Провадження № 1-кс/742/355/22
Єдиний унікальний № 742/914/22
11 травня 2022 року м.Прилуки
Слідчий суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань - ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділення розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи, СВ Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Прилуцької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні №12022270330000354 від 09.05.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України, -
Слідчий відділення розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СВ Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим прокурором Прилуцької окружної прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту на автомобіль марки «Jeep Compass», д.н.з. НОМЕР_1 , який належить на праві власності ОСОБА_5 , мешканцю АДРЕСА_1 , шляхом позбавлення права відчуження, розпоряджання та користування вказаним майном, у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12022270330000354 від 09.05.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України.
Своє клопотання мотивує тим, що 08.05.2022 року, близько 14 год. 40 хв., ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканка АДРЕСА_2 , керуючи автомобілем марки «ВАЗ 21101», д.н.з. НОМЕР_2 , рухаючись проїзною частино автодороги Т-2530 від с. Івківці в бік смт Ладан Прилуцького району Чернігівської області, за 450 м. до перехрестя з дорогою до с. Красляни, не впоралась з керуванням автомобілем, виїхала на смугу зустрічного руху, де допустила зіткнення з автомобілем марки «Jeep Compass», д.н.з. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканки АДРЕСА_3 , яка рухалась в попутному напрямку та здійснювала маневр обгону. Під час ДТП ОСОБА_7 , ОСОБА_6 та пасажирка автомобіля «Jeep Compass» ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , отримали тілесні ушкодження.
Під час проведення огляду місця ДТП було проведено огляд транспортних засобів учасників ДТП, а саме автомобіля марки «ВАЗ 21101», д.н.з. НОМЕР_2 , та автомобіля марки «Jeep Compass», д.н.з. НОМЕР_1 . По закінченні проведення огляду транспортні засоби було вилучено працівниками поліції та поміщено на майданчик №1 Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області за адресою: вул.Котляревського, буд 66, м.Прилуки, Чернігівська область. В подальшому зазначениі транспортні засоби було визнано речовими доказами по даному кримінальному провадженню.
Згідно свідоцтва про реєстрацію автомобіля марки «Jeep Compass», д.н.з. НОМЕР_1 , його власником є ОСОБА_5 , мешканець АДРЕСА_4 .
Зважаючи на вищевикладене та приймаючи до уваги, що для об'єктивного встановлення всіх обставин кримінального правопорушення необхідно провести ряд експертиз з транспортним засобом учасника ДТП, а саме автомобілем марки «Jeep Compass», д.н.з. НОМЕР_1 , що має суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та зважаючи на можливість приховування чи знищення вказаного транспортного засобу, слідів кримінального правопорушення які збереглися на транспортному засобі, який є речовим доказом у кримінальному провадженні, з метою швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального провадження і судового розгляду, а також збирання доказів, слідчим було подане клопотання про арешт майна.
В судове засідання прокурор та слідчий не з'явилися, хоча були належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення судового засідання, проте останній подав до суду заяву, згідно з якою просив провести розгляд клопотання без його участі (а.п.3).
Власник майна до суду не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання.
Дослідивши матеріали додані до клопотання та матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СВ Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022270330000354 від 09.05.2021 року за фактом дорожньо-транспортної пригоди, що трапилася 08.05.2022 року, близько 14 год. 40 хв., а саме: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканка АДРЕСА_2 , керуючи автомобілем марки «ВАЗ 21101», д.н.з. НОМЕР_2 , рухаючись проїзною частино автодороги Т-2530 від с. Івківці в бік смт Ладан Прилуцького району Чернігівської області, за 450 м. до перехрестя з дорогою до с. Красляни, не впоралась з керуванням автомобілем, виїхала на смугу зустрічного руху, де допустила зіткнення з автомобілем марки «Jeep Compass», д.н.з. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканки АДРЕСА_3 , яка рухалась в попутному напрямку та здійснювала маневр обгону. Під час ДТП ОСОБА_7 , ОСОБА_6 та пасажирка автомобіля «Jeep Compass» ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , отримали тілесні ушкодження (а.п.4).
Під час проведення огляду місця ДТП було проведено огляд транспортних засобів учасників ДТП, а саме автомобіля марки «ВАЗ 21101», д.н.з. НОМЕР_2 , та автомобіля марки «Jeep Compass», д.н.з. НОМЕР_1 . По закінченні проведення огляду транспортні засоби було вилучено працівниками поліції та поміщено на майданчик №1 Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області за адресою: вул.Котляревського, буд 66, м.Прилуки, Чернігівська область. В подальшому зазначениі транспортні засоби було визнано речовими доказами по даному кримінальному провадженню (а.п. 12).
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
При цьому, згідно з абз.2 ч.1 ст.170 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення; 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно з ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям зазначеним у статті 98 КПК України (Речові докази).
Відповідно до ч.1 ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Зважаючи на вищевикладене та приймаючи до уваги, що для об'єктивного встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, а також збереження вилученого майна, що має суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а також зважаючи на можливість приховування чи знищення вилученого майна, яке є речовим доказом у кримінальному провадженні, з метою швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального провадження і судового розгляду, а також збирання доказів, клопотання слідчого про накладення арешту на автомобіль марки «Jeep Compass», д.н.з. НОМЕР_1 , беззаперечно підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.98, 131, 132, 170-173, 309, 369-372, 376, 395 КПК України, слідчий суддя
Клопотання слідчого відділення розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СВ Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області лейтенант поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Прилуцької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні №12022270330000354 від 09.05.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України, - задовольнити.
Накласти арешт на автомобіль марки «Jeep Compass», д.н.з. НОМЕР_1 , який належить на праві власності ОСОБА_5 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , шляхом позбавлення права відчуження, розпоряджання та користування вказаним майном.
Місцем зберігання речового доказу визначити територію майданчика №1 Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області за адресою: вул.Котляревського, буд.66, м.Прилуки, Чернігівська область.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Арешт може бути скасовано відповідно до ст.174 КПК України.
Ухвала слідчого судді про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду протягом 5 днів з дня отримання її копії.
Слідчий суддя Анна КОРОТКА