10.05.2022
Провадження №2/389/130/22
ЄУН 389/477/22
10 травня 2022 року Знам'янський міськрайонний суд
Кіровоградської області
В складі: головуючого судді - Українського В.В.,
за участю секретаря судового засідання - Гой І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні залу суду у місті Знам'янка Кіровоградської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Новіков О.М., до Акціонерного товариства «Українська залізниця» про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, зобов'язати виплатити заробітну плату за час вимушеного прогулу, -
ОСОБА_2 звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 з позовною заявою, в якій просить визнати незаконним та скасувати наказ про відсторонення від роботи від 16.12.2021 №ДН-3-01/1669, зобов'язати виплатити заробітну плату за час незаконного відсторонення, стягнути судові витрати. Свої вимоги мотивував тим, що працює складачем поїздів 6-го розряду станції Знам'янка виробничого підрозділу «Знам'янська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Одеська залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця». Відповідно до наказу в.о. начальника виробничого підрозділу «Знам'янська дирекція залізничних перевезень» № ДН-3-01/1669 від 16.12.2021 «Про відсторонення від роботи», позивача відсторонено від роботи з 16.12.2021 до моменту усунення причин відсторонення, наказано не допускати його до робочого місця до видання наказу про допуск до роботи, на час відсторонення нарахування заробітної плати не здійснювати.
Позивач вважає даний наказ протиправним та таким, що суперечить Конституції України, КЗпП. Наказ про відсторонення мотивований положеннями ч.2 ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», який передбачає обов'язкове щеплення саме обов'язковими щепленнями. Цим Законом щеплення від СОVID-19 не встановлене як обов'язкове, а тому відсторонення працівника з підстав ч.2 ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» є незаконним та безпідставним. Також підставою для видання зазначеного наказу було посилання на п. 41-6 постанови КМУ від 09.12.2020 року N 1236 Однак, даний пункт постанови Уряду України не може будь-яким чином змінити процедуру відсторонення, що визначена абзацом шостим частини 1 ст. 7 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», оскільки постанова Кабінету Міністрів України є підзаконним нормативним актом, який не може суперечити нормативно-правовим актам вищої юридичної сили і змінювати правове регулювання, визначене законом.
Відповідач надав відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити в задоволенні позову. Заперечення обґрунтував тим, що згідно наказу МОЗ України від 01.11.2021 № 2393 розширено перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов'язковим та додані, зокрема, співробітники підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою KMУ від 04.03.2015 № 83. До зазначеного Переліку, затвердженого КМУ, входить АТ «Укрзалізниця», тому, дія вищезазначеного наказу МОЗ України поширюється на всіх співробітників товариства. З огляду на наведене, на виконання вимог законодавства, Відповідачем завчасно було ознайомлено Позивача під особистий підпис зі змістом:
пункту 41-6 постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення, карантину га запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобіганні поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19., спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2» з додатком;
наказу МОЗ України від 01.11.2021 № 2393 «Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням» з додатком;
постанови КМУ від 04.03.20 5 № 83 «Про затвердження переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне Значення для економіки та безпеки держави» з додатком (в частині, що стосується АТ «Укрзалізниця») та з наслідками відмови або ухилення від щеплення.
При цьому, працівникам Відповідача, в тому числі і Позивачу, було доведено список пунктів щеплень та центрів масової вакцинації, зазначено про необхідність отримання ними обов'язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, та про необхідність пред'явлення безпосередньому керівнику не пізніше 08.12.2021 документу, який підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією чи кількома дозами вакцини, або висновку лікаря щодо наявності протипоказань до проведення профілактичних щеплень проти COVID-19, виданого закладом охорони здоров'я. В наведеному листі-ознайомлення попереджено працівників відповідача про те, що відмова або ухилення від обов'язкового проведення профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 може бути підставою для відсторонення від роботи з 09.12.2021. В подальшому 16.12.2021 Позивача було ознайомлено з наказом від 13.12.2021 №ДН-3-01/1669.
Стаття 46 КЗпП України передбачає можливість відсторонення працівників від роботи лише у випадках, прямо передбачених законодавством. Згідно зі статтею 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та статтею 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» в Україні обов'язковими є профілактичні щеплення проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця та гору.
При цьому передбачається, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. У разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт (стаття 12 .Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).
Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється МОЗ України (стаття 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»). Наразі наказом МОЗ України 04.10.2021 № 2153, зі змінами, обов'язковій вакцинації проти COVID-19, зокрема, підлягають працівник AT «Укрзалізниця».
Таким чином, Відповідач видавши оспорюваний наказ застосував відсторонення Позивача від роботи, оскілки це прямо передбачено на рівні чинного законодавства України.
Позивач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, представник надав заяву, відповідно до якої підтримав вимоги позову, просить їх задовольнити та розглядати справу без його участі.
Відповідач в судове засідання також не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не подавав.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 працює складачем поїздів 6-го розряду станції Знам'янка виробничого підрозділу «Знам'янська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Одеська залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця».
18.11.2021 позивачеві вручено повідомлення про обов'язкове профілактичне щеплення проти СОVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України всіма працівниками АТ «Укрзалізниця» на підставі наказу Міністерства охорони здоров'я України № 2393 від 01.11.2021, яким розширено перелік організацій, співробітники яких мають обов'язково щепитися проти СОVID-19. У попередженні зазначається, що працівники, які не пройдуть щеплення проти СОVID-19 до 09 грудня 2021 року, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати на підставі статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та статті 46 КЗпПУ. Роз'яснено правові наслідки: період відсторонення не увійде до страхового стажу для призначення пенсії та оплати тимчасової непрацездатності, а також до стажу, що надає право на щорічну відпустку, під час відсторонення від роботи не будуть оплачуватись лікарняні.
16.12.2021 начальником станції Знам'янка, заступником начальника станції Знам'янка та табельником складено акт № 13 про те, що 16.12.2021 ОСОБА_1 не надав до станції Знам'янка виробничого підрозділу «Знам'янська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» документ, який підтверджує вакцинацію проти СОVID-19 однією чи двома дозами вакцини або висновок лікаря про наявність протипоказань до обов'язкових профілактичних щеплень проти СОVID-19 (форма 028-1/о) без пояснень причин.
Наказом в.о. начальника виробничого підрозділу «Знам'янська дирекція залізничних перевезень» № ДН-3-01/1669 від 16.12.2021 «Про відсторонення від роботи», позивача відсторонено від роботи з 16.12.2021 до моменту усунення причин відсторонення, наказано не допускати його до робочого місця до видання наказу про допуск до роботи, на час відсторонення нарахування заробітної плати не здійснювати.
Наказом начальника дирекції від 28.02.2022 № ДН-3-01/317 ОСОБА_1 допущено до роботи з 01.03.2022 на підставі особистої заяви та Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Наказ від 16.12.2021 №ДН-3-01/1669 в.щ. начальника виробничого підрозділу «Знам'янська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Одеська залізниця» Акціонерного товариства «Укрзалізниця» про відсторонення від роботи визнаний таким, що втратив чинність.
Статтею 43 Конституції України визначено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Зміст права на працю, закріпленого положеннями частин першої і другої статті 43 Конституції України, крім вільного вибору праці, включає також відповідні гарантії реалізації цього права.
Трудові відносини в Україні врегульовані статтею 1 КЗпП України.
Статтею 21 КЗпП України проголошена рівність трудових прав громадян та заборонена будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема обмеження прав працівників залежно від стану їхнього здоров'я.
Згідно ст. 46 КЗпП України відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається у разі: появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння; відмови або ухилення від обов'язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони; в інших випадках, передбачених законодавством.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про Основи законодавства України про охорону здоров'я» встановлено обов'язки громадян у сфері охорони здоров'я, серед яких зокрема передбачено: а) піклуватись про своє здоров'я та здоров'я дітей, не шкодити здоров'ю інших громадян; б) у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення.
Згідно ч. 1,2 ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень. Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. У разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.
Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 04.10.2021 року N 2153, відповідно до ст. 10 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», п. 8 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 року N 267, та з метою забезпечення епідемічного благополуччя населення України, попередження інфекцій, керованих засобами специфічної профілактики, затверджено «Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням».
Сам наказ Міністерства охорони здоров'я України від 04.10.2021 року N 2153 зі змінами від 01.11.2021, не містить положень про обов'язковість профілактичних щепленнь проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а лише затверджує «Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням».
Обов'язковість профілактичних щеплень проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, визначено відповідним Переліком, який підписаний Генеральним директором Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності, і який відповідно не уповноважений визначати окремі професії, виробництва та організації, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб.
Тобто, фактично обов'язковість профілактичних щепленнь проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, наказом Міністерства охорони здоров'я України від 04.10.2021 року N 2153 для певних професій, виробництв та організацій не визначена, а затверджено лише «Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням».
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, що лише профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень. Отже, фактично з прийняттям відповідного наказу правове регулювання та визначення тих профілактичних щеплень, які є обов'язковими, не змінилось, а відтак відсторонення працівника, який входить до переліку, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 04.10.2021 року N 2153, є незаконним, оскільки саме до компетенції Міністерства охорони здоров'я України входять повноваження визначати Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, які встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, що відповідно і зобов'язує Міністерство охорони здоров'я України самостійно визначати відповідні хвороби та інфекції.
Відповідно до п. 4 Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень, яке затверджене наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16.09.2011 року N 595, щеплення дозволяється проводити тільки зареєстрованими в Україні вакцинами/анатоксинами, згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16.09.2011 року N 595, та інструкціями із застосування вакцини або анатоксину, затвердженими в установленому порядку. Профілактичні щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до вказаного Календаря профілактичних щеплень в Україні не включені, а відтак посилання та обґрунтування стороною відповідача необхідності наявності доказів щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, станом на 10.12.2021 року є незаконним. Сама й по собі вимога відповідача надання позивачем доказів проведення відносно нього якихось медичних маніпуляцій, тобто проведення щеплень, є неправомірною.
Вказаний висновок суду ґрунтується та тому, що згідно зі статтею 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Згідно ч. 1 ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 32 Конституції України ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Згідно положень ст. 286 ЦК України фізична особа має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при її медичному обстеженні.
Забороняється вимагати та подавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування фізичної особи.
Фізична особа зобов'язана утримуватися від поширення інформації, зазначеної у частині першій цієї статті, яка стала їй відома у зв'язку з виконанням службових обов'язків або з інших джерел.
Фізична особа може бути зобов'язана до проходження медичного огляду у випадках, встановлених законодавством. Тобто, вимога відповідача до позивача щодо надання конфіденційної інформації без її згоди була незаконною, а відтак правомірно відхилена позивачем.
Положення п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» зобов'язують, а не надають право підприємствам, установам і організаціям усувати за поданням відповідних посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби від роботи, навчання, відвідування дошкільних закладів осіб, які ухиляються від обов'язкового медичного огляду або щеплення проти інфекцій, перелік яких встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.
Враховуючи відсутність в оспорюваному наказі посилання, як на підставу його винесення, подання відповідної посадової особи державної санітарно-епідеміологічної служби про відсторонення позивача від роботи, він безумовно є безпідставним та протиправним.
Крім того, вказана норма права передбачає таку можливість щодо осіб, які ухиляються від обов'язкового медичного огляду або щеплення проти інфекцій, перелік яких встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я. При цьому, Міністерством охорони здоров'я України наразі не затверджено переліку інфекцій, ухилення від щеплення проти яких може бути підставою для відсторонення від роботи.
Так, преамбула оскаржуваного наказу відповідача від 16.12.2021, окрім наведеного вище переліку положень нормативно правових актів, не містить вказівки про певні неправомірні дії/бездіяльність власне ОСОБА_1 , а також не має чіткого визначення причин, що зумовили винесення даного наказу, надто з огляду на визначення строку його дії саме до усунення цих причин.
Враховуючи викладене, суд вважає, що вимоги позивача про визнання незаконним та скасування наказу від 16.12.2021 року N ДН-3-01/1669 про відсторонення його від роботи, як незаконного, є обґрунтованими, не спростовані ні в який спосіб відповідачем, відтак підлягають до задоволення в частині визнання наказу незаконним. Щодо скасування спірного наказу, суд вважає відмовити в задоволенні вказаної вимоги через визнання наказу таким, що втратив чинність.
При цьому суд вважає за необхідне окремо відзначити, що в умовах пандемії, викликаної в Україні захворюванням COVID-19, щеплення проти цієї хвороби є раціональним заходом стримування розповсюдження хвороби і зменшення смертності від неї. Однак, запровадження вказаного щеплення в якості обов'язкового та наступне запровадження широкого обмеження прав осіб у зв'язку із відсутністю такого щеплення має відбуватися у порядку, встановленому Конституцією та законами України. В даному випадку такий порядок дотриманий не був.
Згідно ч. 2 ст. 235 КЗпП України при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижче оплачуваної роботи, але не більш як за один рік.
Суд вважає, що з Акціонерного товариства «Українська залізниця» на користь ОСОБА_1 підлягає стягненню середній заробіток за час вимушеного прогулу при незаконному відстороненні від роботи з 16 грудня 2021 року по день, що передує дню поновлення на роботі - 28 лютого 2022 року, за наступних підстав.
Відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженому постановою КМУ від 08 лютого 1995 року № 100, середньомісячна заробітна плата обчислюється, виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата. Працівникам, які пропрацювали менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється, виходячи з виплат за фактично відпрацьований час. Виплати нараховуються шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на кількість робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на кількість відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених законодавством, - на кількість календарних днів за цей період. Якщо протягом періоду вимушеного прогулу на підприємстві було підвищено посадові оклади й тарифні ставки (у т. ч. за посадою працівника, якого було незаконно звільнено), то згідно з пунктом 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженому постановою КМУ від 08 лютого 1995 року № 100 проводиться коригування заробітної плати, включаючи премії та інші виплати, що враховуються під час обчислення середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення на коефіцієнт підвищення посадових окладів і тарифних ставок.
Довідку про середню заробітну плату №6 від 13.01.2022 видану начальником дирекції суд не приймає до уваги, так як розрахунок середньої заробітної плати обчислений шляхом ділення заробітної плати на кількість календарних днів у звітному періоді, а не на кількість фактично відпрацьованих робочих днів, що порушує Порядок обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08 лютого 1995 року № 100.
Відповідно до наданої позивачем довідки про доходи № ДН-3-11/36 від 19.04.2022, заробітна плата позивача за фактично відпрацьовані протягом двох останніх місяців робочих днів з врахуванням платежів у вигляді податку з доходів фізичних осіб (жовтень 2021 року 27 робочих днів та листопад 2021 року 22 робочих дні) складає 43075,73 грн. Отже, середньоденний заробіток позивача складає 43075,73:49 = 879,10 грн. Таким чином, заробітна плата за час вимушеною прогулу при незаконному відстороненні від роботи з 16 грудня 2021 року по 28 лютого 2021 року при п'ятиденному робочому тижні має складати 879,10 грн. за 1 робочий день х 53 дні = 46592,3 грн.
Крім того, у відповідності до вимог п.2 ч.1 ст.367 КЗпП України, суд вважає за необхідне рішення в частині присудження працівникові виплати заробітної плати, але не більше ніж за один місяць, допустити до негайного виконання.
Згідно з п. 1 ч. 3, ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Як вбачається з матеріалів справи, повноваження представника позивача адвоката Новікова О.М. підтверджуються ордером серії ВА № 1029690 від 10.02.2022, договором про надання правової допомоги від 10.02.2022. На підтвердження наданих адвокатом послуг надано додаток до договору від 10.02.2022, акт приймання передачі від 11.02.2022, квитанцію про сплату гонорару в сумі 4000 гривень. Таким чином, стягненню з відповідача на користь позивача підлягають витрати на правову допомогу в розмірі 4000 гривень.
Відповідно ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, тому з відповідача на користь позивача необхідно стягнути сплачений судовий збір.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 259, 263, 265, 273, 354 ЦПК України, суд,
Позовні вимоги ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Новіков О.М., до Акціонерного товариства «Українська залізниця» про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, зобов'язати виплатити заробітну плату за час вимушеного прогулу задовольнити частково.
Визнати незаконним наказ від 16.12.2021 №ДН-3-01/1669 виробничого підрозділу «Знам'янська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Одеська залізниця» Акціонерного товариства «Укрзалізниця» про відсторонення від роботи ОСОБА_1 з 16.12.2021 до моменту усунення причин відсторонення.
Стягнути з Акціонерного товариства «Українська залізниця» на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час незаконного відсторонення від роботи з 16 грудня 2021 року по 28 лютого 2022 року в розмірі 46592 (сорок шість тисяч п'ятсот дев'яносто дві) 73 коп., з яких відрахувати податки і інші обов'язкові платежі.
Стягнути з Акціонерного товариства «Українська залізниця» на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 1984 (одну тисячу дев'ятсот вісімдесят чотири) грн. 80 коп.
Стягнути з Акціонерного товариства «Українська залізниця» на користь ОСОБА_1 витрати на правову допомогу в розмірі 4000 (чотири тисячі) грн.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Кропивницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення в частині стягнення середнього заробітку за час незаконного відсторонення від роботи за один місяць, підлягає негайному виконанню.
Позивач - ОСОБА_1 зареєстрований по АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідач - Акціонерне товариство «Українська залізниця» місце знаходження: м. Київ вул. Єжи Гедройця, 5, код ЄДРПОУ 40075815.
Повний текст рішення складений 13.05.2022.
Суддя В.В.Український