Справа№718/843/22
Провадження№3/718/421/22
10.05.2022 року м.Кіцмань
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від ВП №2 (м.Кіцмань) ГУНП в Чернівецькій області, щодо:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця за національністю, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого, за ч. 1 ст. 187 КУпАП,-
Так, згідно наданого суду протоколу про адміністративне правопорушення від 29.04.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи під дією адміністративного нагляду, після звільнення із місць відбування покарання особи, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, 18.04.2022 не з'явився на реєстрацію до ВП №2 (м.Кіцмань), чим порушив одне із обмежень встановлених постановою Сокирянського районного суду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав частково. Вказав на те, що дійсно на реєстрацію до ВП в м.Кіцмань не з'явився, оскільки не знав про встановлені щодо нього обмеження, під час розгляду справи про встановлення йому адміністративного нагляду в Сокирянському районному суді присутній не був, копію постанови йому не вручали. 15.04.2022 його звільнили з Сокирянської виправної колонії, при звільненні повідомили усно, щоб він знаходився за місцем проживання АДРЕСА_1 та очікував на прихід працівника поліції, який роз'яснити порядок виконання адміністративного нагляду. Вперше працівник поліції прибув 29.04.2022 та одразу склав на нього 11 адміністративних протоколів за ст. 178 ч.1 КУпАП, з чим він не погоджується. Крім того, пояснив, що зараз він знаходиться в пошуках роботу, відвідує різні установи , замовляє довідки , в нічний час доби місце проживання не покидає.
Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази, які б підтверджували вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КпАП України.
Крім викладеного, за змістом ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, який відповідно дост. 251 КУпАП є одним з основних джерел доказів, має містити, зокрема місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В матеріалах адміністративної справи наявні пояснення від імені ОСОБА_1 про те, що він перебуває в пошуках роботи, копія довідки №04409 про звільнення ОСОБА_1 з ДУ «Сокирянська виправна колонія №67» - 15.04.2022 по відбуттю строку покарання і прямує до місця проживання АДРЕСА_1 , інших об'єктивних доказів вини ОСОБА_1 матеріали справи не містять.
Разом з тим, до протоколу долучено нечитабельну копію постанови Сокирянського районного суду Чернівецької області від 28 січня 2022 про встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_1 . При цьому резолютивну частину судового рішення прочитати чи розібрати текст неможливо. А відтак встановити чи дійсно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд, які обмеження та обов'язки покладено на засудженого, суд не має можливості. У вступній частині постанови суду відсутні відомості про присутність ОСОБА_1 в судовому засіданні під час розгляду справи. Не містять і матеріали справи даних про те, що ОСОБА_1 вручалась копія зазначеної постанови суду.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку , що працівником поліції не доведено обов'язку у ОСОБА_1 з'являтись на реєстрацію до ВП №2 (м.Кіцмань) саме 18.04.2022.
Суд не вправі самостійно збирати докази на підтвердження винуватості особи чи змінювати на шкоду особі фабулу, викладену у протоколі про адміністративне правопорушення, яка, по суті, становить виклад обвинувачення у вчиненні певного правопорушення, винуватість у скоєнні якого певною особою має доводитися в суді. Адже діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція).
Відповідно дост.62 Конституції України, яка є нормою прямої дії, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, на підставі чого суддя приходить до висновку про недоведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 247 ч. 1 п 1 КпАП України провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин як відсутність складу адміністративного правопорушення.
З урахуванням вище наведеного, суддя дійшов обґрунтованого висновку, що провадження по справі підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.62 Конституції України, ст. ст. 247, 278, 277 КпАП України, - судя, -
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КпАП України, закрити відповідно до ч.1 п.1 ст. 247 КпАП України, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області.
Суддя: О.І. Мінів