Справа № 727/3450/22
Провадження № 3/727/1779/22
12 травня 2022 суддя Шевченківського районного суду м. Чернівці Одовічен Я.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Управління патрульної поліції в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.51 ч.1 КпАП України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої в АДРЕСА_1 , -
До Шевченківського районного суду м.Чернівці надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.51 ч.1 КпАП України.
Так, 15.04.2022 року о 18 год. 52 хв. в м.Чернівці по вул.Південно-Кільцева, 25 ОСОБА_1 вчинила дрібну крадіжку авокадо, у кількості 1 штука, на суму 22 грн. 80 коп., в магазині «СуперЕконом», чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.51 КпАП України.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.51 КпАП України не визнала. Пояснила, що зайшла до магазину з дитиною у візку. Продукти, які хотіла купити поклала на верх візка. Після чого підійшла до каси та виклала всі продукти, однак авокадо закотилося і вона його не побачила.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши письмові матеріали вказаної вище адміністративної справи, вважаю, що остання підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Так, в судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала.
При цьому, з пояснень ОСОБА_2 , який працює в магазині «СуперЕконом», на посаді охоронця, які долучені до матеріалів справи, вбачається, що правопорушення було виявлено під час перегляду відео з камер відео спостереження, однак до матеріалів справи не долучено вказане відео.
Також, в протоколі зазначено, що до протоколу долучається відео з бодікамери №470041, однак, дане відео відсутнє в матеріалах справи.
Так, статтею 251 КпАП України визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, який має відповідати вимогам, передбачених ст. 256 КпАП України.
Згідно зі ст.280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи вина дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Оскільки це має значення для повного дослідження всіх обставин по справі та для об'єктивного встановлення наявності або відсутності вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст. 51 КпАП України, то справу про адміністративне правопорушення слід направити для належного оформлення.
Керуючись ст.ст.51, 256, 278, 283 КпАП України, суд,-
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ст.51 ч.1 КпАП України повернути до Управління патрульної поліції Чернівецькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Одовічен Я.В.