Рішення від 27.04.2022 по справі 193/630/21

ЄУН 193/630/21

Провадження №2/193/87/22

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

27 квітня 2022 року сел.Софіївка

Софіївський районний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Шумської О.В.,

при секретарі Мельникової Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел.Софіївка цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про розірвання шлюбу,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом. В обґрунтування пред'явлених позовних вимог посилається на те, що 12 грудня 2020 року був зареєстрований шлюб мід позивачем та відповідачем по справі ОСОБА_2 про що Софіївським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції 12 грудня 2020 року зроблено актову запис за № 58 .

До цього тривалий час вони проживали в цивільному шлюбі і від шлюбу маємо неповнолітнього сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьком якого записаний відповідач по справі.

В даний час вони проживають окремо один від одного за різними адресами, так як між ними виникали постійні конфлікти причиною який було те, що у позивача є ще дві дитини від іншого шлюбу і яких відповідач не прийняв. Примирення між ними вже не можливе Спору по поводу проживання дитини на даний час у нас немає як і майнового спору, який між ними вирішений.

Позивач належним чином повідомлений про дату та час розгляду справи, в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву про розгляд справи без її участі.

Відповідач належним чином повідомлений про дату та час розгляду справи, в судове засідання не з'явився. Заяв про розгляд справи суду не надавав.

Враховуючи викладене, суд вважає, що судове засідання можливо провести без участі сторін, на підставі наявних у справі доказів, без фіксування судового засідання технічними засобами, що буде відповідати вимогам ст. 247 ЦПК України.

Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

У відповідності до ч.1 ст.51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов'язки у шлюбі та сім'ї.

За правилами ч. 2, ст. 3 СК України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Подружжя вважається сім'єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно.

Як встановлено судом, 12 грудня 2020 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 був укладений шлюб, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 виданого Софіївським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро).

Від шлюбу мають сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Софіївського районного управління юстиції у Дніпропетровській області, про що складено відповідний актовий запис за №36.

Відповідно до ч.1 ст.24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Згідно ст.55 СК України дружина та чоловік зобов'язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги. Чоловік зобов'язаний утверджувати в сім'ї повагу до матері. Дружина зобов'язана утверджувати в сім'ї повагу до батька. Дружина та чоловік відповідальні один перед одним, перед іншими членами сім'ї за свою поведінку в ній.

Як вбачається зі змісту ч.3 та ч.4 ст.56 СК України, кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом.

Згідно ст.105 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя або одного з них на підставі постанови державного органу реєстрації актів цивільного стану, відповідно до статей 106 та 107 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.110 Сімейного кодексу України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Судом встановлено, що відносини в сім'ї ускладнились, спільне життя у подружжя не склалось через відсутність порозуміння між сторонами.

З врахуванням того, викладеного, суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити їх інтересам, тому шлюб слід розірвати.

Відповідно до ст.112 СК України суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження сім'ї суперечитиме інтересам одного з них.

В судовому засіданні при вирішенні спору про розірвання шлюбу суд враховує, що позивач та відповідач не примирились, у них різні погляди на життя на сімейні цінності, спільне життя у подружжя не склалось через відсутність порозуміння.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.105 ч.3, 112, 114 ч.2 СК України, ст.ст. 4, 12, 13, 80, 81, 263, 265 ЦПК України, п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 21.12.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя», суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про розірвання шлюбу - задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 зареєстрований Софіївським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) 12 грудня 2020 року, актовий запис №58, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 від 12.12.2020 року - розірвати.

Після реєстрації розірвання шлюбу ОСОБА_1 залишити прізвище « ОСОБА_1 ».

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення.

Суддя О.В.Шумська

Попередній документ
104229717
Наступний документ
104229719
Інформація про рішення:
№ рішення: 104229718
№ справи: 193/630/21
Дата рішення: 27.04.2022
Дата публікації: 12.05.2022
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Софіївський районний суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (24.06.2021)
Дата надходження: 14.06.2021
Предмет позову: про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
10.12.2025 04:28 Софіївський районний суд Дніпропетровської області 
10.12.2025 04:28 Софіївський районний суд Дніпропетровської області 
10.12.2025 04:28 Софіївський районний суд Дніпропетровської області 
10.12.2025 04:28 Софіївський районний суд Дніпропетровської області 
10.12.2025 04:28 Софіївський районний суд Дніпропетровської області 
10.12.2025 04:28 Софіївський районний суд Дніпропетровської області 
10.12.2025 04:28 Софіївський районний суд Дніпропетровської області 
10.12.2025 04:28 Софіївський районний суд Дніпропетровської області 
10.12.2025 04:28 Софіївський районний суд Дніпропетровської області 
06.09.2021 11:00 Софіївський районний суд Дніпропетровської області 
07.03.2022 10:00 Софіївський районний суд Дніпропетровської області