Рішення від 06.05.2022 по справі 240/41435/21

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2022 року м. Житомир справа № 240/41435/21

категорія 110010000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Попової О. Г., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Керівника Новоград-Волинської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Поліського округу до Дубрівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

Керівник Новоград-Волинської окружної прокуратури в інтересах держави в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Поліського округу звернувся до суду з позовом до Дубрівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області у якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Дубрівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області щодо поводження з відходами на території населених пунктів територіальної громади та зобов'язати її:

- вжити заходів до оформлення та отримання правовстановлюючих документів на земельні ділянки під розміщення місць видалення відходів (сміттєзвалища), що розташовані на території громади, а саме: за межами с.Дубрівка та с.Радулино;

- переоформити на Дубрівську сільську раду Новоград-Волинського району Житомирської області паспорт місця видалення відходів на існуючі сміттєзвалища, а саме: паспорт місця видалення відходів з реєстраційним № 2.31 виданий 19.12.2003 на сміттєзвалище побутивих відходів с.Радулино, з відповідним уточненням кількісного та якісного складу відходів;

- розробити та внести на затвердження Дубрівської сільської ради місцеву програму поводження з відходами;

- розробити та внести на затвердження Дубрівської сільської ради Схему санітарного очищення населених пунктів громади.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що за результатами планового заходу, Інспекцією складено акт від 29.04.2021 дотримання вимог природоохоронного законодавства Дубрівською сільською радою (далі - акт від 29.04.2021), яким засвідчено порушення вимог природоохоронного законодавства.

Відповідачем не надано звіт про виконання вимоги Інспекції у визначений нею термін. А тому, у період з 13.09.2021 по 16.09.2021 Державною екологічною інспекцією Поліського округу проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства посадовими особами Дубрівської сільської ради під час виконання вимоги, наданої за результатами планового заходу державного нагляду (контролю). Встановлено. що Дубрівською сільською радою не виконано вимогу Державної екологічної інспекції Поліського округу від 05.05.2021, про що складено акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 16.09.2021 (далі - Акт перевірки від 16.09.2021).

Вважає, що відповідачем не вживаються заходи щодо виконання вимог чинного законодавства у сфері поводження з відходами. Просить позов задовольнити.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 21.12.2021 відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи. Встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.

Копію ухвали суду відповідач отримав 04.01.2022, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

У термін, визначений в ухвалі суду від 21.12.2021 та станом на дату розгляду справи, відзив на позовну заяву не надходив.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні), з особливостями, визначеними статтями 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву та відзив, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх наявними в матеріалах справи і дослідженими доказами, суд дійшов наступних висновків.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

З матеріалів справи встановлено, що за результатами планового заходу, Інспекцією складено акт від 29.04.2021 дотримання вимог природоохоронного законодавства Дубрівською сільською радою (далі - акт від 29.04.2021), яким засвідчено наступні порушення вимог природоохоронного законодавства.

1. У порушення вимог ст. 125, 126 Земельного кодексу України, ст. 21 Закону України «Про відходи» відповідачем не оформлено право власності (користування) на земельні ділянки під звалищами твердих побутових відходів (ТПВ).

Так, відповідно до реєстру місць видалення відходів Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації на території Дубрівської сільської ради наявні 2 (два) звалища твердих побутових відходів за межами села Дубрівка та села Радулино, під жодним з яких не оформлено правовстановлюючі документи на землю.

2. У порушення вимог ст. ст. 28, 33 Закону України «Про відходи», Порядку ведення реєстру місць видалення відходів, відповідачем не переоформлено паспорт місця видалення відходів.

Так, на звалище твердих побутових відходів за межами села Радулино наявний паспорт місця видалення відходів з реєстраційним №2.31 від 19.12.2003 на сміттєзвалище побутових відходів с. Радулино, що видане Радулинській сільській раді, яке не переоформлено після об'єднання цього органу місцевого самоврядування із Дубрівською сільською радою.

3. У порушення ст.ст. 21, 35-1 Закону України «Про відходи» не розроблена та не затверджена Дубрівською сільською радою Схема санітарного очищення населених пунктів громади.

4. У порушення вимог ст. 6, пунктів д), є) ч. 1 ст. 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», пункту г) ч. 1 ст. 21 Закону України «Про відходи» Дубрівською сільською радою не розроблено та не затверджено місцеві програми охорони навколишнього природного середовища та програму поводження з відходами на території Дубрівської сільської ради.

Державною екологічною інспекцією Поліського округу, з метою усунення виявлених порушень, за результатами планового заходу, Інспекцією складено акт від 29.04.2021 дотримання вимог природоохоронного законодавства Дубрівською сільською радою (далі - акт від 29.04.2021), яким засвідчено, поміж іншого, наступні порушення вимог природоохоронного законодавства.

Відповідачем не надано звіт про виконання вимоги Інспекції у визначений нею термін. А тому, у період з 13.09.2021 по 16.09.2021 Державною екологічною інспекцією Поліського округу проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства посадовими особами Дубрівської сільської ради під час виконання вимоги, наданої за результатами планового заходу державного нагляду (контролю).

За результатами позапланового заходу державного нагляду (контролю) позивачем встановлено, що Дубрівською сільською радою не виконано вимогу Державної екологічної інспекції Поліського округу від 05.05.2021, про що складено акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 16.09.2021 (далі - акт перевірки від 16.09.2021).

Також, 20.09.2021 інспектором Державної екологічної інспекції Поліського округу відносно голови Дубрівського сільської ради ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення №011765 за наявністю у його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення та у цей же день, за результатами розгляду цих матеріалів, винесено постанову за №2436-23 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу.

Вважаючи таку бездіяльність протиправною, керівник Новоград-Волинської окружної прокуратури звернувся до суду в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Поліського округу .

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» місцеві ради несуть відповідальність за стан навколишнього природного середовища на своїй території і в межах своєї компетенції, а саме: забезпечують реалізацію екологічної політики України, екологічних прав громадян; дають згоду на розміщення на своїй території підприємств, установ і організацій у порядку, визначеному законом; видають (переоформлюють, видають дублікати, анулюють) дозволи на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення у випадках, передбачених законом; затверджують місцеві екологічні програми; організовують вивчення навколишнього природного середовища; забезпечують інформування населення про стан навколишнього природного середовища, функціонування місцевих екологічних автоматизованих інформаційно - аналітичних систем; здійснюють контроль за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Згідно з підпунктом 2 пункту «а» частини 1 статті 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить підготовка і подання на затвердження ради проектів місцевих програм охорони довкілля, участь у підготовці загальнодержавних і регіональних програм охорони довкілля.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про відходи» органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують: а) виконання вимог законодавства про відходи; б) розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів; в) організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів; г) затвердження місцевих і регіональних програм поводження з відходами та контроль за їх виконанням; д) вжиття заходів для стимулювання суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері поводження з відходами; е) вирішення питань щодо розміщення на своїй території об'єктів поводження з відходами; є) координацію діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, що знаходяться на їх території, в межах компетенції тощо. Органи місцевого самоврядування приймають рішення про відвід земельних ділянок для розміщення відходів і будівництва об'єктів поводження з відходами.

Частиною 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено надання згоди на розміщення на території села, селища, міста нових об'єктів, у тому числі місць чи об'єктів для розміщення відходів.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про відходи» збирання відходів - діяльність, пов'язана з вилученням, накопиченням і розміщенням відходів у спеціально відведених місцях чи об'єктах, включаючи сортування відходів з метою подальшої утилізації чи видалення; перевезення відходів транспортування відходів від місць їх утворення або зберігання до місць чи об'єктів оброблення, утилізації чи видалення; розміщення відходів - зберігання та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах; відведені місця чи об'єкти - місця чи об'єкти (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо), на використання яких отримано дозвіл уповноважених органів на видалення відходів чи здійснення інших операцій з відходами.

Зберігання та видалення відходів здійснюються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування, з урахуванням вимог земельного, природоохоронного законодавства, за наявності спеціальних дозволів, у яких визначені види та кількість відходів, загальні технічні вимоги, заходи безпеки, відомості щодо утворення, призначення, методів оброблення відповідно встановлених лімітів та умови їх зберігання.

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про відходи» зберігання та видалення відходів здійснюються відповідно до вимог екологічної безпеки та способами, що забезпечують максимальне використання відходів чи передачу їх іншим споживачам (за винятком захоронення). На кожне місце чи об'єкт зберігання або видалення відходів складається спеціальний паспорт, в якому зазначаються найменування та код відходів (згідно з державним класифікатором відходів), їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики місць чи об'єктів зберігання чи видалення і відомості про методи контролю та безпечної експлуатації цих місць чи об'єктів. Видалення відходів здійснюється відповідно до встановлених законодавством вимог екологічної безпеки з обов'язковим забезпеченням можливості утилізації чи захоронення залишкових продуктів за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Порядок передачі земельних ділянок у користування та оренду визначений ст.ст. 123, 124 Земельного кодексу України, згідно яких надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування та оренду здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Ділянка для розміщення полігонів ТПВ повинна обиратися за територіальним принципом відповідно до схеми санітарного очищення міста чи регіону і проекту районного планування або генерального плану населеного пункту з урахуванням державних будівельних норм ДБН В.2.4-2-2005 «ПОЛІГОНИ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ. Основні положення проектування».

При цьому, згідно указаних державних будівельних норм розміщення полігонів ТПВ не допускається: на площах залягання корисних копалин і територіях з гірничими виробками без погодження з органами Держгеослужби; у небезпечних зонах відвалів породи різних шахт чи збагачувальних фабрик; у зонах активного карсту; у зонах розвитку тектонічних розломів, зсувів, селевих потоків, снігових лавин, підтоплення й інших небезпечних геологічних процесів, а також на територіях сезонного затоплення; у заболочених місцях; у зонах поповнення і виходу на поверхню підземних вод; у зонах формування і використання мінеральних вод; на територіях зон І, II поясу санітарної охорони водозаборів питних і мінеральних вод; у охоронних зонах водойм; у зонах санітарної охорони курортів та заповідників; на землях, зайнятих чи призначених під зайняття лісами, лісопарками, іншими зеленими насадженнями, що виконують захисні функції і є місцями масового відпочинку населення.

Ґрунтові води на ділянці розміщення полігонів ТПВ повинні знаходитися на глибині не менше 2 м від його основи.

Таким чином, відведення земельної ділянки під розміщення полігонів ТПВ є обов'язковим, має надзвичайно важливе значення у процесі видалення, зберігання відходів, а тому має здійснюватись відповідно до вимог чинного законодавства і нормативних документів з урахуванням особливостей впливу MBB на довкілля.

У порушення вимог ст. 125 Земельного кодексу України, ст. 19 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. ст. 21, 28, 33, 34 Закону України «Про відходи» та ст. ст. 26, ЗО, 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також Правил експлуатації полігонів побутових відходів, затверджених наказом Мінжитлокомунгоспу України № 435 від 01.12.2010, Порядку введення реєстру місць видалення відходів, затвердженого постановою КМУ від 03.08.1998 № 1216, відповідачем не забезпечено оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, Що зайняті під наявними двома звалищами твердих побутових відходів за межами села Дубрівка та села Радулино, не визначено в натурі (на місцевості) межовими знаками межі вказаних земельних ділянок тощо.

Як наслідок, видалення та зберігання проводиться у не визначених в установленому законом місцях, їх використання невідомо як впливає на стан довкілля, життя та здоров'я населення, засмічуються суміжні земельні ділянки тощо.

Статтею 33 Закону України «Про відходи» визначено необхідність складання паспорту на кожне місце видалення відходів (MBB), у якому вказуються найменування і код відходів згідно державного класифікатора відходів ДК 005-96, їх кількісний і якісний склад, походження, а також технічні характеристики місць видалення та інформація про методи контролю та безпечної експлуатація цих місць.

Згідно з п. 5 Порядку ведення реєстру місць видалення відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.1998р. № 1216, на кожне MBB складається спеціальний паспорт, у якому зазначається найменування і код відходів, їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики і відомості про методи контролю та безпечної експлуатації. Спеціальний паспорт складається власником MBB відповідно до Інструкції про зміст і складання паспорта місць видалення відходів.

Інструкція щодо заповнення паспортів MBB, затверджена наказом Мінприроди України від 14.01.1999 р. № 12 «Про затвердження Інструкції про зміст і складання паспорта місць видалення відходів». Згідно цієї Інструкції, паспорт складається за матеріалами інвентаризації MBB на підставі всього комплексу наявної інформації, включаючи вихідні дані проектів, матеріали виробничої паспортизації відходів (що утворювалися і видалялися), дані карток і відомостей прибутково-видаткових документів, дані моніторингу та спеціальних робіт, відомості спеціально уповноважених органів виконавчої влади у сфері поводження з відходами.

Пунктом 19 указаної Інструкції визначено, що паспорти MBB підлягають щорічному перегляду за результатами спостережень, контрольних замірів, додаткових робіт тощо і погоджуються обласними держадміністраціями.

Відомості про перегляд заносяться у відповідний розділ (12 розділ «Проведення ревізій (перегляду й оновлення) даних паспорта) паспорта MBB, що ураховується при подальшій експлуатації сміттєзвалища.

З огляду на зазначене, а також на той факт, що у процесі реформи органів самоврядування, у відповідності до розпорядження КМУ від 12 червня 2020 р. № 711-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Житомирської області» Радулинська сільська рада увійшла до складу Дубрівської сільської ради, а також з огляду на те, що паспорт місця видалення відходів з реєстраційним №2.31 виданий ще 19.12.2003 на сміттєзвалище побутових відходів с. Радулино, і жодного року не уточнювався, він підлягає переоформленню з відповідним уточненням кількісного та якісного складу відходів.

Як зазначено вище, у порушення ст.ст. 21, 35-1 Закону України «Про відходи» не розроблена та не затверджена Дубрівською сільською радою схема санітарного очищення населених пунктів громади.

Розробка схеми санітарного очищення населених пунктів передбачена вимогами п. 4 ч. 2 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», п. 15 ст. ЗО Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. (ж) ст.20, п. (б) ст.21 Закону України «Про відходи», якими зобов'язано органи місцевого самоврядування забезпечити розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів.

Вимоги до складу та змісту схеми санітарного очищення населеного пункту визначаються ДБН Б.2.2-6-2013 «Склад та зміст схеми санітарного очищення населеного пункту».

Основними завданнями схеми санітарного очищення є визначення: черговості здійснення заходів із санітарного очищення; обсягів робіт із санітарного очищення; систем і методів поводження з побутовими відходами; необхідної кількості спеціально обладнаних транспортних засобів для збирання та перевезення побутових відходів, машин, механізмів, устаткування та інвентарю для здійснення робіт із прибирання об'єктів благоустрою; доцільності проектування, будівництва, реконструкції, розширення об'єктів поводження з побутовими відходами, їх основних параметрів і місць розміщення; обсягів фінансування заходів, передбачених схемою тощо.

Також, у порушення вимог ст. 6, пункту д), є) ч. 1 ст. 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», пункту г) ч. 1 ст. 21 Закону України «Про відходи» Дубрівською сільською радою не розроблено та не затверджено місцеві програми охорони навколишнього природного середовища та програму поводження з відходами на території Дубрівської сільської ради.

Також, в силу вимог пп.2 п. «а» ч.І ст.ЗЗ Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить підготовка і подання на затвердження ради проектів місцевих програм охорони довкілля, участь у підготовці загальнодержавних і регіональних програм охорони довкілля.

Відповідно до ст.21 Закону України «Про відходи» органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують: а) виконання вимог законодавства про відходи; б) розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів; в) організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів; г) затвердження місцевих і регіональних програм поводження з відходами та контроль за їх виконанням; д) вжиття заходів для стимулювання суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері поводження з відходами; є) вирішення питань щодо розміщення на своїй території об'єктів поводження з відходами; є) координацію діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, що знаходяться на їх території, в межах компетенції тощо. Органи місцевого самоврядування приймають рішення про відвід земельних ділянок для розміщення відходів і будівництва об'єктів поводження з відходами.

На підставі викладеного суд прийшов до висновку, що відповідач допустив протиправну бездіяльність, яка виразилась в не оформленні та отримання правовстановлюючих документів на земельні ділянки під розміщення місць видалення відходів (сміттєзвалища), не переоформленні на Дубрівську сільську раду Новоград-Волинського району Житомирської області паспорту місця видалення відходів на сміттєзвалище побутивих відходів с.Радулино, з відповідним уточненням кількісного та якісного складу відходів, не розробленні та не затвердженні сільською радою схему санітарного очищення населених пунктів громади.

Отже, в порушення вищезазначених вимог законодавства, відповідачем тривалий час не забезпечено оформлення правовстановлюючих документів, що посвідчують право користування або володіння земельними ділянками під сміттєзвалищами.

Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 9, 72-77, 90, 242-246, 255, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

Позовну заяву Керівника Новоград-Волинської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Поліського округу (вул. Родини Косачів, 6 А, м. Новоград-Волинський, Житомирська область, 11700. РНОКПП/ЄДРПОУ: 02909950) до Дубрівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області (с. Дубрівка, Баранівський район, Житомирська область,12736. РНОКПП/ЄДРПОУ: 04344446) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Дубрівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області щодо поводження з відходами на території населених пунктів територіальної громади.

Зобов'язати Дубрівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області вжити заходів до оформлення та отримання правовстановлюючих документів на земельні ділянки під розміщення місць видалення відходів (сміттєзвалища), що розташовані на території громади, а саме: за межами с.Дубрівка та с.Радулино;

Зобов'язати Дубрівську сільську раду Новоград-Волинського району Житомирської області переоформити на сільську раду паспорт місця видалення відходів на існуючі сміттєзвалища, а саме: паспорт місця видалення відходів з реєстраційним № 2.31 виданий 19.12.2003 на сміттєзвалище побутивих відходів с.Радулино, з відповідним уточненням кількісного та якісного складу відходів.

Зобов'язати Дубрівську сільську раду Новоград-Волинського району Житомирської області розробити та внести на затвердження Дубрівської сільської ради місцеву програму поводження з відходами.

Зобов'язати Дубрівську сільську раду Новоград-Волинського району Житомирської області розробити та внести на затвердження Дубрівської сільської ради схему санітарного очищення населених пунктів громади.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.Г. Попова

06 травня 2022 р.