Постанова від 12.05.2022 по справі 158/734/22

Справа № 158/734/22

Провадження № 3/0158/212/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 травня 2022 року м. Ківерці

Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Сіліч Ю.Л., розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, українки, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючої,

за ч. 1 ст. 187 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ

07.03.2022 року, 04.04.2022 року та 02.05.2022 року ОСОБА_1 , будучи особою, відносно якої згідно ухвали Ківерцівського районного суду Волинської області від 10.02.2022 року, встановлено адміністративний нагляд, в тому числі з обмеженням з'являтися на реєстрацію у ВП № 1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області один раз на місяць з 09 год. до 18 год., не з'явилася на реєстрацію без поважних на те причин.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась. До суду подала заяву, згідно якої вину у вчинених правопорушеннях визнає та просить проводити розгляд справи у її відсутності.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, виходячи з наступного.

Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст. 245 КУпАП, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.

Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, полягає у порушенні правил адміністративного нагляду особами щодо яких встановлено такий нагляд, в тому числі неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.

Згідно з вимогами ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП підтверджується дослідженими доказами у справі, що ретельно перевірені та оцінені судом з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, достатності кожен окремо та у взаємозв'язку для ухвалення даного рішення.

Зокрема, згідно ухвали Ківерцівського районного суду Волинської області від 10.02.2022 року відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд з наступними обмеженнями: реєстрація у ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області один раз на місяць з 09 год. по 18 год.; заборона з'являтися в закладах громадського харчування, які здійснюють продаж спиртних напоїв на розлив; заборона виїзду за межі району по особистих справах без відому та дозволу Національної Поліції.

Відповідно до наявного в матеріалах справи реєстраційного листка на ОСОБА_1 , останній встановлено дату і час для реєстрації, а саме перший понеділок місяця. 07.03.2022 року, 04.04.2022 року та 02.05.2022 року ОСОБА_1 не з'явилась на реєстрацію у ВП № 1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області.

Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки у відповідності до ст. ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.

Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

З врахуванням характеру вчиненого адміністративного правопорушення, особи правопорушника, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, вважаю за необхідне стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави.

У матеріалах справи відсутні будь-які дані про те, що ОСОБА_1 звільнена від сплати судового збору.

Керуючись ст. ст. 33, 283, 384 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП та, на підставі ст. 36 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 3 (трьох) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що у гривневому еквіваленті становить 51 (п'ятдесят одну) грн.

На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) грн. 20 коп.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.

Суддя Ківерцівського районного суду Ю.Л. Сіліч