Справа № 676/228/22
Провадження № 1-в/676/14/22
Іменем України
02 травня 2022 року м. Кам'янець-Подільський
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області в складі: головуючого судді ОСОБА_1 , поліцейського ОСОБА_2 , судимого ОСОБА_3 , при секретарі судового засідання ОСОБА_4 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали за поданням начальника Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області про встановлення адміністративного нагляду щодо: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, судимого Кам'янець-Подільським міськрайонним судом Хмельницької області 02 листопада 2018 року за ч.2 ст. 185, ч.1 ст. 296, ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 185 КК України, на підставі ч.1 ст. 70 КК України до 2-х років 6-ти місяців позбавлення волі, -
До суду звернувся начальник Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області з поданням про встановлення адміністративного нагляду судимому ОСОБА_3 . В обґрунтування подання зазначається, що 29 травня 2020 року ОСОБА_3 звільнившись з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, вчиняє адміністративні правопорушення.
У суді представник поліції ОСОБА_2 подання підтримав.
ОСОБА_3 просив відмовити у встановленні адміністративного нагляду мотивуючи тим, що був притягнутий до адміністративної відповідальності лише один раз за керування автомобілем в стані алкогольного сп'яніння, будь-яких інших правопорушень не вчиняв, громадський порядок і права інших громадян не порушував.
Суд, заслухавши учасників, вивчивши матеріали справи, вважає, що у задоволенні подання слід відмовити виходячи з наступного.
Так, згідно п. “в” ст.3 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільнених з місць позбавлення волі”, нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення. Згідно ст.2 згаданого Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів особами, звільненими з місць позбавлення волі і здійснення виховного впливу на них. Законом передбачені суттєві обмеження прав і свобод піднаглядних (ст.ст.9,10) за невиконання яких передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність (ст.187 КУпАП та ст.395 КК України). Отже адміністративний нагляд передбачає суттєве втручання у права і свободи особи, а тому для його встановлення повинні бути всі правові підстави передбачені законом. Вивченням особи ОСОБА_3 та матеріалів подання встановлено, що він має судимості за умисні злочини, проте порушень громадського порядку не вчиняє, права інших громадян не порушує, його дії не свідчать про загрозу для суспільства, а правопорушення за яке він був визнаний винним не є достатнім для встановлення адміністративного нагляду та обмеження його прав і свобод.
Так, додані документи свідчать, що ОСОБА_3 29 березня 2021 року Кам'янець-Подільським міськрайонним судом Хмельницької області був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП. Отже, ОСОБА_3 не вчиняє адміністративних правопорушень проти громадського порядку, а тому суд вважає, що відсутні підстави для встановлення йому адміністративного нагляду.
На підставі вище викладеного, керуючись ст. 3 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільнених з місць позбавлення волі” , -
Відмовити у задоволенні подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю та жителю АДРЕСА_1 .
Копію постанови надіслати до Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду упродовж 15 діб через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд.
Суддя
Кам'янець-Подільського міськрайонного суду ОСОБА_1