18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
22 лютого 2022 року м. Черкаси справа № 925/1229/21
Господарський суд Черкаської області в складі судді Довганя К.І., розглянувши клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Титаренка Є.І. від 16.02.2022 №02-15/985 про затвердження звітів про основну грошову винагороду та відшкодування витрат,
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 28.10.2021 року відкрито провадження у справі №925/1229/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «СУГОВАТ» (18002, м. Черкаси, бул. Шевченка, буд. 266, код ЄДРПОУ 41202961) та введено процедуру розпорядження майном. Розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Титаренка Євгенія Ігоровича.
Від арбітражного керуючого надійшла заява про сплату грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна за рахунок авансованих коштів.
Згідно з платіжним дорученням №1836 від 07 вересня 2021 року кошти у розмірі 54 000 грн. для авансування винагороди арбітражного керуючого було перераховано ініціюючим кредитором - Головним управління ДПС в Черкаській області на депозитний рахунок Господарського суду Черкаської області, відкритий в органах державної казначейської служби України.
Згідно з нормами Кодексу України з процедур банкрутства: ч.1 ст.2 - провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України; ч.1 ст.30 - арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду; абз.5 ч.2 ст.30 - право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень; абз.6 ч.2 ст.30 - сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.
Крім того, суд також зазначає про наступне.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» із змінами від 04.03.2022 р. та від 10.03.2022 р. відповідно до якого цей Порядок визначає механізм виконання в особливому режимі повноважень Казначейством та органами Казначейства, пов'язаних із здійсненням казначейського обслуговування бюджетних коштів та коштів інших клієнтів в умовах воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.
Відповідно до п. 14 Порядку розрахунково-касове обслуговування розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, інших клієнтів здійснюється Казначейством та органами Казначейства в особливому режимі в установленому законодавством порядку з урахуванням особливостей, визначених цим Порядком.
Відповідно до п. 14 Порядку Казначейство та органи Казначейства здійснюють платежі за дорученнями клієнтів з урахуванням ресурсної забезпеченості єдиного казначейського рахунка в такій черговості:за видатками на національну безпеку і оборону та на здійснення заходів правового режиму воєнного стану, а також розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, залучених до вирішення завдань, пов'язаних із запровадженням і здійсненням заходів правового режиму воєнного стану;за видатками загального фонду державного та місцевих бюджетів на оплату праці працівників бюджетних установ; нарахування на заробітну плату; витрати на погашення та обслуговування державного та місцевого боргу, гарантованого державою боргу, виконання гарантійних зобов'язань, виплати за державними деривативами; видатки державного бюджету на фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду України; витрати Пенсійного фонду України та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування; витрати на покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду України; видатки загального фонду державного та місцевих бюджетів на соціальне забезпечення, придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів; забезпечення продуктами харчування; реалізацію програм державних гарантій медичного обслуговування населення; оплату комунальних послуг та енергоносіїв; поточні трансферти місцевим бюджетам; інші захищені видатки; за видатками загального фонду державного та місцевих бюджетів на придбання канцтоварів, миючих та дезінфікуючих засобів (зокрема для закладів соціального захисту), оплату послуг зв'язку та поштових послуг, придбання засобів зв'язку, оплату за послуги інтернет-провайдерів за користування Інтернетом, оплату ритуальних послуг (зокрема послуг з перевезення, поховання), оплату послуг із благоустрою населених пунктів (у тому числі оплату енергоносіїв та інших комунальних послуг, охорону об'єктів благоустрою), оплату експлуатаційних послуг, пов'язаних з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій (зокрема вивіз сміття), утримання та поточний ремонт світлофорних об'єктів, компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, оплату послуг з перевезення електротранспортом, охорону приміщень бюджетних установ та заходи із захисту цих приміщень, заходи з усунення аварій в житловому фонді, послуг з поточного ремонту та обслуговування комп'ютерної та організаційної техніки, придбання пального, запчастин та ремонт автомобільного транспорту, утримання та обслуговування електромереж, послуг прання, оплату послуг з обслуговування протипожежної сигналізації, придбання засобів пожежогасіння, оплату послуг з перезарядки вогнегасників, утримання мереж зовнішнього освітлення, утримання вулично-шляхової мережі, ремонту споруд цивільного захисту (укриття, бомбосховища тощо), придбання ветеринарних препаратів, кормів для тварин; дослідження і розробки, окремі заходи з виконання державних (регіональних) програм, субсидії та поточні трансферти підприємствам, установам та організаціям у частині оплати праці з нарахуваннями, придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів, забезпечення продуктами харчування, стипендій, оплати комунальних послуг та енергоносіїв; придбання одягу, взуття, м'якого інвентарю і обладнання для учнів з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; забезпечення пально-мастильними матеріалами протипожежної та аварійно-рятувальної техніки, забезпечення роботи спеціалізованих санітарних автомобілів екстреної медичної допомоги (забезпечення пально-мастильними матеріалами, запасними частинами, послугами зв'язку); видатки, пов'язані з наданням підтримки внутрішньо переміщеним та/або евакуйованим особам; видатки загального та спеціального фондів державного бюджету на оплату послуг із забезпечення функціонування державних реєстрів, держателем яких є центральний орган виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної правової політики та центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; видатки за рахунок коштів резервного фонду бюджету; видатки спеціального фонду державного та місцевих бюджетів на оплату праці працівників бюджетних установ та нарахування на заробітну плату, соціальне забезпечення, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів, забезпечення продуктами харчування, видатки, пов'язані з наданням підтримки внутрішньо переміщеним та/або евакуйованим особам, придбання миючих та дезінфікуючих засобів (зокрема для закладів соціального захисту), оплату послуг зв'язку та поштових послуг, придбання засобів зв'язку, оплату за послуги інтернет-провайдерів за користування Інтернетом, оплату ритуальних послуг (зокрема послуг з перевезення, поховання), оплату послуг із благоустрою населених пунктів (у тому числі оплату енергоносіїв та інших комунальних послуг, охорону об'єктів благоустрою), оплату експлуатаційних послуг, пов'язаних з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій (зокрема вивіз сміття), утримання та поточний ремонт світлофорних об'єктів, охорону приміщень бюджетних установ та заходи із захисту цих приміщень, заходи з усунення аварій в житловому фонді, послуг з поточного ремонту та обслуговування комп'ютерної та організаційної техніки, придбання запчастин та ремонту автомобільного транспорту, утримання та обслуговування електромереж, послуг прання, оплату послуг з обслуговування протипожежної сигналізації, придбання засобів пожежогасіння, оплату послуг з перезарядки вогнегасників, утримання мереж зовнішнього освітлення, утримання вулично-шляхової мережі, ремонту споруд цивільного захисту (укриття, бомбосховища тощо), внески до статного капіталу стратегічно важливих підприємств (централізоване водопостачання та водовідведення, теплопостачання, громадський транспорт, забезпечення наземного обслуговування повітряних суден); за іншими видатками та наданням кредитів.
Із вищевказаних норм випливає, що вищевказані видатки здійснюються за рахунок виключно коштів державного та місцевого бюджетів.
Разом з тим, кошти, які знаходяться на депозитному рахунку господарського суду Черкаської області №UA668201720355259002000003675, відкритому в Державній казначейській службі України (м. Київ), які сплачені ініціюючим кредитором на виконання п. 12 ч. 3 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства не є бюджетними коштами, а тому повинні виплачуватися арбітражним керуючим на виконання відповідної ухвали суду.
Блокування виплати таких коштів є порушення Кодексу України з процедур банкрутства та Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану».
Враховуючи, що заява відповідає вимогам Кодексу України з процедур банкрутства; що у арбітражного керуючого виникло право вимоги основної грошової винагороди, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
З метою належного виконання ухвали господарського суду Черкаської області про сплату грошової винагороди арбітражному керуючому Титаренку Є.І. в сумі 54 000,00 грн. авансованих ініціюючим кредитором - Головним управління ДПС в Черкаській області у справі № 925/1229/21 зобов'язати Державну казначейську службу України (ДКСУ) у місті Києві (вул. Терещенківська, 11А, Київ, 02000) перерахувати грошові кошти в сумі 54 000,00 грн. сплаченихініціюючим кредитором - Головним управління ДПС в Черкаській областіна рахунок арбітражного керуючого Титаренка Євгенія Ігоровича за наступними реквізитами:р/р НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «Приватбанк».
Керуючись ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1.Клопотання арбітражного керуючого № 02-15/985 від 16.02.2022 - задовольнити.
2.Здійснити з депозитного рахунку Господарського суду Черкаської області № UA668201720355259002000003675, відкритому в Державній казначейській службі України (м. Київ), сплату основної грошової винагороди арбітражному керуючому Титаренку Євгенію Ігоровичу (рахунок отримувача: НОМЕР_1 ; банк отримувача: АТ КБ «ПриватБанк»; РНОКПП НОМЕР_2 ) в сумі 54 000,00 грн. (п'ятдесят чотири тисячігривень 00 коп.) за виконання повноважень розпорядника майна у даній справі за рахунок коштів, авансованих ініціюючим кредитором - Головним управління ДПС в Черкаській областізгідно з платіжним дорученням №1836 від 07 вересня 2021 року;
3. Зобов'язати Державну казначейську службу України (ДКСУ) у місті Києві (вул. Терещенківська, 11А, Київ, 02000) перерахувати грошові кошти в сумі 54 000,00 грн.(п'ятдесят чотири тисячі гривень 00 коп.) сплачених ініціюючим кредитором - Головним управління ДПС в Черкаській області платіжним дорученням №1836 від 07 вересня 2021 року на рахунок арбітражного керуючого Титаренка Євгенія Ігоровича за наступними реквізитами:р/р НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «Приватбанк».
Суддя К.І. Довгань