17.05.2022
Справа № 744/16/22
Провадження по справі № 3/744/50/2022
17 травня 2022 року суддя Семенівського районного суду Чернігівської області Смага С. В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Новгород-Сіверського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого (зі слів), за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Семенівського районного суду Чернігівської області надійшла справа про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно даних протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 382706 від 25 грудня 2021 року особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 поставлено до вини те, що 25.12.2021 року о 00 год. 41 хв. в с. Жадове по вул. Дружби, 28 Семенівської ОТГ Н-Сіверського р-ну водій гр. ОСОБА_1 керував автомобілем ГАЗ 31105-121, д.н.з НОМЕР_2 , не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на електроопору. При ДТП автомобіль отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушено вимоги п. 12.1 Правил дорожнього руху.
Відповідно до п. 2 ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
В ході підготовки справи до розгляду було виявлено, що зміст протоколу про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам встановленим законодавством.
Відповідно до положень ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що робиться відмітка у протоколі.
Обов'язок щодо належного складення протоколу про адміністративне правопорушення, який відповідно до ч. 1 ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення є одним з доказів у справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
В порушення вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі не повністю зазначено місце складення протоколу та місце вчинення адміністративного правопорушення, а саме не зазначено область. Крім того не повністю зазначено місце проживання (перебування) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - « АДРЕСА_1 », проте не зазначено район та область.
Згідно відомостей вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення, до протоколу додаються: «схема ДТП, пояснення, фототаблиця, висновок медичного огляду». Проте, в матеріалах справи містяться лише копії пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Оригінали цих документів у справі відсутні, що не відповідає відомостям протоколу. Копії не завірені у встановленому законом порядку, а саме завірені лише печатками «Для довідок», але не завірені підписами уповноваженої особи. Якість копії пояснення не дозволяє розібрати його зміст.
На а. с. 7 мститься довідка про долучені до матеріалів справи додатки, яка є взагалі не заповненою.
З урахуванням вищевказаних недоліків, суд приходить до висновку про необхідність направити справу на доопрацювання з метою усунення порушень закону. Допущені порушення унеможливлюють якісний, повний, об'єктивний розгляд справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Повернути на доопрацювання справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 як неналежно оформлену до Новгород-Сіверського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: С. В. Смага