Постанова від 11.05.2022 по справі 679/437/22

Провадження № 3/679/278/2022

Справа № 679/437/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня 2022 року м.Нетішин

Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Стасюк Р.М., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з відділу поліцейської діяльності №1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого,

за ч.1 ст.130 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

14.04.2022 року о 16 годині 10 хвилин по просп. Незалежності, 31 в м.Нетішин ОСОБА_1 керував транспортним засобом «Yamaha Jog», державний номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння проведено у КНП НМР «Спеціалізована медико-санітарна частина м.Нетішин», що підтверджується висновком № 44 від 14.04.2022 року.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.9 а ПДР України та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

В судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не заперечив факт проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння в медичному закладі, вказав, що з висновком не погоджується, оскільки має сумніви щодо дійсності результатів огляду проведеного лікарем за допомогою медичного приладу газоаналізатора Drager Alkotest, оскільки перед продуттям в мундштук лікар не показав йому дисплей приладу, а тому припускає, що результат тесту 0,31 проміле, який був зафіксований, міг бути на приладді ще до того як він почав дути.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП об'єктивно підтверджується даними протоколу серії ААД №302804 від 14.04.2022 року, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 14.04.2022 року наданим лікарем КНП НМР «СМСЧ м.Нетішин» ОСОБА_2 , згіно якого ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп'яніння, відеозаписом з нагрудної камери поліцейського на якому зафіксовано факт проходження ОСОБА_1 огляду на стан сп'яніння.

За клопотанням ОСОБА_1 на запит суду КНП НМР «Спеціалізована медико-санітарна частина м.Нетішин» надано належним чином завірені копії свідоцтва про державну реєстрацію №14455/2014 медичного виробу - газоаналізатору Drager Alkotest, сертифікату відповідності вимірювальної техніки затвердженого типу, сертифікату затвердження типу засобів вимріювальної техніки, свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №12-01/0050 від 10.01.2022 року, керівництво з експлуатації газоаналізатору Drager Alkotest 5510 для контролю вмісту алкоголю у видихуваному повітрі.

В силу ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

Відповідно до ст. 280 КУпАП підлягають з'ясуванню усі обставини справи, в тому числі чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясування інших обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до вимог п. 2.9 а Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (далі - ПДР), водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Статтею 130 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), та оформлення результатів такого огляду встановлено інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі - Інструкція).

Відповідно до положень п. 2 розділу І Інструкції, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками алкогольного сп'яніння згідно з п. 3 розділу І Інструкції, зокрема, є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Отже, поліцейський вправі пред'явити до водія транспортного засобу вимогу пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану сп'яніння за наявності підстав вважати, що водій перебуває в стані, зокрема, алкогольного сп'яніння згідно з ознаками такого стану.

Судом встановлено, що у зв'язку з виявленням поліцейським у ОСОБА_1 ознак сп'яніння: почервоніння обличчя, різкий запах алкоголю з порожнини рота, йому запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння.

Відповідно до п. 3 розділу Х Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 7 листопада 2015 № 1395, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України від 10 листопада 2015 року за № 1408/27853, направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду на стан сп'яніння і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 (зі змінами) (далі - Порядок).

Відповідно до п.6, 13, 14 Порядку водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я. Лікар, що проводив у закладі охорони здоров'я огляд водія транспортного засобу, складає за його результатами висновок за формою, яка затверджується МОЗ. Висновок може бути оскаржений водієм транспортного засобу у встановленому законодавством порядку.

Згідно акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів ОСОБА_1 від проходження огляду на місці зупинки транспортного засобу відмовився.

Відповідно довисновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 14.04.2022 року наданим лікарем КНП НМР «СМСЧ м.Нетішин» ОСОБА_2 на підставі даних, що містяться в акті медичного огляду особи, що керує транспортним засобом, з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, № 44 від 14.04.2022 року, ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп'яніння.

Проаналізувавши вищевказані документи, суд вважає, що вони є доказами в розумінні ст. 251 КУпАП, які підтверджують існування обставин, що викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, отримані у порядку, передбаченому законом, уповноваженою посадовою особою, відтак відповідають критеріям належності і допустимості. У своїй сукупності ці докази є достатніми. Доказів, які б спростовували наведені в протоколі обставини або породжували обґрунтовані сумніви у достовірності цих обставин, суду не надано.

Суд не приймає до уваги посилання ОСОБА_1 щодо недійсності результатів огляду проведеного лікарем за допомогою медичного приладу газоаналізатора Drager Alkotest, оскільки вони спростовуються дослідженим в ході розгляду справи керівництвом з експлуатації приладу, де в п.4.3.1, 4.3.2 зазначено, що після включення інструменту приблизно через 2 секунди на дисплеї відображається повідомлення «Самотест», приблизно через 6 секунд на дисплеї відображається повідомлення «ГОТОВ» і подається короткий звуковий сигнал, блимає зелений індикатор, у ході відбору проби на дисплей виводиться повідомлення «ДУЙТЕ». Зазначене свідчить про те, що перед початком проведення тесту показник 0,00 проміле на дисплеї приладу не відображається, а тому ОСОБА_1 не могло бути продемонстроване вказане зображення на дисплеї приладу перед початком проведення тестування.

Отже, керуючи транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 а ПДР України.

Таким чином, суддя оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП - керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння.

При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 .

Тому, з урахуванням обставин справи, особи порушника, до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами у межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП.

Накладення даного виду стягнення є необхідною мірою відповідальності, а також буде достатнім засобом для запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим ОСОБА_1 так і іншими особами.

Згідно із ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, з ОСОБА_1 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 496,20 гривень.

Керуючись ст. ч.1 ст.130, ст.ст. 33, 34, 283-285, 287-289 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 496,20 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Нетішинський міський суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Р.М. Стасюк