Ухвала від 05.05.2022 по справі 320/3685/19

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у прийнятті звіту про виконання судового рішення,

встановлення нового строку для подання звіту

05 травня 2022 року справа № 320/3685/19

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., розглянувши у порядку письмового провадження звіт Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, Комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, та щодо встановлення факту участі громадян у ліквідації ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї Київської обласної державної адміністрації, про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 звернувся з позовом до Управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області, Комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, та щодо встановлення факту участі громадян у ліквідації ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї Київської обласної державної адміністрації, в якому з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог від 11.12.2019 (том.1, а.с.200-209) просить суд:

- визнати протиправними дії Комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, та щодо встановлення факту участі громадян у ліквідації ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї Київської обласної державної адміністрації з відмови у підтвердженні ОСОБА_1 статусу евакуйованого у 1986 році із зони відчуження та визнання довідки №33855 від 03.02.1993 про евакуацію ОСОБА_1 з м.Прип'ять такою, що видана необґрунтовано, а також визнання посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи категорії 2 серії Б виданим безпідставно;

- скасувати рішення Комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, та щодо встановлення факту участі громадян у ліквідації ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї Київської обласної державної адміністрації від 14.11.2019 №197 в частині відмови у підтвердженні ОСОБА_1 статусу евакуйованого у 1986 році із зони відчуження та визнання довідки №33855 від 03.02.1993 про евакуацію ОСОБА_1 з м.Прип'ять такою, що видана необґрунтовано, а також визнання посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи категорії 2 серії Б виданим безпідставно;

- визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України у м.Славутичі Київської області з відмови в призначенні пенсії за віком, як постраждалому внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2, зі зниженням пенсійного віку, відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком, як постраждалому внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2, зі зниженням пенсійного віку, відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 10.03.2020 адміністративний позов задоволено повністю.

Визнано протиправними дії Комісії Київської обласної державної адміністрації по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, та щодо встановлення факту участі громадян у ліквідації ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї щодо визнання довідки № 33855 від 03.02.1993 року про евакуацію ОСОБА_1 з м. Прип'яті такою, що видана необґрунтовано та її відкликання, встановлення факту необґрунтованої видачі посвідчення категорії 2 серії НОМЕР_1 від 20.04.1993, а також вилучення посвідчення категорії 2 серії НОМЕР_1 від 20.04.1993.

Визнано протиправним та скасовано рішення Комісії Київської обласної державної адміністрації по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, та щодо встановлення факту участі громадян у ліквідації ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї про визнання довідки № 33855 від 03.02.1993 року про евакуацію ОСОБА_1 з м. Прип'яті такою, що видана необґрунтовано та її відкликання, встановлення факту необґрунтованої видачі посвідчення категорії 2 серії НОМЕР_1 від 20.04.1993, а також вилучення посвідчення категорії 2 серії НОМЕР_1 від 20.04.1993, яке оформлено протоколом засідання Комісії №197 від 14.11.2019.

Визнано протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області з неприйняття рішення про призначення пенсії за віком, як постраждалому внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2, зі зниженням пенсійного віку, відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у встановленому законодавством порядку та формою.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області призначити та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком, як потерпілому внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2, зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з 10.06.2019.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 07.09.2020 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду від 10 березня 2020 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, Комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, та щодо встановлення факту участі громадян у ліквідації ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї Київської обласної державної адміністрації, про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - повернуто особі, яка її подала.

Отже рішення Київського окружного адміністративного суду від 10.03.2020 набрало законної сили 07.09.2020.

В касаційному порядку вказані судові рішення у справі не оскаржувались.

16.10.2020 на адресу суду від позивача надійшла заява від 01.10.2020 про встановлення судового контролю щодо виконання судового рішення Київського окружного адміністративного суду від 10.03.2020 у справі №320/3685/19.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 26.10.2020 заяву ОСОБА_1 від 01.10.2020 про встановлення судового контролю в адміністративній справі №320/3685/19 задоволено. Встановлено для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області строк для надання суду звіту про виконання судового рішення від 10.03.2020 в адміністративній справі №320/3685/19 протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали суду.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.01.2021 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 26.10.2020 у справі за заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, Комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, та щодо встановлення факту участі громадян у ліквідації ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї Київської обласної державної адміністрації, про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - повернуто апелянту.

03.02.2021 на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області надійшов звіт про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 28.01.2021 №1000-0905-7/10094 у справі №320/3685/19, відправлений рекомендованим поштовим відправленням 29.01.2021, з доказами направлення іншому учаснику справи.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 26.02.2021 у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 28.01.2021 №1000-0905-7/10094 про виконання судового рішення - відмовлено. Встановлено для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області новий строк для надання звіту про виконання судового рішення від 10.03.2020 у справі №320/3685/19 - протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали. Витребувано від відповідача докази надіслання на адресу Пенсійного фонду України листа Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 25.01.2021 №1000-0905-5/9771 та надану Пенсійним фондом України відповідь, а також докази відсутності у відповідача відповідних бюджетних призначень для виконання рішення у повному обсязі.

18.03.2021 на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на виконання ухвали суду від 26.02.2021 надійшов звіт від 05.03.2021 №1000-0905-8/22891 про виконання судового рішення, на якому відображено цифровий відбиток електронного ключа ОСОБА_2 , та який був направлений та доставлений до суду засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 31.03.2021 звіт Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про виконання судового рішення від 05.03.2021 №1000-0905-8/22891, поданий без підпису в.о. начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Верещака Василя Миколайовича, повернуто Головному управлінню Пенсійного фонду України у Київській області без розгляду. Встановлено для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області новий строк для надання звіту про виконання судового рішення від 10.03.2020 у справі №320/3685/19 - протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали. Витребувано від відповідача докази надіслання на адресу Пенсійного фонду України листа Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 27.01.2021 №1000-0905-5/9771 та надану Пенсійним фондом України відповідь, а також докази відсутності у відповідача відповідних бюджетних призначень для виконання рішення у повному обсязі.

18.05.2021 на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області надійшов звіт про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 20.04.2021 №1000-0905-8/39188 у справі №320/3685/19, відправлений рекомендованим поштовим відправленням 06.05.2021, з доказами направлення іншому учаснику справи.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 31.05.2021 у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 20.04.2021 №1000-0905-8/39188 про виконання судового рішення відмовлено. Встановлено для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області новий строк для надання звіту про виконання судового рішення від 10.03.2020 у справі №320/3685/19 - протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.

Копію ухвали Київського окружного адміністративного суду від 31.05.2021 направлено відповідачу засобами електронного зв'язку. Електронне повідомлення, що вміщує файл з копією ухвали доставлено на адресу електронної пошти відповідача - 03.06.2021 о 16:55 год., що підтверджується звітом Інтернет провайдера.

23.12.2021 на адресу суду від представника позивача - Кушнеренка Євгена Юрійовича надійшла заява від 17.11.2021 про встановлення нового строку для подання звіту про виконання судового рішення у справі №320/3685/19.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 24.12.2021 заяву представника позивача - Кушнеренка Євгена Юрійовича від 17.11.2021 про встановлення нового строку для подання звіту про виконання судового рішення у справі №320/3685/19, - задоволено. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області надати звіт про виконання судового рішення - протягом 10 днів з дня набрання законної сили даною ухвалою суду. Витребувано від відповідача докази фінансування витрат на виплату пенсії позивача за віком, як постраждалому внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2, зі зниженням пенсійного віку, відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Копію ухвали Київського окружного адміністративного суду від 24.12.2021 направлено відповідачу засобами електронного зв'язку. Електронне повідомлення, що вміщує файл з копією ухвали доставлено на адресу електронної пошти відповідача - 12.01.2022 о 14:54 год., що підтверджується звітом Інтернет провайдера.

21.02.2022 на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області надійшов звіт від 11.06.2021 №1000-0905-7/57612 про виконання судового рішення, поданий на виконання ухвали суду від 31.05.2021.

В результаті автоматизованого розподілу згідно з протоколом передачі справи раніше визначеному складу суду від 21.02.2022 вказаний звіт було передано для розгляду судді Кушновій А.О.

Відповідно до ч.1 ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Так, у рішенні від 10.03.2020 у справі №320/3685/19 судом зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області призначити та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком, як потерпілому внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2, зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з 10.06.2019.

Щодо цієї вимоги ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 26.10.2020 встановлений судовий контроль в адміністративній справі №320/3685/19 за виконанням судового рішення.

У звіті від 11.06.2021 №1000-0905-7/57612 про виконання судового рішення Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області зазначає, що на виконання рішення суду від 10.03.2020 у справі №320/3685/19, 24.09.2020 ОСОБА_1 переведено з пенсії по інвалідності, призначеної згідно із Законом України "По загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком, як постраждалому внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2, зі зниженням пенсійного віку, відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та здійснено перерахунок пенсії з 10 червня 2019 року у межах покладених зобов'язань.

Відповідачем зазначено, що на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 10.03.2020 у справі №320/3685/19 проведено перерахунок, що зазначений у протоколі від 24.09.2020 згідно рішення суду в розмірі 7131,95 грн. Борг згідно рішення суду нарахований довідкою від 24.09.2020 №1000-0429-8/78787 за період з 10.06.2019- 30.09.2020 в сумі 125382,29 грн. Сума боргу згідно протоколу від 24.09.2020 в розмірі 14601,67 грн. виплачена в жовтні 2020 року.

Відповідач повідомив, що 27.01.2021 листом від 25.01.2021 №1000-0905-5/9771 Головне управління звернулось до Пенсійного фонду України та повідомило, що на виконання рішення суду від 10.03.2020 у справі №320/3685/19 потрібно виділити додаткові кошти для виплати ОСОБА_1 у розмірі 125382,29 грн.

У відповідь на даний запит отримано відповідь листом від 03.02.2021 №2800-030102-9/4799 про те, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" по програмі 2506080 передбачено 195,3 млрд гривень

Оскільки грошові кошти у вигляді перерахованої пенсії, яка належить ОСОБА_1 не є власністю Головного управління, не знаходяться на його рахунках, фактичне, у повному обсязі виконання судового рішення, можливо лише за наявності відповідного бюджетного призначення за рахунок Державного бюджету. Тобто, виплати пенсій можуть бути здійснені Головним управлінням виключно за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством. Інших фінансових можливостей, крім зазначених, для здійснення виплат управління не має.

Враховуючи, що обсяг бюджетних призначень Головного управління на 2020 рік на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду не переглядався, виділення коштів здійснено з метою виконання за окремою бюджетною програмою, погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду буде здійснено в межах відповідних бюджетних призначень.

При цьому посилається на правову позицію, викладену Верховним Судом у постанові від 24.01.2018 у справі №405/3663/13-а про те, що взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушенням бюджетного законодавства.

Відповідач зазначає, що сума коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду буде визначена у бюджеті Пенсійного фонду України на 2021 рік.

Враховуючи зазначені обставини, відповідач просить суд врахувати, що Головним управлінням було вжито всі можливі заходи, спрямовані на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 10.03.2020 у справі №320/3685/1 в частині призначення, однак фактичне, у повному обсязі виконання судового рішення можливе лише за наявності відповідного бюджетного призначення за рахунок Державного бюджету.

При цьому відповідач посилається на Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 649, який визначає механізм погашення заборгованості, що утворилася внаслідок нарахування (перерахунку) пенсійних виплат на виконання судових рішень, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті Пенсійному фонду України на цю мету.

Розглянувши звіт Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 11.06.2021 №1000-0905-7/57612 про виконання судового рішення, суд не може погодитися із вказаними доводами відповідача, виходячи з такого.

Відповідно до частини 1 статті 10 Бюджетного кодексу України видатки та кредитування бюджету класифікуються за:

1) бюджетними програмами (програмна класифікація видатків та кредитування бюджету);

2) ознакою головного розпорядника бюджетних коштів (відомча класифікація видатків та кредитування бюджету);

3) функціями, з виконанням яких пов'язані видатки та кредитування бюджету (функціональна класифікація видатків та кредитування бюджету).

Відповідно до частини 2 статті 10 Бюджетного кодексу України програмна класифікація видатків та кредитування бюджету використовується у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі. Програмна класифікація видатків та кредитування державного бюджету (місцевого бюджету) формується Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом), за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет) у бюджетних запитах, при цьому визначається шляхом розподілу видатків та кредитування державного бюджету (місцевого бюджету) за бюджетними програмами у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет) і може бути уточнена під час виконання державного бюджету (місцевого бюджету) при внесенні змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) та у разі застосування положень частини шостої статті 23 та частини другої статті 24 цього Кодексу.

Відповідно до статті 2 Бюджетного кодексу України, бюджетний запит - документ, підготовлений головним розпорядником бюджетних коштів, що містить пропозиції з відповідним обґрунтуванням щодо обсягу бюджетних коштів, необхідних для виконання покладених на нього функцій на середньостроковий період, на підставі відповідних граничних показників видатків бюджету та надання кредитів з бюджету.

До звіту від 11.06.2021 №1000-0905-7/57612 відповідачем надано протокол призначення позивачу пенсії від 24.09.2020, з якого вбачається, що позивача 24.09.2020 переведено на пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та здійснено перерахунок пенсії з 10.06.2019; копію довідки від 24.09.2020 про стаж позивача; копію довідки від 24.09.2020 про заробітну плату позивача; копію листа Пенсійного фонду України від 03.02.2021 №2800-030102-9/4799; копію довідки від 29.09.2020 №1000-0429-8/78787 про розмір призначеної пенсії до та після виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 10.03.2020 у справі №320/3685/19, відповідно до якої сума боргу нарахованої та невиплаченої пенсії позивача за рішенням суду становить 125382,29 грн.; копію листа до Пенсійного фонду України від 27.01.2021 №1000-0905-5/9771; копію відповіді Пенсійного фонду України від 03.02.2021 №2800-030102-9/4799; витяг з реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою.

При цьому, відповідач у звіті від 11.06.2021 №1000-0905-7/57612 зазначає, що 27.01.2021 ГУ ПФУ у Київській області надіслано лист до Пенсійного фонду України щодо розгляду питання про виділення коштів на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 10.03.2020 у справі №320/3685/19 щодо невиплаченої суми у розмірі 125382,29 грн.

У відповідь на даний запит листом від 03.02.2021 №2800-030102-9/4799 Пенсійний фонд України повідомив про те, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" по програмі 2506080 передбачено 195,3 млрд. гривень. Сума коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду буде визначена у бюджеті Пенсійного фонду України на 2021 рік, який згідно із пунктом 1-1 пункту 14 розділу VІ Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України затверджується Кабінетом Міністрів України в місячний термін після набрання чинності законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Суд зазначає, що звернення відповідача з листом до Пенсійного фонду України з проханням про розгляд питання щодо виділення коштів на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 10.03.2020 у справі №320/3685/19 не свідчить про виконання судового рішення у повному обсязі, тому у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 11.06.2021 №1000-0905-7/57612 про виконання судового рішення слід відмовити.

З приводу посилання відповідача у звіті на Постанову №649, суд зазначає наступне.

22.08.2018 Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду», якою затверджено Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду; установлено, що для виконання судових рішень, якими на органи Пенсійного фонду України покладені зобов'язання з нарахування (перерахунку) пенсійних виплат, що фінансуються з державного бюджету, виплата коштів, нарахованих за період до набрання судовим рішенням законної сили, здійснюється відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого цією постановою; внесено до бюджету Пенсійного фонду України на 2018 рік, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р. № 8, зміни, що додаються.

Відповідно до пункту 1 Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 649 (в редакції чинній станом на 22.08.2018), цей Порядок визначає механізм погашення заборгованості, що утворилася внаслідок нарахування (перерахунку) пенсійних виплат на виконання судових рішень, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті Пенсійному фонду України на цю мету.

Згідно із пунктом 3 Порядку №649 боржник веде облік рішень у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою (далі - реєстр), відповідно до порядку, встановленого Пенсійним фондом України.

Пунктом 10 Порядку №649 передбачено, що виділення коштів для виплати здійснюється Пенсійним фондом України в межах наявних бюджетних призначень Пенсійному фонду України на цю мету шляхом перерахування коштів боржнику.

У той же час, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2019 у справі №640/5248/19 визнано протиправним та скасовано Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 22.07.2020 у справі №640/5248/19 рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2019 року змінено. Пункт 2 резолютивної частини рішення викладено у наступній редакції: "Визнати протиправними та нечинними пункти 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду».

Отже, Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №649, починаючи з 22 липня 2020 року до спірних правовідносин вже не може бути застосований і виконання рішення суду у даній справі повинно здійснюватись згідно вимог чинного законодавства в сфері виконання судових рішень.

Враховуючи викладене та у зв'язку з тим, що зазначена постанова КМ України, а саме її п.1 та 2, визнані нечинними, у відповідача відсутні правові підстави для виконання рішення суду у відповідності до зазначеної постанови КМ України.

З урахуванням вищевикладеного, суд не може вважати виконаним рішення Київського окружного адміністративного суду від 10.03.2020 у справі №320/3685/19 в частині виплати нарахованої ОСОБА_1 пенсії внаслідок здійснення перерахунку за рішенням суду за період з 10.06.2019- 30.09.2020 в сумі 125382,29 грн., та як наслідок прийняти звіт відповідача про виконання судового рішення.

Тому суд вважає за необхідне у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 11.06.2021 №1000-0905-7/57612 про виконання судового рішення від 10.03.2020 у справі №320/3685/19 в частині виплати нарахованої ОСОБА_1 пенсії внаслідок здійснення перерахунку за рішенням суду за період з 10.06.2019- 30.09.2020 в сумі 125382,29 грн. відмовити, та з урахуванням ч.2 ст.382 КАС встановити новий строк для виконання судового рішення у вказаній частині - протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили даною ухвалою.

Керуючись статтями 243, 248, 294, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. У прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 11.06.2021 №1000-0905-7/57612 про виконання судового рішення - відмовити.

2. Встановити для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області новий строк для надання звіту про виконання судового рішення від 10.03.2020 у справі №320/3685/19 - протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.

3. Копію ухвали надіслати (видати) сторонам по справі, зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Повний текст ухвали складено 05.05.2022.

Суддя Кушнова А.О.