Справа № 309/1581/22
Провадження № 3/309/669/22
06 травня 2022 року м. Хуст
Суддя Хустського районного суду Закарпатської області Волощук О. Я. розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли із відділу прикордонної служби «Яблунівка» (тип В) 27 прикордонного загону імені героїв Карпатської Січі Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, раніше до адміністративної відповідальності не притягався,
за ч. 2 ст. 204-1 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення,-
05 травня 2022 року о 12 год. 15 хв. прикордонним нарядом «Прикордонний патруль» відділення інспекторів прикордонної служби «Ракош» (тип В) на напрямку 185 прикордонного знаку території Вишківської територіальної громади Хустського району Закарпатської області на відстані 700 метрів від лінії державного кордону в межах прикордонної смуги було виявлено та затримано громадянина ОСОБА_1 спільно із громадянами України ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за спробу незаконного перетину державного кордону з України в Румунію поза пунктами пропуску через державний кордон у складі групи осіб. Своїми діями ОСОБА_1 здійснив спробу незаконного перетину державного кордону України будь-яким способом поза пунктами через державний кордон України у складі групи осіб, чим порушив ст. 9, 12 Закону України «Про державний кордон України» від 04.11.1991 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП не визнав. Суду пояснив, що не бажає служити у лавах Збройних сил України, приїхав у Закарпатську область у пошуках житла та роботи.
Згідно ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Згідно із ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За таких обставин суд констатує, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП - незаконний перетин державного кордону України з Румунією поза пунктом пропуску через державний кордон України у складі групи осіб без документів.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 204-1 КУпАП стверджується протоколом про адміністративне затримання ОСОБА_1 від 05.05.2022 року, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 05.05.2022 року, протоколом про адміністративне правопорушення ЗхРУ №007084 від 05.05.2022 року, поясненнями самого порушника ОСОБА_1 , поясненнями в.о. начальника відділення інспекторів прикордонної служби «Ракош» (тип В) - Є.Коснар.
При призначенні адміністративного стягнення суд виходить із змісту ст.33 КУпАП: враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, те, що в Україні діє військовий стан, а правопорушник ОСОБА_1 є особою призовного віку, обставина, що пом'якшує відповідальність - визнання вини та обставину, що обтяжує відповідальність - вчинення адміністративного правопорушення в умовах воєнного стану, та вважає за можливе призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту, оскільки, на думку суд, саме такий вид адміністративного стягнення буде відповідати вимогам ст. 23 КУпАП, сприятиме вихованню правопорушника в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
На підставі наведеного, суд вважає, що на правопорушника слід накласти адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту без конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення, оскільки відсутні знаряддя та засоби вчинення правопорушення.
Відповідно до положень ст.40-1, ч.5 ст.283 КУпАП та п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід стягнути судовий збір в розмірі 496, 20 грн.
Керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП, суддя -
Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 204-1 КУпАП.
Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч.2 ст. 204-1 КУпАП у виді адміністративного арешту строком на 10 діб.
Знаряддя і засоби вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 204-1 КУпАП - відсутні.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави 496,20 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Закарпатського апеляційного суду через Хустський районний суд Закарпатської області.
Суддя Хустського
районного суду: Волощук О.Я.