Єдиний унікальний номер 725/1884/22
Номер провадження 3/725/1035/22
13.05.2022 року м.Чернівці
Суддя Першотравневого районного суду м. Чернівці Нестеренко Є.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Чернівецької митниці Держмитслужби, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Туркменістану ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Туркменістану, який не працює, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , закордонний паспорт НОМЕР_1 , виданий 23.09.2018 року, уповноваженим органом SMST, за ч. 6 cт. 481 Митного Кодексу України, -
06.04.2022 року о 17 год. 53 хв. на територію п/п «Порубне-Сірет» Чернівецької митниці заїхав автобус марки «MERCEDES BENZ», країна реєстрації Туреччина, р/н НОМЕР_2 під керуванням гр. Туреччини ОСОБА_3 . В даному транспортному засобі також прямував громадянин Туркменістану ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ), як пасажир. Пасажири слідували з Туреччини до України в приватних справах.
Під час здійснення митних формальностей, згідно інформації, яка міститься в програмно інформаційному комплексі „Облік транспортних засобів в пунктах пропуску для автомобільного сполучення" ЕАІС ДМСУ було встановлено, що гр. Туркменістану ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) 23.09.2018 p. ввіз на митну територію України транспортний засіб країна реєстрації PL, р/н НОМЕР_3 , VIN код НОМЕР_4 через пункт пропуску «Крупянськ» Харківської митниці ДФС в режимі тимчасового ввезення в термін до 1 року.
Відповідно до ст. 380 Митного кодексу України, тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов'язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.
Транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від подання документів, що видаються державними органами, уповноваженими здійснювати види контролю, зазначені у статті 319 МК України.
Станом на 06.04.2022 року, гр. Туркменістану ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) вищевказаний транспортний засіб за межі митної території України не вивіз, відповідних документів, що підтверджують факт аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, визначених статтею 460 Митного кодексу України, зазначеною особою подано не було.
Таким чином, враховуючи вимоги Митного кодексу України та ЗУ №№2612-УШ від 08.11.2018 року, 2725-УШ від 16.05.2019 року, щодо змін до Митного кодексу України громадянин Туркменістану ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) перевищив встановлений відповідно до ст. 380 Митного кодексу України строк перебування автомобіля країна реєстрації PL, р/н НОМЕР_3 , VIN код НОМЕР_4 , у митному режимі тимчасового ввезення на митній території України більше ніж тридцять діб, вчинив порушення митних правил, та скоїв правопорушення передбачене частиною 6 статті 481 Митного кодексу України.
В судове засідання громадянин Туркменістану ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ), не з'явився, не зважаючи на те, що належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи, про причини своєї неявки суд не повідомив.
Згідно ч. 4 ст. 526 МК України, справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
Так, будучи повідомленим про час та місце розгляду справи ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) не звертався до суду з відповідним клопотанням про перенесення розгляду справи, у зв'язку з чим, можливо розглянути справу за відсутності особи щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.6 ст.481 МК України відповідальність особи настає за перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.
Частиною 1 статті 380 МК України передбачено, що «Тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов'язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом».
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що 23.09.2018 року громадянин Туркменістану ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) ввіз на митну територію України автомобіль марки «Daewoo Lanos» країна реєстрації PL, р/н НОМЕР_3 , VIN код НОМЕР_4 , в режимі тимчасового ввезення в термін до 1 року з метою особистого користування, однак станом на 06.04.2022 року тобто протягом 30-ти днів з моменту набрання чинності ч.6 ст.481 МК України, не вивіз його за межі території України, чим перевищив строк тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування більше ніж на тридцять діб.
Отже, в діях ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) наявний склад правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України, оскільки його вина доводиться дослідженими та проаналізованими доказами по справі, а саме: протоколом про порушення митних правил, протоколом опитування, іншими матеріалами справи.
Санкція ч. 6 ст. 481 МК України передбачає адміністративне стягнення у вигляді накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.
Враховуючи всі обставини справи, спосіб вчинення правопорушення, тривалість правопорушення, а також особу порушника, суд вважає, що на правопорушника слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При накладенні адміністративного стягнення враховується особа порушника, ступінь його вини, характер та спосіб вчиненого правопорушення.
Обставин, які б пом'якшували або обтяжували відповідальність правопорушника за вчинення вказаного адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст.ст. 34, 35 КУпАП судом не встановлено.
На пiдставi ч. 6 ст.481 та керуючись ст.ст. 525 - 529 Митного Кодексу України, ст.288 КУпАП, -
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), громадянина Туркменістану, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст.481 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170000( сто сімдесят тисяч) гривень 00 копійок на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) на користь держави судовий збір у сумі 496 грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького Апеляційного суду через Першотравневий районний суд м. Чернівці протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці Є. В. Нестеренко