Справа № 456/955/22
Провадження №3/442/714/2022
Іменем України
10 травня 2022 року суддя Дрогобицького міськрайоного суду Львівської області Крамар О.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Стрийського РВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого водієм ПрАТ ТЕК «ЗахідУкрТранс» -
- за ч.5 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ААБ № 170480 від 18.02.2022 року: ОСОБА_1 , 18.02.2022 року о 17-50 год. в м.Стрий по вул..Болехівська на автодорозі Київ-Чоп 617 км., керував транспортним засобом MERCEDES д.н.з. НОМЕР_1 , із напівпричепом SCHMITZ н.з. НОМЕР_2 , не був уважним, не стежив за дорожньою обстановкою та організацією дорожнього руху, не виконав вимоги дорожніх знаків: «Дати дорогу», «Кінець головної дороги», «Напрям головної дороги» та дорожньої розмітки, внаслідок чого на перехресті нерівнозначних доріг, не дав дорогу службовому т/з, який наближався до даного перехрестя по головній дорозі, чим змусив водія службового автомобіля різко загальмувати, зменшити швидкість руху до повної зупинки та подати звуковий сигнал з метою уникнення зіткнення, чим створив аварійну ситуацію.
Беручи до уваги пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, прихожу до наступного висновку.
За змістом ст. ст. 9-12, 280 КУпАП, підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за нормами КУпАП є встановлення в діянні цієї особи всіх обов'язкових ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною нормою КУпАП, зокрема об'єктивної та суб'єктивної сторони правопорушення. Приймаючи до уваги, що суд здійснює оцінку вже зібраних та наявних в матеріалах справи доказів, зазначення всіх ознак складу правопорушення має бути належним здійснене в протоколі про адміністративне правопорушення у відповідності до ст. 256 КУпАП.
В диспозиції ч. 5 ст. 122 Кодексу про адміністративні правопорушення України, йдеться про порушення, передбачені частинами першою - четвертою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян.
Об'єктом правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 122 КУпАП, є суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Суб'єктом правопорушення є фізично осудна особа, яка досягла шістнадцятирічного віку.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи встановлюється наявними у справі доказами.
Суд враховує те, що висновок про наявність чи відсутність в діях особи складу адміністративного правопорушення повинен бути обґрунтований, тобто зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин та доказів, які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення. А притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за умови наявності юридичного складу адміністративного правопорушення, в тому числі, встановлення вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними та допустимими доказами.
Відповідно до вимог ч.2 ст.7 КУпАП, провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно положень ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Таким чином аналізуючи все вище наведене вбачаю в діях ОСОБА_1 , склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.5 ст. 122 КУпАП «Порушення правил дорожнього руху, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян».
При обранні адмінстягнення також враховую особу винного, його вік, характер вчиненого правопорушення та наслідки.
Тобто, із врахуванням вищенаведеного, приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу, що згідно ст.23 КУпАП буде достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Крім того, у відповідності до вимог ст. 40-1 КпАП України та ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір, який сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 40-1, 221, 283 КпАП України, суддя -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1445 (одна тисяча чотириста сорок п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 496,20 грн. судового збору на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова вступає в законну силу після закінчення строку на її оскарження та підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців.
Суддя О.В. Крамар