Справа № 710/528/22
Провадження № 3/710/532/22
11.05.2022 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного ВП ГУНП в Черкаській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя та зареєстрованого АДРЕСА_1 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності суду не відомі, за ч. 2 ст. 187 КУпАП,
05.05.2022 до суду надійшли адміністративні матеріали за №710/528/22 провадження №3/710/532/22, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП.
05.05.2022 до суду надійшли адміністративні матеріали за №710/529/22 провадження №3/710/533/22, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП.
05.05.2022 до суду надійшли адміністративні матеріали за №710/530/22 провадження №3/710/534/22, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП.
05.05.2022 до суду надійшли адміністративні матеріали за №710/531/22 провадження №3/710/535/22, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП.
Відповідно до протоколів про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , якому 10.02.2022 постановою Шполянського районного суду Черкаської області було встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік із зобов'язанням з'являтися на реєстрацію до ВПД № 2 Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області 1 і 3 суботу кожного місяця, порушив умови адміністративного нагляду, зокрема:
19.02.2022 не з'явився на реєстрацію до уповноваженого органу;
02.04.2022 не з'явився на реєстрацію до уповноваженого органу;
05.03.2022 не з'явився на реєстрацію до уповноваженого органу;
19.03.2022 не з'явився на реєстрацію до уповноваженого органу.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, причини неявки не повідомив
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст. 248 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Відповідно до положень п.4 ч.3 ст.129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а тому покладення на суду обов'язків ініціювати збір доказів щодо доказу вини правопорушника суперечить принципам об'єктивності та неупередженості суду при розгляді справи.
Згідно з ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
У статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.
Крім того, у пункті 26 рішення Європейського суду з прав людини від 15 травня 2008 року у справі «Надточій проти України» (заява №7460/03) зазначено, що принцип рівності сторін - один із складників ширшої концепції справедливого судового розгляду - передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Оскільки адміністративний протокол неможливо розглянути без участі особи, щодо якого складено матеріали про адміністративне правопорушення, так як це суперечитиме засаді рівності та позбавить правопорушника можливості реалізувати свої права, передбачені ст.268 КУпАП, суд вважає за необхідне застосувати до привід до понятих та свідка, які вказані в протоколі про адміністративне правопорушення, виконання якого покласти на Відділ поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного ВП ГУНП в Черкаській області.
Керуючись ст.ст. 245, 248, 268 КУпАП, суддя
Відділу поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного ВП ГУНП в Черкаській області здійснити привід до Шполянського районного суду Черкаської області на 30.05.2022 о 09-30:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя та зареєстрованого АДРЕСА_1 .
Копію постанови направити до Відділу поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного ВП ГУНП в Черкаській області для виконання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.П. Побережна