Справа №: 343/728/22
Провадження №: 2-а/0343/20/22
13 травня 2022 року м. Долина
Суддя Долинського районного суду Івано-Франківської області Тураш В. А., розглянувши матеріали справи за позовною заявою ОСОБА_1 до поліцейського ВРПП відділення поліції №1 м.Долина Калуського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області Глушка Тараса Івановича , Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області про скасування постанови серії ГАБІ №742030 від 02.05.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності,-
Позивач ОСОБА_1 , 12.05.2022 звернувся в Долинський районний суд з адміністративним позовом до поліцейського ВРПП відділення поліції №1 м.Долина Калуського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області Глушка Тараса Івановича, Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області про скасування постанови серії ГАБІ №742030 від 02.05.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно вимог адміністративного позову, позивач просить:
визнати недійсною та скасувати постанову серії ГАБІ №742030 від 02.05.2022, винесену поліцейським ВРПП відділення поліції №1 м.Долина Калуського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області Т.Глушком про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.183 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 3400,00грн., за відсутності події та складу адміністративного правопорушення, а справу про адміністративне правопорушення закрити.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що адміністративний позов ОСОБА_1 до поліцейського ВРПП відділення поліції №1 м.Долина Калуського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області Глушка Тараса Івановича,Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області про скасування постанови серії ГАБІ №742030 від 02.05.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності, не відповідає вимогам ст.160,161 КАС України, а тому його слід залишити без руху, надавши позивачу термін для усунення недоліків, виходячи із наступного:
Відповідно до вимог п.4. ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються : зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
В порушення зазначеного положення, позивачем ОСОБА_1 , при поданні адміністративного позову до двох відповідачів не вказаний зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
У відповідності до вимог п. 8 ч. 5 ст. 160, ч.4 ст.161 КАС України, в позовній заяві зазначається перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
При цьому, ч.2 с. 94 КАС України визначено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення
спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Ч.ч. 4,5 ст. 94 КАС України встановлено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Всупереч наведеним положенням позивачем в адміністративному позові не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, позивачем не завірені належним чином копії документів наданих до позову.
Ч.3 ст. 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Велика Палата Верховного Суду у Постанові від 18.04.2020 року № 543/775/17 (№ 11-1287апп18) , вказала, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.
У справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. З огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення, за подання позовної заяви підлягає сплаті судовий збір, який складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб».
Правова позиція Великої Палати Верховного Суду є обов'язковою для врахування судами в силу ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет Українина 2022 рік» встановлено, що з 01.01.2022 прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 2481 грн.
Отже, судовий збір за подання до суду позовної заяви про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення складає 0, 2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496 грн. 20 коп.
Таким чином, ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір у розмірі 496 грн. 20 коп. за подання позовної заяви про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Крім того, в порушення вимог п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України в адміністративному позові відповідачем зазначено поліцейського ВРПП відділення поліції №1 м.Долина Калуського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області Глушка Тараса Івановича, який не є юридичною особою.
Згідно з правовою позицією, викладеною у постанові КАС ВС від 26.12.2019 у справі № 724/716/16-а, відповідачем у справах про оскарження постанов у справах про адміністративні правопорушення, які розглядаються судом в порядку, визначеному КАС України, є саме орган державної влади - суб'єкт владних повноважень, а не особа, яка перебуває з цим органом у трудових відносинах та від його імені здійснює розгляд справ про адміністративні правопорушення та накладає адміністративні стягнення.
Відповідно до ст. 222 КУпАП, органи Національної поліції розглядають, зокрема, справи про такі адміністративні правопорушення: зокрема, за ст. 183 КУпАП. Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.
Отже, працівники органів і підрозділів Національної поліції (поліцейські) при розгляді справи про адміністративне правопорушення діють від імені органів Національної поліції.
Тому, належним відповідачем як суб'єктом владних повноважень у адміністративній справі щодо оскарження рішень (дій чи бездіяльності) у справі про накладення адміністративного
стягнення по справі про адміністративне правопорушення передбачене ст. 183 КУпАП, повинен бути відповідний орган Національної поліції.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстав несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи наведене, адміністративний позов ОСОБА_1 до поліцейського ВРПП відділення поліції №1 м.Долина Калуського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області Глушка Тараса Івановича , Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області про скасування постанови серії ГАБІ №742030 від 02.05.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності, слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вищеназваних недоліків, в який:
зазначити зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до адміністративного позову, завірити належним чином копії документів наданих до позову, зазначити належного відповідача та сплати судовий збір в сумі 496 грн. 20 коп. за такими реквізитами: Отримувач коштів ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ м.Долина/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37951998; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - UA508999980313171206000009610; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Долинський районний суд Івано-Франківської області(назва суду, де розглядається справа).
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до поліцейського ВРПП відділення поліції №1 м.Долина Калуського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області Глушка Тараса Івановича , Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області про скасування постанови серії ГАБІ №742030 від 02.05.2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків адміністративного позову - десять днів з дня отримання копії ухвали про залишення адміністративного позову без руху.
Роз'яснити при цьому позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали в зазначений строк, адміністративний позов буде йому повернуто.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Суддя Долинського районного суду В. А. Тураш