Постанова від 10.05.2022 по справі 719/134/22

Єдиний унікальний номер 719/134/22

Номер провадження 3/719/37/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 травня 2022 року м. Новодністровськ

Суддя Новодністровського міського суду Чернівецької області Цицак В.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції № 1 (м. Сокиряни) Дністровського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого на посаді головного спеціаліста з інформаційних технологій, одруженого, на утриманні двоє дітей, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 27.04.2022 року о 23 год. 10 хв. в м. Новодністровськ, мікрорайон «Діброва», буд. 15, керував транспортним засобом марки «Daewoo Sens», державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з ротової порожнини, вираженим тремтінням пальців рук, зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя; від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився, чим порушив п. 2.5. Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001р., із змінами та доповненнями, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, визнав та пояснив, що дійсно 27 квітня 2022р. близько 23 год. керував транспортним засобом «Daewoo Sens» після того як близько 19 год. в цей же день випив 100г коньяку. Пояснив, що сів за кермо автомобіля, оскільки виникла необхідність завести дружину до лікарні, бо в останньої була нудота та високий тиск, а додзвонитись на швидку допомогу не мав можливості із технічних причин. Зауважив, що дійсно через вищезазначені сімейні обставини відмовився від проходження медичного огляду, однак готовий був пройти огляд на місці події, проте такий поліцейським не пропонувався.

Поліцейський СРПП ВП № 1 (м.Сокиряни) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області, старший сержант поліції Герасимчук Р.В. в судовому засіданні показав, що вкінці квітня 2022 року під час патрулювання вулиць м. Новодністровськ, Чернівецької області, у комендантський час виявив як від кафе від'їжджає автомобіль «Daewoo Sens», за кермом якого перебував ОСОБА_1 . Зазначив, що після зупинки у водія було виявлено явні ознаками алкогольного сп'яніння та останній не заперечував вживання в цей день алкоголю через раніше виниклу суперечку із дружиною. Вказав, що ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на «Драгері» на місці події або ж прослідувати у Сокирянську ЦРЛ для медичного огляду, однак порушник від проходження огляду у встановленому законодавством порядку відмовився, що було зафіксовано на боді-камеру без залучення свідків.

Відповідно до п.п. 2, 3 розділу 1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України № 1452/735 від 09.11.2015р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11.11.2015р. за № 1413/27858 (надалі - Інструкція № 1452/735), огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Згідно п. 1.10. Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001р., із змінами та доповненнями, транспортним засобом є пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів; водій - особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі.

Відповідно до ч.ч. 1-3, 6 ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 7 розділу 1, п. 2 розділу ІІ Інструкції № 1452/735 та п. 4, 6 розділу Х Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1395 від 07.11.2015р., зареєстрованої Міністерством юстиції України 10.11.2015р. за № 1408/27853 (надалі - Інструкція № 1395), огляд на стан алкогольного сп'яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання. Огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Наявні матеріали відеозапису долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я). У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський із застосуванням технічних засобів відеозапису (а в разі неможливості застосування таких засобів у присутності двох свідків) складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Аналогічні положення закріплені також у п. 3-6, 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 17.12.2008р. (надалі - Порядок).

Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, з врахуванням пояснень останнього підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 454424/914 від 27.04.2022р.; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, який містить відмітку про відмову від проходження огляду; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яке містить відмітку про відмову; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 27.04.2022р., згідно яких останній підтвердив, що керував транспортним засобом після вживання алкогольного напою та відмовився від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння; відеозаписом події на диску DVD-R Verbatim 4.7Gb/16х/120min, згідно якого водію пропонувалось пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння як на місці зупинки за допомогою приладу «Драгер», так і в медичному закладі, проте останній від огляду відмовився без пояснень причини такої відмови.

При цьому, долучений до матеріалів справи відеозапис події спростовує пояснення ОСОБА_1 щодо порушення поліцейським процедури проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, а такі пояснення правопорушника суд розцінює як спосіб захисту останнього з метою уникнення відповідальності за вчинене.

За таких обставин, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, у зв'язку з чим за скоєне він повинен нести відповідальність.

Згідно довідки ВП № 1 (м.Сокиряни) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області № 1988123\44\01-22 від 28.04.2022р. ОСОБА_1 відповідно до ІТС «Інформаційний портал Національної поліції України» отримав посвідчення водія серії НОМЕР_2 , яке вилучено під час складання адміністративних матеріалів.

Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність винного, не встановлено. Майнова шкода, вчиненим адміністративним правопорушенням, не заподіяна.

Згідно довідки ВП № 1 (м.Сокиряни) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області № 1988123\44\01-22 від 28.04.2022р. ОСОБА_1 протягом 2021-2022 років до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП не притягувався.

Враховуючи вищенаведене, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, його поведінку до та після вчинення адміністративного правопорушення, обставини вчинення правопорушення, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, відсутність майнової шкоди, вважаю, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу із позбавленням права керування транспортними засобами в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для виправлення та попередження вчинення ним нових правопорушень.

На підставі ч. 1 ст. 130 КУпАП, керуючись ст. ст. 27, 30, 33-35, 38, 40-1, 221, 276, 277, 280, 283-285, 294, 298-300, 303, 307-308, 317, 321 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_3 , виданий Сокирянським РВ УМВС України в Чернівецькій області 10.06.2006р.) винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000, 00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок), на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_3 , виданий Сокирянським РВ УМВС України в Чернівецькій області 10.06.2006р.) судовий збір у розмірі 0, 2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 496, 20 грн. (чотириста дев'яносто шість гривень 20 копійок), на користь держави.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Новодністровський міський суд Чернівецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП.

Строк звернення постанови про накладення адміністративного стягнення до виконання - протягом трьох місяців з дня винесення такої постанови. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.

Суддя: