Справа№718/781/22
Провадження№3/718/390/22
16.05.2022 року м.Кіцмань
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Скорейко В.В розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з ВП № 2 (м. Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 24.04.2022 року близько 16 год 00 хв. в с. Глиниця Чернівецького району по вул. Головній керував транспортним засобом Мерседес, державний номерний знак НОМЕР_1 , у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння у встановленому законом порядку зі згоди водія проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою алкотестера, результат огляду - 1,74 промілє, чим порушив вимоги п. 2.9А Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Його інтереси представляв адвокат Соник В.В. на підставі ордеру, який 16.05.2022р. подав письмове заперечення на протокол про адміністративне правопорушення, в якому вважає його необґрунтованим та недопустимим доказом вини ОСОБА_1 через відсутність безперервності наданого поліцейськими відеозапису та наявність ознак його монтажу, недоведення факту керування ним транспортним засобом, нероз'яснення прав поліцейськими, невручення ОСОБА_2 копії акту огляду на стан сп'яніння, відсутності в останнього ознак сп'яніння, здійснення огляду за допомогою алкотестера поза межами повіреного періоду, не відсторонення ОСОБА_1 від керування транспортним засобом, відсутність герметичного упакування мундштука перед початком огляду.
Також адвокат Соник В.В. 16.05.2022р. подав клопотання про розгляд справи без його участі та участі ОСОБА_1 ..
Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їхній сукупності, дійшов наступних висновків.
Згідно із ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, вина діяльність чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління.
Частина 1 статті 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння, а так само відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного або іншого сп'ягніння.
Із пункту 2.9А Правил дорожнього руху України слідує, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст. 245 КУпАП).
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
В ході судового розгляду судом встановлено, що на порушення п.2.9А ПДР України водій ОСОБА_1 24.04.2022 року близько 16 год 00 хв. в с. Глиниця Чернівецького району по вул. Головній керував транспортним засобом Мерседес, державний номерний знак НОМЕР_1 , у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння у встановленому законом порядку зі згоди водія проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою алкотестера, результат огляду - 1,74 промілє.
Ця обставина підтверджується дослідженими судом доказами у справі про адміністративне правопорушення, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 041849, який підписний водієм ОСОБА_1 без застережень, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння, роздруківкою результату огляду на алкотестері Драгер Алкотест 6810, відповідно до яких результат тесту склав 1.74 промілє.
Проходження водієм ОСОБА_1 огляду на стан алкогольного сп'яніння, факт керування, підтвердження вживання алкоголю, зафіксовані на відеозапис - 0-02-0а-30111.
Факт керування автомобілем водієм ОСОБА_1 також підтверджується постановою серії БАБ № 880189.
Аналізуючи докази у справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, доведена повністю, оскільки останній, керуючи транспортним засобом, порушив вимоги п.2.9А Правил дорожнього руху, оскільки керував транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння. Вказані захисником недоліки не утворюють істотного порушення норм матеріального чи процесуального права.
Окрім того, Постановою Кабінету Міністрів України № 412 від 05.04.2022р. установлено, що позитивні результати періодичної, позачергової повірки та повірки після ремонту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, засвідчені відбитком повірочного тавра на таких засобах чи записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлені свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, строк дії яких закінчився у період воєнного і надзвичайного стану та протягом місяця після його припинення чи скасування, чинні на період воєнного і надзвичайного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування на всій території України або в окремих її місцевостях.
Тому проведення огляду водія ОСОБА_1 газоаналізатором Драгер Алкотест 6810 ARBH - 0554 24.04.2022р. після закінчення терміну дійсності його калібрування 12.04.2022р. не утворює будь-якого порушення, а результат тесту № 431 є допустимим доказом у цій справі.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень в майбутньому, необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу з позбавлення пра ва керування транспортними засобами на строк 1 рік.
Відповідно до положень ст. 321 КУпАП водії вважаються позбавленими спеціального права з дня винесення постанови про позбавлення такого права.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом
Керуючисьст.ст. 9, 27, 33, 40-1, 130, 245, 283-285 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Вважати ОСОБА_1 позбавленим права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік з дня винесення постанови про позбавлення такого права.
Стягнути з ОСОБА_1 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 коп. судового збору в дохід держави.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд.
Суддя Кіцманського
районного суду Василь Скорейко