Справа № 686/7788/22
Провадження № 3/686/2581/22
10 травня 2022 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Навроцький В.А., за участю особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та його захисника-адвоката Панькової О.Ю. розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , працюючого фахівцем з планування та маркетингу ТОВ «Ідс аква-сервіс», -
за ч. 2 ст. 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №235630 від 20 квітня 2022 року ОСОБА_1 , 20 квітня 2022 року о 12 год. 52 хв. в м. Хмельницькому, по вул. І.Франка, керуючи транспортним засобом марки «CHEVROLET AVEO», д.н.з. НОМЕР_1 , виїхав на залізничний переїзд при увімкненому забороненому червоному сигналі світлофора, чим порушив вимоги п. 20.5 (в) Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ч. 2 ст. 123 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину заперечив та вказав, що розпочав рух транспортним засобом через залізничний переїзд до увімкнення забороненого сигналу світлофора та опускання шлагбаума. Крім того, перед його автомобілем зупинився автомобіль «Lexus» який перешкоджав виїзду з переїзду.
Захисник ОСОБА_1 - адвокат Панькової О.Ю. просила провадження у справі закрити у зв'язку з недоведеністю вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення.
Оцінюючі встановлені факти, заслухавши пояснення ОСОБА_1 та його захисника, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що остання підлягає закриттю за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.ст. 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен повно, всебічно, об'єктивно дослідити всі обставини справи і встановити, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до пункту 20.5 Правил дорожнього руху України рух через переїзд забороняється, якщо: а) черговий по переїзду подає сигнал заборони руху - стоїть до водія грудьми або спиною з піднятим над головою жезлом (червоним ліхтарем чи прапорцем) або з витягнутими в сторони руками; б) шлагбаум опущений або почав опускатися; в) ввімкнено заборонний сигнал світлофора чи звуковий сигнал незалежно від наявності та положення шлагбаума; г) за переїздом утворився затор, який змусить водія зупинитися на переїзді; ґ) до переїзду в межах видимості наближається поїзд (локомотив, дрезина).
Згідно з статтею 7 Кодексу про адміністративні правопорушення України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
З переглянутих в судовому засіданні відеозапису, не можливо встановити, що водій ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом марки «CHEVROLET AVEO», д.н.з. НОМЕР_1 , рухаючись по вул. Козацькій в бік вул. Франка, виїхав на залізничний переїзд при увімкненому забороненому (червоному) сигналі світлофора, що в свою чергу є порушенням п. 20.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 2 ст. 123 КУпАП, оскільки відеозапис здійснювався перпендикулярно вулиці по якій рухався ОСОБА_1 .
На момент руху транспортним засобом ОСОБА_1 , світлофор який регулював рух транспортних засобів по вулиці перпендикулярній вулиці по якій рухався ОСОБА_1 мав червоне світло. З даного відеозапису взагалі не вбачається, який колір світлофора був ОСОБА_1 на момент виїзду на залізничний переїзд. Таким чином, в матеріалах справи відсутні докази про те, що рух транспортного засобу марки «CHEVROLET AVEO», під керуванням ОСОБА_1 , розпочався саме на ввімкнений заборонений (червоний) сигнал світлофору.
За таких підстав, не можливо однозначно встановити наявність вини в діях ОСОБА_1 , у справі відсутні належні та допустимі докази, які б підтверджували факт порушення ОСОБА_1 п. 20.5 (в) Правил дорожнього руху.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, провадження по справі підлягає закриттю за недостатністю доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 123 КУпАП.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Як зазначено в Рішенні Конституційного Суду України от 22 грудня 2010 року № 23-рп/2010, - адміністративна відповідальність в Україні і процедура притягнення до адміністративної відповідальності ґрунтуються на конституційних принципах і правових презумпціях.
Однією з таких правових презумпцій є закріплена у ст. 62 Конституції України презумпція невинуватості, згідно якої особа вважається невинуватою до тих пір, поки її вина не буде доказана у встановленому законом порядку.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а почате підлягає закриттю в тому разі якщо, відсутня подія або склад адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 23, 247, 283, 284-289 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 123 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову через суд першої інстанції, який її постановив, може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: