Справа № 461/1046/22
Іменем України
10 травня 2022 року м. Львів
Суддя Залізничного районного суду м. Львова Мруць І.С., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , керівника та головного бухгалтера ПП "МД Плюс", юридична адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
15.04.2022 року з Галицького районного суду м. Львова до Залізничного районного суду міста Львова, за підсудністю, передано справу №461/1046/22 (провадження №3/461/973/22) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 163-2 КУпАП.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.04.2022 головуючим суддею обрано Мруць І.С.
Відповідно до даних протоколу про адміністративне правопорушення серія ГУ ЛВ №278/ж12/13-01-18-08 від 31.01.22 р., протокол №006312, при проведенні перевірки ПП "МД Плюс" за юридичною адресою 79022, м. Львів, вул. Грузинська буд. 6, кв.1, встановлено що керівник та головний бухгалтер ОСОБА_1 вчинив правопорушення, щодо термінів сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання з податку на додану вартість,(акт №23570/13-01-18-08/ 37162483 від 07.12.2021 року, чим порушено вимоги пункту 57.1, ст. 57, п. 50.1, ст.50, п. 203.2 ст.203 Податкового кодексу України від 02.12.2010 зі змінами та доповненнями.
В судове засідання, ОСОБА_1 не з'явився, причин неявки не повідомив. Був належно повідомленим про час та місце розгляду справи.
За наведених обставин судом вирішено провести розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що не суперечить правовим приписам ч.2 ст.268 КУпАП.
Враховуючи вимоги ст. 6 Європейської конвенції з прав людини та основоположних свобод, згідно якої кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення, суд вважає, що слід вирішити справу у відсутності ОСОБА_1 та в межах тих доказів, які містяться у матеріалах справи та долучені до протоколу про адміністративне правопорушення.
Перевіривши та дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
За змістом ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В супереч, вимогам ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне серія ГУ ЛВ №278/ж12/13-01-18-08 від 31.01.22 р., протокол №006312, у графі «Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності» не зазначено: документ, який посвідчує особу, коли і ким виданий, серія і номер, місце проживання, місячний заробіток, сімейний стан, на утриманні. У графі «Дата, час і місце вчинення правопорушення» відсутня дата, час і місце вчинення правопорушення, натомість зазначено акт перевірки від №23570/13-01-18-08/37162483 від 07.12.2021 р.
Також до матеріалів справи не додано доказу того, що на ОСОБА_1 за своїми посадовими обов'язками, покладено відповідальність за ведення податкового обліку на підприємстві.
Положеннями ч.2 ст.251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Виходячи із наведеного, враховуючи вимоги п. 1 ст. 247 КУпАП, суд вважає, що порушене відносно ОСОБА_1 провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керуючись ст. 247, 251, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-2 КУпАП закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом 10 днів з дня винесення до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд м. Львова.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: І.С. Мруць