ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

17.05.2022 р. ДОП СП ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_4 через канцелярію суду подала заяву про розгляд подання без її участі, без застосування засобів технічної фіксації, подання підтримує, просить подання задовольнити.

ОСОБА_3 17.05.2022 р. через канцелярію суду подав заяву про розгляд подання без застосування засобів технічної фіксації, без його участі, заперечень проти продовження адміністративного нагляду не має.

Відповідно до ч.4 ст. 539 КПК України неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце день та час розгляду подання , не перешкоджає проведенню судового розгляду.

Згідно ч.4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає подання таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Згідно з ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами,звільненими із місця позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

При цьому, відповідно до ст.6 Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Згідно з ст.7 Закону, адміністративний нагляд здійснюється поліцією. Працівники поліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.

Відповідно до ст.10 Закону, до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а)заборона виходу з будинку(квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годинна добу; б)заборона перебування у визначених місцях району(міста); в)заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району(міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.

Відповідно до п.8 ч.1ст.89 КК України, такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.

Судом встановлено, що 16.11.2016 року ОСОБА_3 засуджений за вироком Хортицького районного суду м. Запоріжжя за ч.1 ст.122, ч.4 ст.296, ст.70 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі. Відбував покарання в ДУ «Біленьківська ВК №99».

Відповідно до ухвали Запорізького районного суду Запорізької області від 25.05.2020 року ОСОБА_3 , було встановлено адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік з реєстрацією в органах поліції один раз на місяць, забороною виходу з кватири з 21.00 години до 05.00 години ранку щодобово, забороною виїзду в особових справах за межі населеного пункту в якому мешкає без узгодження з органами МВС України, та забороною перебування в розважальних закладах, де реалізуються алкогольні напої на розлив.

01.07.2020 року ОСОБА_3 звільнився з ДУ «Біленьківська ВК №99» та на підставі ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» був поставлений на облік в ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області. При постановці на облік гр. ОСОБА_3 під підпис був ознайомлений з правами, обов'язками і обмеженнями, що були встановленні по відношенню до нього згідного ухвали Запорізького районного суду Запорізької області від 25.05.2020 року. Також, був попереджений про те, що в разі допущення адміністративних та кримінальних правопорушень на протязі строку перебування під адміністративним наглядом, то ВП №5 ЗРУП буде ініціювати подання до Хортицького районного суду про продовження адміністративного нагляду.

26.05.2021 року ОСОБА_3 ухвалою Хортицького районного суду м. Запоріжжя було продовжено адміністративний нагляд строком на 6 місяців, заборонивши вихід з будинку (квартири) з 21.00 до 05.00 ранку наступного дня без отримання письмового дозволу відділу Національної поліції, зобов'язавши явкою на реєстрацію в відділ (відділення) поліції НП України (за місцем мешкання) в призначений день тижня 1 раз на місяць; заборонивши перебування у розважальних закладах, де алкогольні напої реалізуються на розлив.

Однак перебуваючи на профілактичному обліку ОСОБА_3 були допущені ряд адміністративних правопорушень, в зв'язку з чим 19.11.2021 року ОСОБА_3 ухвалою Хортицького районного суду м. Запоріжжя було продовжено адміністративний нагляд строком на 6 місяців зі встановленням ряду обмежень, передбачених ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

На протязі строку перебування під продовженим адміністративним наглядом зі ОСОБА_3 під підпис, постійно проводилися бесіди, щодо недопущення порушень перебування під адміністративним наглядом та перевірки за місцем мешкання, однак за час перебування під адміністративним наглядом ОСОБА_3 допустив 23 (двадцять три) адміністративних правопорушень, що свідчить про його небажання стати на шлях виправлення та характеризує його як особу схильну до вчинення правопорушень.

Згідно з п. а ч. 3 ст.8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення строку, на який він був встановлений, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.

Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» №3 від 28.03.1986 судове рішення про продовження адміністративного нагляду може бути постановлене лише за умови, коли строк адміністративного нагляду ще не закінчився, після закінчення строку адміністративного нагляду він може бути знову встановлений за наявності підстав і з додержанням вимог, які передбачені ст.ст. 4-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

На підставі викладеного, враховуючи, що після звільнення з місця позбавлення волі, як вбачається з досліджених в судовому засіданні доказів, ОСОБА_3 перебуваючи на профілактичному обліку, незважаючи на попередження органів поліції, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а строк адміністративного нагляду визначений судом спливає, суд приходить до висновку про задоволення подання начальника ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області щодо продовження встановленого адміністративного нагляду зі встановленням обмежень, передбачених ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Відповідно до ч.5 ст.539 КПК України за наслідками розгляду подання суд постановляє ухвалу , яка може бути оскарження в апеляційному порядку.

Керуючись ст.ст.107,370-372, 376, 395, 537, 539 КПК України, ст.89 КК України,Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника ВП №5 ЗРУП Головного управління Національної поліції в Запорізькій області підполковника поліції ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Запоріжжя , - задовольнити.

Продовжити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Запоріжжя адміністративний нагляд органів внутрішніх справ після звільнення з місць позбавлення волі строком на 6 (шість) місяців, заборонивши вихід з будинку (квартири) з 21.00 до 05.00 ранку наступного дня, зобов'язавши явкою на реєстрацію в відділ (відділення) поліції НП України (за місцем мешкання) в призначений день тижня 1 раз на місяць; заборонивши перебування у розважальних закладах, де алкогольні напої реалізуються на розлив.

Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покласти на ВП№5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області.

Ухвала суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Хортицький районний суд м. Запоріжжя протягом семи днів з дня її постановлення.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя: ОСОБА_1