Рішення від 10.05.2022 по справі 280/12901/21

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

10 травня 2022 року Справа № 280/12901/21 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Артоуз О.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ), представник адвокат Орос Вікторія Вікторівна (88018, м. Ужгород, вул. Минайська, буд. 16/302) до Військової частини НОМЕР_2 Національної Гвардії України ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Військової частини НОМЕР_2 Національної Гвардії України (далі - відповідач), відповідно до якого позивач просить суд: визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_2 Національної гвардії України щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 додаткової доплати до грошового забезпечення, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19. спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни» № 375 від 29.04.2021 за період з 29.04.2020 по 21.09.2021 та зобов'язати Військову частину НОМЕР_2 Національної гвардії України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову доплату до грошового забезпечення, передбачену Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19. спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни» №375 від 29.04.2021 за період з 29.04.2020 по 21.09.2021.

Ухвалою суду від 28.12.2021 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі №280/12901/21, призначено до судового розгляду без виклику сторін.

26.01.2022 до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх.. №6026), відповідно до якого відповідач у задоволенні позову просить відмовити, посилаючись на те, що Відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_2 Національної гвардії України (по стройовій частині) від 20.09.2021 № 187 старшого сержанта ОСОБА_1 було звільнено відповідно до підпункта «а» пункту 2 частини 5 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» з військової служби в запас наказом командира військової частини НОМЕР_2 від 20.09.2021 № 33 (по особовому складу), у зв'язку із закінченням строку контракту виключено із списків особового складу військової частини НОМЕР_2 та всіх видів забезпечення і направлено для зарахування на військовий облік до Василівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Запорізької області. Відповідач на момент звільнення керувався наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15.03.2018 № 200, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 квітня 2018 р. за № 405/31857 «Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги військовослужбовцям Національної гвардії України та іншим способом», передбачений розділом XXXVI - Виплата військовослужбовцям грошового забезпечення в разі звільнення з військової служби або переміщення. На підставі вищезазначеного, розрахунок позивачу був здійснений відповідно до вимог Закону від 20.12.1991 №2011-ХІІ та наказу МВС України від 15.03.2018 № 200. Звертає увагу суду, що претензій з боку ОСОБА_1 до командування військової частини НОМЕР_2 щодо здійснення з ним розрахунку на момент звільнення не було, що підтверджується його особистим підписом на момент звільнення в рапорті, обхідному листі та відміткою резолюції до наказу командира військової НОМЕР_2 НГУ (по с/ч) від 20.09.2021 № 187. Позивач, посилаючись на Постанову № 485, акцентує увагу суду на те, що дана постанова визначає, що механізм використання коштів державного бюджету, зокрема, за програмою «Здійснення доплати військовослужбовцям НГУ, які забезпечують життєдіяльність населення на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19. спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2,, за рахунок коштів, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою СOVID-19. спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2,та її наслідками». Однак, слід зазначити, що Військовій частині НОМЕР_2 кошти державного бюджету, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою СOVID-19. спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками за 2020-2021 роки не виділялись, що підтверджується листом Управління державного казначейства України у Запорізькій області у місті Енергодар. Також, позивач в своєму позові звертає увагу суду на те, що: «Підпунктом б пункту 2 Телеграми № 481 передбачено виплату доплати здійснювати військовослужбовцям, які перебувають на штатних посадах у підрозділах НГУ та здійснюють охорону органів державної влади, державних установ. Листом № 42/12-895 від 30.09.2021 відповідач повідомив про те, що основним завданням військової частини НОМЕР_2 НГУ є охорона та оборона Запорізької атомної електростанції. Всупереч твердженням позивача в позові, відповідач звертає увагу суду на те, що охоронюваний об'єкт Військовою частиною НОМЕР_2 , а саме відокремлений підрозділ «Запорізька атомна електрична станція» державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (код ЄДРПОУ 19355964), далі - ВП «Запорізька АЕС» не с державною установою, а належить до організаційно-правової форми - державне підприємство, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Таким чином, позивачем на підпункт 6 пункту 2 Телеграми № 481, що є розпорядженням командувача НГУ від 26.06.2020 вих. № 27/32/4-3901 (далі - Розпорядження КНГУ № 27/32/4-3901), де зазначено, що виплату доплати здійснювати військовослужбовцям, які перебувають на штатних посадах у підрозділах НГУ та здійснюють охорону органів державшії влади, державних установ, є недоречним, так як ВП «Запорізька АЕС» належить до державного підприємства. Отже, на відповідача не покладено обов'язок здійснювати виплату доплати до грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_2 НГУ, які здійснюють охорону та оборону ВП «Запорізька АЕС», згідно даного Розпорядження КНГУ № 27/32/4-3901 (Телеграма № 481), так як не підпадає під жодну категорію пункту 2 (як було зазначено у відповіді В/Ч 3042 на адвокатський запит від 30.09.2021 № 42/12-895). Дане розпорядження розповсюджується не на всю Національну гвардію України, а лише на ті категорії, які вказані в Розпорядженні КНГУ № 27/32/4-390, що не являється прямим обов'язком Військової частини НОМЕР_2 . У задоволенні позову просить відмовити.

07.02.2022 представником позивача подано відповідь на відзив (вх.. №9362), відповідно до якого зазначає, що кошти на виплату долати, перебаченої постановою КМУ №375 можуть бути перераховані також за іншим кодом програмної класифікації видатків державного бюджету, не включення відповідача до мережі розпорядників і отримувачів коштів за бюджетною програмою 1003130 не підтверджує факт відсутності у відповідача коштів на виплату такої доплати. Вказує, що відповідач не довів правомірності допущеної бездіяльності та не надав жодної інформації та документів щодо наявності та відсутності коштів спеціального фонду, за рахунок яких відповідач повинен був здійснювати доплату. Просить позов задовольнити.

18.02.2022 представником відповідача надано заперечення (вх. №12243).

Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до частини п'ятої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з частиною четвертою статті 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Згідно з частиною четвертою статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, в порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 в період з 03.11.2017 по 20.09.2021 проходив військову службу у військовй частині НОМЕР_2 Національної Гвардії України.

22.09.2021 на адресу відповідача було надіслано адвокатський запит, відповідно до якого, зокрема, просилося наданти документи щодо здійснення виплати доплати військовослужбовцям Військової частини НОМЕР_2 НГУ, передбаченої Постановою Кабінетом Міністрів України №375 від 29.04.2020; інформацію та документальне підтвердження проте, чи була нарахована та виплачено ОСОБА_1 доплату, передбачену вказаною Постановоюю Кабінету Міністрів України.

Листом від 30.09.2021 за вих. №42/12-895 Військовою частиною НОМЕР_2 НГУ надано відповідь на запит, відповідно до якого зазначено, що основним завданням військової частини НОМЕР_2 є охорона та оборона Запорізької атомної електростанції, що не підпадає під жодну із категорій визначених розпорядженням командувача Національної гвардії України №27/32/4-3901 від 27.06.2020, яким встановлюється на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України, та протягом 30 днів з дня його відміни окремим категоріям працівників, військовослужбовців Національноїх гвардії України, які забезпечують життєдіяльність населення (забезпечення правопорядку і безпеки громадян) та внасліок виконання своїх обов'язків мають безпосередній контакт з населенням, доплати в розмірі до 50% заробітної плати пропорційно відпрацюваному часу в зазначених умовах.

Відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_2 Національної гвардії України (по стройовій частині) від 20.09.2021 № 187 старшого сержанта ОСОБА_1 було звільнено відповідно до підпункта «а» пункту 2 частини 5 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» з військової служби в запас наказом командира військової частини НОМЕР_2 від 20.09.2021 № 33 (по особовому складу), у зв'язку із закінченням строку контракту виключено із списків особового складу військової частини НОМЕР_2 та всіх видів забезпечення і направлено для зарахування на військовий облік до Василівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Запорізької області

Позивач, не погодившись з такими діями відповідача, звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку вказаним обставин, суд зазначає наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» (із наступними змінами) (далі - постанова КМУ № 211) установлено карантин з 12 березня 2020 року на усій території України.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 року №342 «Про визначення переліку посад працівників, службових і посадових осіб, щодо яких не застосовується обмеження під час нарахування заробітної плати, грошового забезпечення у квітні 2020 р. та на період до завершення місяця, в якому відміняється карантин, установлений Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - постанова КМУ № 342) установлено, що обмеження під час нарахування заробітної плати, грошового забезпечення у квітні 2020 р. та на період до завершення місяця, в якому відміняється карантин, установлений Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, не застосовується для таких категорій посад, зокрема: поліцейські, які беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, у тому числі в операції Об'єднаних сил (ООС), здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об'єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.

Згідно з пунктом 2 постанови КМУ №342, визначення переліку посад (професій) працівників, службових і посадових осіб, військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу, поліцейських, зазначених у пункті 1 цієї постанови, з урахуванням специфіки їх участі у заходах, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, у тому числі в операції Об'єднаних сил (ООС), здійснюється відповідним центральним органом виконавчої влади у сфері, у якій він реалізує державну політику, органом державної влади, іншим державним органом.

Відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України №375 від 29 квітня 2020 року "Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, посадових осіб Державної митної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни" (далі Постанова - №375), установлено, що на період карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни окремим категоріям працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, посадових осіб Державної митної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення (забезпечення продовольчими та непродовольчими товарами, послугами зв'язку, транспорту, адміністративними, соціальними послугами, а також захист прав дітей та забезпечення правопорядку і безпеки громадян) (далі - працівники) та внаслідок виконання своїх обов'язків мають безпосередній контакт з населенням, встановлюється додаткова доплата до заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах (пункт 1 постанови).

Пунктом 2 та 3 Постанови №375 визначено, що становлення доплати, визначеної пунктом 1 цієї постанови, працівникам підприємств, установ та організацій, органів державної влади, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів, здійснюється у граничному розмірі до 50 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення).

Встановлення доплати, визначеної пунктом 1 цієї постанови, працівникам надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування їх отримувачів (вдома), здійснюється у граничному розмірі до 100 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення).

Перелік посад (професій) працівників, яким встановлюються такі доплати, визначається відповідним центральним органом виконавчої влади у сфері, у якій він реалізує державну політику. Персональний перелік працівників, яким встановлюється доплата, визначається керівником (керівником державної служби) відповідного підприємства, установи та організації, органу державної влади.

Доплати, визначені пунктами 2 і 3 цієї постанови, здійснюються за рахунок та в межах видатків державного та місцевих бюджетів, передбачених за відповідними бюджетними програмами головних розпорядників бюджетних коштів (пункти 4 та 5 постанови КМУ №375).

Наказом Міністерства внутрішніх справ №431 від 03.06.2020 передбачені окремі питання організації оплати праці на період дії карантину, зокрема доручено керівникам на період дії карантину військовослужбовців, які забезпечують життєдіяльність населення та внаслідок виконання службових обов'язків мають безпосередній контакт з населенням, встановити додаткові доплати.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 червня 2020 року №485 "Про виділення коштів для здійснення доплати військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським, які забезпечують життєдіяльність населення, медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, у відомчих закладах охорони здоров'я" виділено Міністерству внутрішніх справ 4680183,3 тис. гривень, зокрема Апарату Міністерства внутрішніх справ - 193274,2 тис. гривень, Національній гвардії - 125105,5 тис. гривень, Адміністрації Державної прикордонної служби - 103774,7 тис. гривень, Державній службі з надзвичайних ситуацій - 29109,9 тис. гривень, Національній поліції - 4228919 тис. гривень на безповоротній основі (видатки споживання), із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками для здійснення доплати до грошового забезпечення військовослужбовцям Національної гвардії та Державної прикордонної служби, особам рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейським, які забезпечують життєдіяльність населення на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, у відомчих закладах охорони здоров'я (пункт 1 постанови).

Згідно пункту 2 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 №2011-XII (далі Закон №2011), до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Отже підставою для отримання додаткової доплати за постановою КМУ №375 є сукупність таких умов: 1) особа є військовослужбовцем; 2) забезпечує життєдіяльність населення та внаслідок виконання службових обов'язків мають безпосередній контакт з населенням.

Згідно Телеграми командувача Національної гвардії України №481 від 26.06.2020: «зобов'язано начальників територіальних управлінь, командирів (начальників) військових частин (установ):

1. Забезпечення встановлення на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України, та протягом 30 днів з дня його відміни окремим категоріям працівників, військовослужбовців Національної гвардії України, які забезпечують життєдіяльність населення (забезпечення правопорядку і безпеки громадян) та внаслідок виконання своїх обов'язків мають безпосередній контакт з населенням, доплати в розмірі до 50% заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах.

2. Виплату доплати здійснювати військовослужбовцям, які перебувають на штатних посадах у підрозділах НГУ та:

6) здійснюють охорону органів державної влади, державних установ;

3. Організувати в штабі військових частин облік часу несення служби особовим складом, який залучається до заходів, за участь у яких установлюється доплата, та на підставі цього обліку до 5 числі місяця оголошувавти наказом відповідного керівника персональний перелік військовослужбовців (працівників), які в минулому місяці залучалися до таких заодів, із визначенням кількості днів, за які необхідно провести доплату.

....

6. у термін до 03.07.2020:

1) оголосити наказами персональний перелік військовослужбовців, які в минулих місяцях залучалися до визначених заходів, та внасліок виконання своїх обов'язків мали безпосередній контак з населенням, із визначенням кількості днів, за які необхідно провести додаткову доплату (окремо за березень, квітень, травень та червень)…»

Таким чином, суд приходить до висновку, що підставою для отримання додаткової доплати за постановою КМУ №375 є затвердження персонального переліку військовослужбовців, які залучаються до визначених переліком заходів, відповідним наказом.

Як слідує з матеріалів справи, позивачем не надано жодних доказів щодо включення його до переліку відповідних осіб, які залучені до здійснення охорони державних установ. При цьому такі накази підлягали виданню щомісячно. Доказів звернення зі скаргами до керівництва або до суду щодо не включення позивача до такого переліку позивачем до суду не надано.

Також суд звертає увагу на пояснення відповідача, відповідно до яких останній зазначає, що відповідно до вищезазначеного Розпорядження КНГУ № 27/32/4-3901, пунктом 4 передбачено, що видатки на забезпечення виплати доплати здійснювати за рахунок коштів виділених із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 та її наслідками, крім військових частин (підрозділів), які утримуються за рахунок коштів спеціального фонду. Разом з тим, листом отриманим від Управління Державної казначейської служби України у м. Енергодарі Запорізької області від 20.01.2022 № 02-34-06/53.

Відповідно до п. 2.1. Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 грудня 2012 року № 1407 головні розпорядники до початку бюджетного періоду визначають мережу за територіями із зазначенням статусу кожної установи (розпорядник бюджетних коштів або одержувач бюджетних коштів), яка обслуговується у відповідному органі Казначейства.

До мережі включаються головний розпорядник, розпорядник нижчого рівня, які уповноважені головним розпорядником на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою, та отримують на їх виконання з державного бюджету.

Військова частина НОМЕР_2 НГУ за бюджетною програмою 1003130 до мережі розпорядників і одержувачів коштів у 2020-2021 роках не була включена. Видатків для боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками, за вказаною програмою не було.

Оскільки матеріали справи не містять доказів того, що позивач на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України, забезпечував життєдіяльність населення та внаслідок виконання службових обов'язків мають безпосередній контакт з населенням, позивачем таких також не надано до суду, отже відповідач діяв в межах наданих повноважень при ненарахуванні та невиплаті позивачу додаткової доплати до заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно відпрацьованому часу у граничному розмірі до 50 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення) згідно постанови КМУ №375.

Відповідно до статті 77 частини 1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

За таких підстав, позовні вимоги є безпідставними, необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 6, 9, 72-76, 242 -246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ), представник адвокат Орос Вікторія Вікторівна (88018, м. Ужгород, вул. Минайська, буд. 16/302) до Військової частини НОМЕР_2 Національної Гвардії України ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 10 травня 2022 року.

Суддя О.О. Артоуз