ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"06" травня 2022 р. справа № 300/682/21
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Чуприни О.В., розглянувши заяву представника Управління соціального захисту населення Коломийської районної державної адміністрації від 28.04.2022 про визнання виконавчих листів такими, що не підлягають виконанню, виданих в адміністративній справі №300/682/21, в порядку статті 374 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебувала на розгляді адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач) до Коломийської районної державної адміністрації (надалі по тексту також - відповідач 1), Управління соціального захисту населення Коломийської районної державної адміністрації (надалі по тексту також - відповідач 2) про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі та стягнення втраченого заробітку.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.11.2021 позов задоволено частково.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05.04.2022 апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Коломийської районної державної адміністрації задоволено. Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.11.2021 у справі №300/682/21 скасовано та прийняти нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено в повному обсязі.
Івано-Франківським окружним адміністративним судом видано ОСОБА_1 виконавчі листи №300/682/21 від 11.11.2021, які 18.11.2021 отримала особисто позивач.
Представник Управління соціального захисту населення Коломийської районної державної адміністрації надіслав в суд заяву від 28.04.2022 про визнання виконавчих листів від 11.11.2021 такими, що не підлягають виконанню, виданих в адміністративній справі №300/682/21.
Вивчивши зміст вказаної заяви, суд виходить із наступних підстав та мотивів.
Приписами статті 44 КАС України визначено процесуальні права та обов'язки учасників справи.
Так, за змістом частини 5 вказаної статті коментованого Кодексу учасники справи зобов'язані, поряд з іншим: сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом.
За приписами частини 3 статті 166 КАС України заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Статтею 167 КАС України встановлено загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.
Так, за змістом абзацу 10 частини 1 статті 167 КАС України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження). Тобто, положення абзацу 10 частини 1 статті 167 КАС України визначають обов'язок учасника справи при поданні заяви на стадії виконання судового рішення, долучити до такої заяви, докази її надіслання (надання) іншим учасникам справи.
Представник Управління соціального захисту населення Коломийської районної державної адміністрації, подаючи до суду заяву від 28.04.2022 про визнання виконавчих листів від 11.11.2021 такими, що не підлягають виконанню, виданих в адміністративній справі №300/682/21, не долучив належного доказу направлення (вручення) копії такої заяви позивачу та відповідачу 1, що є свідченням недотримання заявником положень абзацу 10 частини 1 статті 167 КАС України.
Згідно частини 2 статті 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
З огляду на вищевказані вимоги Кодексу адміністративного судочинства України, беручи до уваги відсутність доказу направлення (вручення) позивачу та відповідачу 1 копії заяви від 28.04.2022, суд дійшов висновку, що коментована заява, підлягає поверненню без розгляду, так як вказана обставина перешкоджає розгляду такої заяви.
На підставі наведеного, керуючись абзацом 10 частини 1 статті 167, статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Повернути заяву представника Управління соціального захисту населення Коломийської районної державної адміністрації від 28.04.2022, подану в порядку статі 374 Кодексу адміністративного судочинства України про визнання виконавчих листів від 11.11.2021 такими, що не підлягають виконанню, виданих в адміністративній справі №300/682/21, - без розгляду.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку.
Відповідно до статей 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо справу розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Апеляційні скарги подаються учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.