Ухвала від 11.05.2022 по справі 718/898/22

Справа №718/898/22

Провадження №1-кс/718/86/22

УХВАЛА

11.05.2022 року м.Кіцмань Чернівецька область

Слідчий суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області ОСОБА_1 , вивчивши матеріали скарги ОСОБА_2 на часткову відмову в задоволенні клопотання , -

ВСТАНОВИВ:

11.05.2022 року до суду надійшла скарга на часткову відмову в задоволенні клопотання від 14.04.2022 про відновлення втрачених відеоматеріалів з серверу камер спостереження із вилученням серверу для відновлення доказів скоєння кримінального правопорушення.

Дослідивши подану скаргу та додані до неї матеріали, слідчий суддя дійшов таких висновків.

Відповідно до ст.303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені, рішення слідчого про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій - особою, якій відмовлено у задоволення клопотання, її представником чи законним представником, захисником.

За загальним правилом скарга складається в письмовій формі. Будь-яких спеціальних вимог до її форми та змісту не передбачено законом. Проте, скарга повинна містити назву судового органу, до якого вона адресована, на чиї рішення, дії чи бездіяльність скарга подається, та бути підписана скаржником.

Реалізуючи гарантії щодо свободи у використані своїх прав у межах та у спосіб встановлений КПК України, заявник зобов'язаний підтвердити своє виявлення, зокрема проставити підпис під обставинами та вимогами зазначеними у скарзі, що є загальновизнаним атрибутом, який встановлює певний взаємозв'язок та стверджує наміри зазначені у поданому документі.

Проте, дана скарга не підписана скаржником, що підтверджено Актом від 11.05.2022 року складеним комісією суду, відповідно до якого - під час прийняття та реєстрації скарги ОСОБА_2 виявлено відсутність підпису .

Відповідно до ч. 2 ст. 304 КПК України слідчий суддя повертає скаргу у разі, якщо скаргу подано особою, яка не має права подавати скаргу.

Зважаючи на те, що встановити особу, яка звернулася зі скаргою неможливо, оскільки скарга не підписана, що свідчить про не підтвердження волевиявлення особи на її підписання, залишення скарги без руху для усунення недоліків главою 26 КПК України не передбачено, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність повернення скарги.

Одночасно скаржнику роз'яснюються вимоги ч.7 ст.304 КПК України, відповідно до якої повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому КПК України.

Керуючись ст. 303, 304, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Скаргу ОСОБА_2 на часткову відмову в задоволенні клопотання - повернути особі, яка її подала.

Повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.

Копію ухвали направити особі, яка її направила разом зі скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Чернівецького апеляційного суду протягом п'яти днів з дня отримання її копії.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
104249390
Наступний документ
104249392
Інформація про рішення:
№ рішення: 104249391
№ справи: 718/898/22
Дата рішення: 11.05.2022
Дата публікації: 23.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Кіцманський районний суд Чернівецької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування; бездіяльність слідчого, прокурора