Вирок від 10.05.2022 по справі 204/2465/22

Справа № 204/2465/22

Провадження № 1-кп/204/407/22

КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 травня 2022 року Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська у складі:

головуючого - судді: ОСОБА_1

за участю: секретаря ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

захисника ОСОБА_4

обвинуваченого ОСОБА_5

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Дніпрі в режимі відеоконфенеції з ДУ ДУВП №4 матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного Реєстру досудових розслідувань за №22022040000000067 від 28 квітня 2022 року, відносно -

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Твер Російської Федерації, українця, громадянина України, непрацюючого, на утриманні нікого не маючого, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.110 КК України

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 , маючи умисел на вчинення дій зметою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, у невстановлений досудовим розслідуванням час до 12.03.2022, перебуваючи за адресою свого фактичного проживання: АДРЕСА_2 . розмістив апаратно-програмний комплекс: WI-FI роутер Хіаоmі, чорного кольору, модель АХ3600, s/n:29010/ E0RV68710, два 8-канальних Voip-GSM-шлюзи GOIP8 s/n: GOIP8M2ARMOS20022641, 8Е1ВТМ1502А20399 білого кольору, 8-канальний Voip-GSM-шлюз GOIP8, білого кольору, s/n: GOIP8M2ARMVS19061025, 4- канальний Voip-GSM- шлюз GOIP4, білого кольору, s/n: 4E1BTD1505A16610, Sim-банк білого кольору, модель SMB128 (на 128 сім-карток), s/n: НОМЕР_1 , з вставленими 58 сім-картками мобільних операторів мобільного зв'язку України.

Далі, ОСОБА_5 , діючи умисно, з корисливих мотивів та з метою зміни меж території та державного кордону України, з використанням свого ноутбуку «Lenovo», чорного кольору, модель 80 WK, s/n:PF10CD86 та вказаного апаратно-програмного комплексу з фізичним каналом доступу до глобальної мережі «Інтернет» підключив зазначене обладнання і самостійно, шляхом ознайомлення в мережі Інтернет з правилами налаштування, здійснив реєстрацію свого особистого кабінету в Інтернет мережі на сайті «GSM2.BIS» (логін «2192-ukraine-dimitriy», пароль « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), яке призначене для організації голосових з'єднань між мережами GSM, тобто для отримання мовного трафіку з мережі Інтернет та передачі його на мережі мобільних операторів, що дозволяє здійснювати з території Російської Федерації телефонні дзвінки на номери українських операторів стільникового зв'язку, що перебувають у користуванні військовослужбовців Збройних сил Російської Федерації, за технологією ІР-телефонії із прихованням фактичного номера абонента з країни-агресора (здійснюється підміна номеру з російського на український).

Надалі, ОСОБА_5 діючи умисно, з вищевказаною метою, використовуючи месенджер «Skype» під логіном « ОСОБА_6 », разом з іншими не встановленими досудовим розслідуванням особами надавали один одному поради та вказівки, технічні консультації щодо роботи вищезазначеного апаратно-програмного комплексу за допомогою якого, у порушення встановленого порядку міжнародного телефонного трафіку, здійснювалися телефонні дзвінки з території Російської Федерації на номери українських операторів стільникового зв'язку, які перебували у користуванні військовослужбовців Збройних сил Російської Федерації, що здійснюють дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Далі, ОСОБА_5 у період, починаючи з кінця лютого 2022, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, по 12.03.2022, реалізуючи свій злочинний умисел, у порушення вимог ст.ст. 1, 2, 65, 68, 132-134 Конституції України, Декларації про державний суверенітет України від 16.07.1990, вимоги ч.4 ст. 2 Статуту ООН і Декларації Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (XXV), від 21.12.1965 № 2131 (XX), від 14.12.1974 № 3314 (XXIX), з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, з використанням свого апаратно-програмного комплексу призначеного для несанкціонованого втручання в роботу електронних комунікаційних мереж, яке встановлене за адресою: АДРЕСА_2 , забезпечував прихованим зв'язком військовослужбовців Збройних сил Російської Федерації на території України шляхом втручання в роботу мереж операторів стільникового зв'язку України, що призводить до порушення порядку маршрутизації міжнародного телефонного трафіку.

Під час здійснення своєї злочинної діяльності ОСОБА_5 у невстановлений досудовим розслідуванням час до 12.03.2022 використовував sim-карти мобільних операторів «Vodafone», « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та « ІНФОРМАЦІЯ_4 », які застосовувалися ним у апаратно-програмному комплексі та здійснював діяльність щодо незаконного отримання мовного трафіку з мережі «Інтернет» та його подальшою термінацією (передачею) на мережі мобільних операторів зв'язку (голосових з'єднань між мережами (GSM та Voip) в Україні, тобто забезпечував можливість здійснювати представникам Збройних сил Російської Федерації з території Російської Федерації телефонні дзвінки на номери українських операторів стільникового зв'язку, які були у користуванні військовослужбовців Збройних сил Російської Федерації.

Згідно висновку судової експертизи комп'ютерної техніки та програмних продуктів № 36 Зонального експертного сектору ІСТЕ СБУ в УСБУ у Дніпропетровській області від 18.03.2022 використання сім-карток (операторів мобільного зв'язку України), встановлених у сім-банку призводить до спотворення процесу обробки інформації, оскільки при роботі вищевказаного комплексу здійснюється підміна оригінального номеру ініціатора міжнародного телефонного дзвінка на один із номерів , встановлених у сім-банку. Направлення міжнародного телефонного за допомогою вказаного телекомунікаційного обладнання призводить до викривлення інформації про телефонні дзвінки, а саме щодо телефонного номеру абонента, який викликає.

Умисні дії ОСОБА_5 , що виразились у вчиненні дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, кваліфікуються за ч.1 ст.110 КК України.

29 квітня 2022 року між прокурором Дніпропетровської обласної прокуратури, який здійснює процесуальне керівництво досудового розслідування у кримінальному провадженні №22022040000000067 від 28 квітня 2022, та обвинуваченим ОСОБА_5 , за участі захисника ОСОБА_4 , на підставі ст.ст.468, 469, 472 КПК України, укладена угода про визнання винуватості.

Згідно з вказаною угодою ОСОБА_5 під час досудового розслідування повністю визнав свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення. Цією угодою визначено покарання ОСОБА_5 у виді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна. На підставі ст.75 КК України звільнити від відбування покарання з випробуванням. Угодою, відповідно до ст.ст. 96-1, 96-2 КК України, узгоджено застосування спеціальної конфіскації шляхом передачі у дохід держави апаратно-програмного комплексу: WI-FI роутер Хіаоmі, чорного кольору, модель АХ3600, s/n:29010/E0RV68710; два 8-канальних Voip-GSM-шлюзи GOIP8 s/n:GOIP8M2ARMOS20022641, 8Е1ВТМ1502А20399 білого кольору; 8-канальний Voip-GSM-шлюз GOIP8, білого кольору, s/n: GOIP8M2ARMVS19061025; 4-канальний Voip-GSM-шлюз GOIP4, білого кольору, s/n: 4E1BTD1505A16610, Sim-банк білого кольору, модель SMB128 (на 128 сім-карток), s/n: НОМЕР_2 ; ноутбук «Lenovo», чорного кольору, модель 80 WK, s/n:PF10CD86.

Угодою встановлено наслідки її укладення та затвердження, у відповідності до приписів статті 473 КПК України, та наслідки її невиконання.

Пунктом 1 частини 3 статті 314 КПК України визначено, що при прийнятті рішення у судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.

У судовому засіданні учасники процесу просили затвердити угоду, на підставі якої ухвалити вирок.

Відповідно до ч.2 ст.468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Відповідно до положеньч.4 ст.469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Так злочин, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_5 та у вчиненні якого він визнав себе винуватим, є нетяжким.

Судом з'ясовано, що ОСОБА_5 цілком зрозумів права, визначені ч.4 ст.474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч.2 ст.473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.

Суд переконався, що укладення угоди між сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України, а тому угода може бути затверджена. На умовах цієї угоди може бути ухвалено вирок, оскільки правова кваліфікація кримінального правопорушення, вчиненого ОСОБА_5 , зроблена вірно, а саме, своїми умисними діями, що виразилися у вчиненні дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.110 КК України. Умови цієї угоди відповідають інтересам суспільства, не порушують права, свободи та інтереси сторін, або інших осіб, укладення угоди було добровільним, очевидна можливість виконання обвинуваченим взятих на себе зобов'язань, наявність у нього фактичних підстав для визнання винуватості.

Згідно з довідкою Українського Науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України, витрати на проведення експертизи в кримінальному провадженні складають 2265,24 грн та підлягають стягненню з ОСОБА_5 на користь держави.

На підставі ст.ст. 96-1, 96-2 КК України, застосувати спеціальну конфіскацію шляхом передачі у дохід держави речових доказів, долучених до матеріалів кримінального провадження, а саме: апаратно-програмного комплексу: WI-FI роутер Хіаоmі, чорного кольору, модель АХ3600, s/n:29010/E0RV68710; два 8-канальних Voip-GSM-шлюзи GOIP8 s/n:GOIP8M2ARMOS20022641, 8Е1ВТМ1502А20399 білого кольору; 8-канальний Voip-GSM-шлюз GOIP8, білого кольору, s/n: GOIP8M2ARMVS19061025; 4-канальний Voip-GSM-шлюз GOIP4, білого кольору, s/n: 4E1BTD1505A16610, Sim-банк білого кольору, модель SMB128 (на 128 сім-карток), s/n: НОМЕР_2 ; ноутбук «Lenovo», чорного кольору, модель 80 WK, s/n:PF10CD86.

Речовий доказ, долучений до матеріалів кримінального провадження постановою від 13.02.2022, а саме: мобільний телефон «One Plus», модель «9R», чорного кольору з imei: НОМЕР_3 , imei: НОМЕР_4 - повернути ОСОБА_5 .

Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 необхідно скасувати та на підставі ч.5 ст.202 КК України негайно звільнити його з-під варти з ДУВП №4, в якій він на момент судового розгляду перебуває

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.314, 373, 374, 475 КПК України

УХВАЛИВ:

Затвердити угоду від 29 квітня 2022 року, укладену між прокурором Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 .

ОСОБА_5 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.110 КК України, та призначити йому покарання у виді 5 (п'яти) років позбавлення волі без конфіскації майна.

На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування покарання з випробуванням на строк 2 (два) роки, якщо він протягом іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення та виконає обов'язки, покладені на нього судом.

На підставі п.п.1,2 ч.1 ст.76 КК України зобов'язати ОСОБА_5 періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 скасувати, на підставі ч.5 ст.202 КК України негайно звільнити його з-під варти з ДУВП №4, в якій він на момент судового розгляду перебуває.

Згідно з довідкою Українського Науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України, витрати на проведення експертизи в кримінальному провадженні складають 2265 (дві тисячі шістдесят п'ять) гривень 24 (двадцять чотири) копійки та підлягають стягненню з ОСОБА_5 на користь держави.

На підставі ст.ст. 96-1, 96-2 КК України, застосувати спеціальну конфіскацію шляхом передачі у дохід держави речових доказів, долучених до матеріалів кримінального провадження, а саме: апаратно-програмного комплексу: WI-FI роутер Хіаоmі, чорного кольору, модель АХ3600, s/n:29010/E0RV68710; два 8-канальних Voip-GSM-шлюзи GOIP8 s/n:GOIP8M2ARMOS20022641, 8Е1ВТМ1502А20399 білого кольору; 8-канальний Voip-GSM-шлюз GOIP8, білого кольору, s/n: GOIP8M2ARMVS19061025; 4-канальний Voip-GSM-шлюз GOIP4, білого кольору, s/n: 4E1BTD1505A16610, Sim-банк білого кольору, модель SMB128 (на 128 сім-карток), s/n: НОМЕР_2 ; ноутбук «Lenovo», чорного кольору, модель 80 WK, s/n:PF10CD86.

Речовий доказ, долучений до матеріалів кримінального провадження постановою від 13.02.2022, а саме: мобільний телефон «One Plus», модель «9R», чорного кольору з imei: НОМЕР_3 , imei: НОМЕР_4 - повернути ОСОБА_5 .

Вирок може бути оскаржений обвинуваченим, прокурором з підстав, передбачених ч.4 ст.394 КПК України до Дніпровського апеляційного суду через Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Копію вироку після його проголошення негайно вручити обвинуваченому та прокурору.

Суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
104229439
Наступний документ
104229441
Інформація про рішення:
№ рішення: 104229440
№ справи: 204/2465/22
Дата рішення: 10.05.2022
Дата публікації: 20.01.2023
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Чечелівський районний суд міста Дніпра
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Злочини проти основ національної безпеки України; Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (07.06.2024)
Дата надходження: 04.06.2024
Розклад засідань:
07.06.2024 11:30 Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська